Naujienos

Naujų knygų bibliografinė apžvalga (2019 m. rugpjūčio mėn.)

Knyga

Psichologija

 image002 Luscombe, Belinda
Santuokologija : mokslas ir menas likti kartu.- Vilnius : Alma littera, 2019.-238 p.
Remdamasi naujausiais žmonių elgsenos tyrimais, žinoma žurnalistė Belinda Luscombe knygoje apie šiuolaikinę santuoką "Santuokologija. Mokslas ir menas likti kartu" atskleidžia, kaip ši dviejų žmonių sąjunga pasikeitė nuo mūsų tėvų laikų ir kaip tie pokyčiai veikia porų tarpusavio santykius bei laimę. Pasak autorės, šiuolaikiniai vyrai ir moterys stokoja darnių santykių kūrimo įgūdžių.
 image004 Peterson, B. Jordan
12 gyvenimo taisyklių : chaoso priešnuodis.- Vilnius : Tyto alba, 2019.- 454 p.
„12 gyvenimo taisyklių“ - stebinanti vos ne kiekviename sakinyje knyga, kupina humoro ir informacijos. Autorius kalba apie tai, kodėl reikia palikti ramybėje riedlentėmis važinėjančius vaikus, kokia baisi lemtis laukia tų, kurie pernelyg mėgaujasi kritikavimu, ir kodėl visuomet turėtume paglostyti gatvėje sutiktą katę. Jis analizuoja ir pataria kaip elgtis dabar, kai vis mažiau pasitikime politinei ir švietimo sistemomis bei žiniasklaidos priemonėmis, ir kai nebežinome, kur ieškoti atramos ir tvirto pagrindo po kojomis.

