Atrask Varėną!

Varėnos rajonas, užimantis 2218 kv. km teritoriją ir turintis apie 30 tūkst. gyventojų, yra pietinėje Lietuvos dalyje. Tai – grybingų miškų, smėlingų lygumų ir žemyninių kopų kraštas. Per jį teka Nemunas, Merkys, Ūla, Šalčia, Grūda ir kitos mažesnės upės. Atvykus į Varėnos kraštą, galima pasigrožėti unikaliais gamtos vaizdais, piliavietėmis, artimiau susipažinti su istoriniais ir architektūriniais paminklais, pamatyti autentiškas etnokultūros vertybes. Visa tai sukūrė gamta ir nuo seno čia gyvenę žmonės. Trečdalį rajono teritorijos užima Dzūkijos nacionalinis parkas ir Čepkelių valstybinis rezervatas, kuriame saugomas didžiausias Lietuvos pelkių kompleksas ir jį supantys miškai.

Kiekvieną turistą svetingai sutiks grybų sostine tituluojama Varėna, vienos seniausių ir istorine praeitimi garsiausių Lietuvos gyvenviečių – Merkinė, Liškiava, Dubičiai, Valkininkai, XX a. pradžioje net respublika pasiskelbęs Perlojos kaimas, pagal plotą didžiausias Lietuvoje Marcinkonių kaimas.

Pasirinkę poilsį mūsų krašte, turistai galės patirti daugybę neįprastų, neišdildomų įspūdžių paliekančių pramogų ir staigmenų.