Maldos

 image006 Byrne, Lorna
Maldos iš širdies.- Vilnius : Alma littera, 2019.- 222 p.
Autorės tikinimu, kartais mūsų maldos yra taip sukoncentruotos į tai, ko prašome, kad pamirštame klausytis, ką Dievas, angelai ar mus mylintys žmonės bando mums pasakyti. Dievas yra parengęs tikrą gausybę palaiminimų – mažesnių ar didesnių. Jis nori teikti kiekvienam žmogui jo gyvenimą keičiančius palaiminimus nuo pat žmogaus gimimo. Jis padarys viską, kad taip ir nutiktų, tačiau niekada nesikėsins į laisvą žmogaus valią. O tai puiki priežastis mums pradėti protingą pokalbį su Juo – klausantis ir prašant maldoje. Knygoje „Maldos iš širdies“ autorė paaiškina, kaip tai daryti.
Afganistanas. Tarybinė okupacija 1979-1989 m.
 image008 Milinis, Mindaugas
Afganistano mėsmalė, 1979–1989 m..-  Vilnius : Briedis, 2019.- 371 p.
Knyga pasakoja jau primirštą SSRS invazijos į Afganistaną istoriją jame dalyvavusių vaikinų akimis. Knygoje „Afganistano mėsmalė, 1979–1989 m.“ pateikiamas ne tik gyvi paskojimai, bet ir laiškai, dienoraščių ištraukos. Versdami Mindaugo Milinio knygos puslapius pasijusite visą neviltį, siaubą ir beviltiškumą, kuris apima supratus, jog kariauji ne savo karą, ne už savo šalį ir ne savo noru.
 Paukščiai
 image010 Ackerman, Jennifer
Genialieji paukščiai. -[Vilnius] : Kitos knygos, [2019].- 375 p.
„Genialieji paukščiai“ atskleidžia, kad kai kurie jų sugeba pasigaminti primityvius įrankius, naudotis žmogaus sukurtais automatinias mechanizmais, o jų sugebėjimas pamėgdžioti gamtos ar kitų paukščių garsus nepaprastai panašus į žmonių sugebėjimą mokytis užsienio kalbų.
 Medicina
 image012 Riggs, Nina
Šviesi valanda : gyvenančios ir mirštančios memuarai.- Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2019].- 307 p.
Rašytojos, moters, motinos, žmonos memuarai apie kovą su krūties vėžiu ir neblėstantį gyvenimo džiaugsmą. Tyrinėdama moteriškumą, motinystę, santuoką, draugystę, nuolat prisimindama savo proprosenelio R. W. Emersono išmintį, nuoširdžiuose ir asmeniškuose atsiminimuose Nina Riggs kelia mums visiems svarbius klausimus. Kas suteikia gyvenimui prasmę, kai skirtas laikas ima sekti? Kaip su meile ir atvirumu pasauliui priimti didelius ir mažus gyvenimo iššūkius? Kaip parengti savo artimuosius įvykiui, kuris nulems jų likusį gyvenimą? Kokį atsiminimą apie save norime išsaugoti?
 image014 Zembroski, Robert
Sveikatos dėsniai : [penki žingsniai kaip įveikti ligą ir tapti sveikesniam].- Vilnius : Alma littera, 2019.- 486 p.
Kaip tą padaryti, atskleidžia vėžį įveikęs ir po daugybės chemoterapijos kursų atsitiesęs funkcinės medicinos specialistas dr. Robertas Zembroskis. Autorius pateikia per daugelį metų ištobulintą planą, kuris išgelbėjo jam gyvybę ir padėjo sustiprėti. Knygoje akcentuojami moksliškai pagrįsti sveikos gyvensenos patarimai padės atsigauti po vėžio, širdies ligų, cukrinio diabeto ar kitų lėtinių sutrikimų.
 Įvairių šalių grožinė literatūra
 image016 Backman, Fredrik
Čia buvo Brita Marija : [romanas].- Vilnius : Alma littera, 2019.- 310 p.
Tai šilta istorija apie moterį, išgyvenančią asmeninę krizę ir priverstą kurti save iš naujo. F. Backman knyga „Čia buvo Brita Marija“ – juokinga, jaudinanti, miela ir įkvepianti istorija, kurioje svarbiausia yrai bendruomenės dvasia ir santykiai su žmonėmis. Kaip ir tikrame pasaulyje, kuriame lengva pasijusti izoliuotam.
 image018 Bjork, Samuel
Pelėda medžioja naktį : [trileris].- Vilnius : Alma littera, 2019.- 429 p.
Antrasis Samuel Bjork detektyvas „Pelėda medžioja naktį“ narplioja paslaptingą merginos nužudymą, už kurio slypi mįslingo kulto šešėlis. Miške randamas iš vaikų namų pabėgusios jaunos merginos kūnas. Policija sureaguoja iškart, tačiau tai, ką jie randa nusikaltimo vietoje, šiurpina net ir visko mačiusius tyrėjus. Sunerimti tikrai yra dėl ko. Kūnas teatrališkai guli plunksnų patale.                         
 image020 Bracht, Mary Lynn
Baltoji chrizantema : [romanas].- Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, [2019].- 375 p.
Skaudi Korėjos istorija atgyja jaudinančiame Mary Lynn Bracht istoriniame romane „Baltoji chrizantema“, kuris pasakoja dviejų Antrojo pasaulinio karo išskirtų seserų istoriją. Įtemptas, tačiau kupinas vilties ir atleidimo romanas pasakoja dviejų seserų istoriją. Ir meilė čia yra stipresnė nei milžiniška viską griaunanti karo jėga.
 image022 Cheheltan, Amir Hassan
Kaligrafas : romanas.- Vilnius : Alma littera, 2019.- 293 p.
Tai vaizdingas ir subtiliai jaudinantis pasakojimas apie nenumaldomą troškimą gyventi, uždraustą meilę ir pastangas pabėgti nuo bado bei karo, apie skirtingų religinių krypčių susidūrimą ir islamo fundamentalistų kovą su vynu, muzika, šokiu, poezija bei joje glūdinčiomis tiesomis. 
 image024 Corry, Jane
Mano vyro žmona : [romanas].- Kaunas : Jotema, [2019].- 494 p.
Dėmesį prikaustantis psichologinis trileris „Mano vyro žmona“ toks pats intriguojantis kaip ir jo pavadinimas. Įtemptas romano siužetas nuvilios skaitytoją į sudėtingus žmogaus sielos užkaborius, kuriuose kartais sunku atpažinti pačiam save. Trileris pasakoja apie tamsiausias paslaptis ir pasekmes, kai tos paslaptys iškyla į paviršių pačiomis netinkamiausiomis akimirkomis.
 image026 Gardam, Jane
Vyras be trūkumų : romanas.- Vilnius : Tyto alba, 2019.- 341 p.
Jane Gardam knygoje „Vyras be trūkumų“ atkūrė reikšmingą ir skausmingą XX amžiaus istoriją ir padarė tai, pasitelkusi vieno žmogaus gyvenimo istoriją. Federso vaikystė Malajoje britų imperijos klestėjimo metu, jo mokslai prieškarinėje Anglijoje, profesinė sėkmė Pietryčių Azijoje ir grįžimas į Angliją tūkstantmečio pabaigoje – tai kertiniai įvykiai, padedantys skaitytojui stebėti ir dalyvauti asmeninių bei globalių įvykių vyksmo ratą.
 image028 Hall, Araminta
Amžinai mano : romanas.- Vilnius : Alma littera, 2019.- 319 p.
Užburiantis, tamsus romanas apie aistrą ir maniją, apie sudėtingą santykį tarp tiesos ir to, ką laikome tiesa. Aramintos Hall knyga „Amžinai mano“ – tai įtemptas ir šiurpą keliantis psichologinis trileris.
 image030 Haynes, Elizateht
Po tyliuoju mėnuliu : [romanas].- Kaunas : Jotema, [2019].- 411 p.
Vienos nakties įvykiai sukrečia mažo Anglijos kaimelio gyvenimą – pasklinda žinia apie dvi iš pirmo žvilgsnio nesusijusias mirtis. Žvarbų rudens rytą policija sulaukia dviejų pranešimų apie netoliese rastus kūnus. Pirmiausia pareigūnai vyksta į atokų ūkį mažo kaimelio pašonėje, kur rastas jaunos moters lavonas. Netrukus gaunamas pranešimas apie netoliese esančiame karjere rastą dar vieną moters kūną. Gal tai savižudybė?
 image032 Jachina, Guzel
Mano vaikai… : [romanas].- Vilnius : Alma littera, 2019.- 429 p.
XVIII amžiuje imperatorė Jekaterina Antroji pakvietė savo tėvynainius vokiečius atvykti į Rusiją ir tapti pilnateisiais šalies piliečiais, kartu išlaikant savo kalbą ir kultūrą. „Mano vaikai“ – vieno šių atvykėlių palikuonio, kuklaus mokytojo Jakobo Ivanovičiaus Bacho, istorija.
 image034 Kelly, Erin
Jis pasakė / Ji pasakė : romanas.- Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, [2019].- 486 p.
Siužeto vingių karalienės Erin Kelly trileris „Jis pasakė. Ji pasakė“ – sukrečianti istorija apie poros gyvenimą pakeitusį nusikaltimą, kurio liudininkais jie tapo. Romanas kupinas siužeto vingių verčiantis susimąstyti trileris. Erin Kelly pasakoja, kaip siekdami saugumo, ryžtamės meluoti sau, o dažnai – ir kitiems, kad šie patikėtų mūsų pasakojama versija.
 image036 Michaelides, Alex
Tylioji pacientė.- Vilnius : Alma littera, 2019.- 333 p.
Šūviai į mylimojo veidą, o po jų – spengianti tyla, kurią nutraukti ryžtasi teismo psichoterapeutas Teo Faberis. Debiutinis Alekso Michaelideso romanas „Tylioji pacientė“ – įtemptas, kinematografiškas, dinamiškas psichologinis trileris.
 image038 Morris, Heather
Aušvico tatuiruotojas : romanas.- Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, 2019.- 244 p.
Naujosios Zelandijos ir Australijos rašytojos Heather Morris knyga „Aušvico tatuiruotojas“ – tai graži, įtraukianti istorija apie viltį ir drąsą. Tai meilės istorija pačiame žiaurumų sūkuryje. Pasakojimas paremtas tikrais įvykiais, kuriuos autorei papasakojo Holokaustą išgyvenęs Aušvico tatuiruotojas Leilas Sokolovas.
 image040 Power, Marianne
Kaip aš gelbėjau savo gyvenimą : [romanas].- Vilnius : Alma littera, 2019.- 335 p.
Visų savigalbos ir patarimų knygų mėgėjų biblija – „Kaip aš gelbėjau savo gyvenimą“. Anglų žurnalistė Marianne Power ryžosi metus trukusiam eksperimentui ir išbandė po vieną savipagalbos knygą per mėnesį. Ar šios knygos keičia gyvenimą? Pagaliau viskas paaiškės.
 image042 Rothschild, Hannah
Meilės neįmanomybė : romanas.- Vilnius : Tyto alba, 2019.- 582 p.
Pirmasis rašytojos Hannah Rothschild romanas „Meilės neįmanomybė“ – tai nuodėmingai juokinga, įtraukianti ir įdomių įžvalgų kupina istorija. Šmaikštus pasakojimas ir spalvingi veikėjų charakteriai nukelia skaitytoją į Londono aukciono užkulisius, į slaptą meno prekiautojų pasaulį, nepamirštamas aštuonioliktojo amžiaus puotas ir... į kuklius namus Berlyne
 image044 Roberts, Nora
Saugus prieglobstis : [romanas].- Kaunas : Jotema, [2019].- 496 p.
„Saugus prieglobstis“ kartais atrodys kaip įtemptas trileris, kartais kaip šiuolaikinis meilės romanas, netrūks čia ir „brendimo romano“ atspalvių. Ši knyga - Noros Roberts literatūrinis eksperimentas. Tai kitokia nei esame įpratę meilės istorija, kuri įtrauks jau nuo pirmųjų puslapių.
 image046 Šerelytė, Renata
Izabelė : romanas.- Vilnius : Alma littera, 2019.- 166 p.
Nauja Renatos Šerelytės knyga „Izabelė“ pasakoja apie gaivališką, tamsų ir poetišką moters sielos raganiškumą.  Tai dviejų moterų - Izabelės ir Magdalenos - istorija. Ar jos pražudys viena kitą, ar išgelbės?
 image048 Umbrasaitė, Erika
Moteris katė ir jaunas mėnulis.- Vilnius : Alma littera, 2019.- 271 p.
Jei knygoje „Vienos krūties istorija“ E. Umbrasaitė kalbėjo apie ligą, tai knygoje „Moteris katė ir jaunas mėnulis“ Erika Umbrasaitė pasakoja gyvenimą – apie išgyvenimus ir problemas, su kuriomis susiduria daugelis panašaus amžiaus moterų. Ji kalba apie baimę keistis, nerimą dėl prabėgusios jaunystės ir artėjančios senatvės, norą mylėti, nuobodulį, vis labiau įsigalintį poroje. Knygoje aprašomos istorijos tikros, pakeisti tik kai kurių veikėjų vardai.
 image050 Vienuolis, Antanas
Iš karo korespondento užrašų.- Vilnius : Bonus animus, 2019.- 303 p.
Skelbiami rašytojo A. Vienuolio-Žukausko - karo korespondento - tekstai, skelbti 1919-1920 m. dienraštyje "Lietuva". Įdomu, kad apie šią jo trumpą, vos pusantrų metų, veiklą žinoma labai nedaug. sužinosite, kokia buvo karo su bolševikais Daugpilio apylinkėse eiga bei tenykščių žmonių gyvenimo ypatumai karo sąlygomis; kaip Lietuvos kariuomenė  Radviliškio apylinkėse sutriuškino bermontininkus ir kaip klostėsi įvykiai kovoms pasibaigus; kaip vyko rinkimai į Steigiamąjį Seimą ir kokias viltis vežėsi 1920 m. į Maskvą siųsta taikos delegacija; kodėl paaštrėjo Vilniaus krašto klausimas ir kaip vyko kovos su želigovskininkais.  Kr
Naujųjų amžių civilizacija
 image052 Harari, Yuval Noah
21 pamoka XXI amžiui.- [Vilnius] : Kitos knygos, [2019].- 381 p.
Knyga „21 pamoka XXI amžiui“ kalba apie dabartį, kurioje gyvename – praskaidrina pasaulio vaizdą ir toliau drąsiai kelia pačius svarbiausius, visuotinus klausimus. Vienintelis tikslas, kurį autorius kelia savo knygai – bent kelis žmones įkvėpti diskusijai apie žmonijos ateitį. Ši knyga gal ir nepalengvins kasdienybės, tačiau gali suteikti aiškumo ir padėti suprasti, kas vyksta su mumis pasauliniu mastu.

2019 m. liepos mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 812 MB)

2019 m. birželio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,05 MB)

2019 m. gegužės mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,47 MB)


2019 m. balandžio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 929 KB)

2019 m. vasario mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 268 KB)

2019 m. sausio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,61 MB)


2018 m. gruodžio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 339 KB)


2018 m. lapkričio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 684 KB)


2018 m. spalio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 289 KB)

2018 m. rugsėjo mėn. Naujų knygų apžvalga (DOC 201 KB)

2018 m. rugpjūčio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 385 KB)


2018 m. liepos mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 385 KB)

2018 m. birželio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,71 MB)


2018 m. gegužės mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 548 KB)


2018 m. balandžio mėn naujų knygų apžvalga (DOC 929 KB)

2018 m. kovo mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 538 KB)


2018 m. vasario mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,09 MB)


2018 m. sausio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 887 KB)

2017 m. gruodžio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,39 MB)

2017 m. lapkričio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 215 KB)


2017 m. spalio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 2015 KB)

2017 m. rugpjūčio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 192 KB)

2017 m. gegužės mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,45 MB)


2017 m. balandžio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 383 KB)

2017 m. kovo mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,06 MB)


2017 m. vasario mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 906 KB)