Naujienos

Naujų knygų bibliografinė apžvalga (2019 m. lapkričio mėn.)

Knyga Patopsichologija
 image001 Erikson, Thomas
Aplink mane – vien tik psichopatai: [psichologija ir savęs pažinimas].- Kaunas: Obuolys [i. e. Lectio divina], [2019]. – 270, [2] p.: iliustr.
Thomas Eriksonas – žmonių elgesio specialistas, kriminalinių romanų autorius ir lyderystės treneris.
Knygos paskirtis - išmokyti atskirti, kuriais žmonėmis galite pasitikėti, o kurie – piktavaliai manipuliatoriai. Nesvarbu, ar esate įmonės vadovas, ieškantis naujo pavaduotojo, ar moteris, mananti sutikusį tą vienintelį – išmoksite atskirti, kurie iš aplinkinių yra nuoširdūs, o kurie ne. Sveikas požiūris į supančius žmones padės jums išvengti santykių katastrofos, tausos jūsų emocijas, apsaugos jūsų pasitikėjimą savimi ir jūsų pinigus. 
 Psichologija – Savivoka
 image02 Hollis, Rachel
Mergyt, atmerk akis. – Kaunas: Obuolys [i. e. Lectio divina], [2019]. – 234, [6] p.
Rachel  Hollis knyga „Mergyt, atmerk akis“ – tai istoria apie beprasmes taisykles, skaudų melą ir vieną svarbią tiesą – moteris pati atsakinga už tai, kokia yra ir ar yra laiminga.
Autorė atvirai ir drąsiai pasakoja šimtus juokingų, keistų, trikdančių, liūdnų ir beprotiškų istorijų, atskleidžiančių ir nagrinėjančių melagingas nuostatas, kurios pavertė ją niurzga ir paniurele, pateikdama konkrečių praktinių patarimų, padėjusių jai atsitokėti ir prisikelti naujam gyvenimui.
 Moterys – Gyvenimo būdas
 image003 Stackevič, Anželika
Laiminga moteris. - – Kaunas: Obuolys [i. e. Lectio divina], [2019]. – 206, [2] p.
Knygos „Laiminga moteris"  autorė atveria nuostabų moteriškąjį pasaulį, kuriame patirsite, koks džiaugsmas gimti moterimi. Atrasite ramybės, pilnatvės, džiaugsmo ir pasitikėjimo jausmus, kurie lydės Jus visur! Vedų, kinų bei moderniosios psichologijos perliukai atskleis subtilių įžvalgų, kartais pažers karčios tiesos apie mus, moteris, bet kartu pasiūlys ir puikiai veikiančių problemų sprendimo būdų, kurie įkvėps tobulėti ir siekti kvapą gniaužiančių rezultatų.
 Partizanai – Lietuva
 image04 Adolfas Ramanauskas-Vanagas fotografijose / [Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė, sudarymas]. – Kaunas: Naujasis lankas, 2019. – 149, [3] p. : iliustr., faks.
Knygoje-albume „Adolfas Ramanauskas Vanagas fotografijose" žvelgiame į Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio (LLKS) 1949 m. Vasario 16-sios Deklaracijos signataro, LLKS Gynybos pajėgų vado, faktinio su sovietine okupacija kovojusios Lietuvos vadovo Adolfo Ramanausko Vanago biografiją ne tik rašytiniais faktais bet ir unikaliomis nuotraukomis.
Albumo pagrindas – autentiškos istorinės nuotraukos. Jose vaikystė, mokslo metai gimnazijoje, studijų laikas pedagoginiam institute, Kauno Karo mokykloje, pedagoginio darbo laikas, partizaninio karo metai. Albume yra ir atminimo įamžinimo dalis, kurioje nuotraukos liudija, apie tai, kad Adolfo Ramanausko Vanago pasišventimas kovai už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę, išliko tautos ir valstybės atmintyje kaip pagarbos ir pasididžiavimo ženklas.                                                                               
 Lietuva, Vyriausybė – Pareigūnai ir tarnautojai – Biografijos
 image005 Represuoti 1918-1940 m. Lietuvos Respublikos Vyriausybės ministrų kabinetų nariai. – Vilnius: Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras, 2019. – 481, [2] p.: iliustr.
Nuo 1918 m. lapkričio 11 d. iki 1940 m. birželio 17 d. buvo suformuotas 21 ministrų kabinetas. Ministrai buvo išsilavinę žmonės: teisininkai, finansininkai, gydytojai, pedagogai, karininkai, dvasininkai, inžinieriai, žemės ūkio srities specialistai ir kt. Kiekvieno jų indėlis Lietuvos valstybės raidos ir visuotinės gerovės kūrimo procese yra didelis. Šis leidinys skirtas sovietinės ir nacistinės okupacijos laikotarpiu represuotiems 1918–1940 m. Lietuvos Respublikos ministrų kabinetų nariams atminti. Leidinyje panaudotos nuotraukos, dokumentai, laiškai, spaudos leidinių faksimilės iš archyvų, muziejų rinkinių, represuotų ministrų artimųjų archyvų ir privačių asmenų kolekcijų.
Dailininkai – Fotografai
 image06 Kaliūnas, Valentinas Algirdas
Varėnos kraštas: kūrybos versmės: [fotografija, tapyba, piešiniai]. – Vilnius: Bitutės, 2019. – 164 p.: iliustr.
„Manau, šis albumas ne tik kelia estetinį pasigėrėjimą Varėnos ir visos Dzūkijos kraštu, jos žmonėmis, bet ir dvelkia pagarbiu rūpesčiu dėl Dzūkijos krašto paveldo, praeities išgyvenimų ir šiandienos džiaugsmo laisvoje Lietuvoje.  Visa tai Valentino Algirdo Kaliūno išreikšta konkrečia ir nuoširdžia vaizdų kalba, kuri savaime tampa kultūros vertybe ir mūsų istorijos savastimi“, - rašo LT Fotomenininkų sąjungos garbės narys Romualdas Kęstutis Augūnas šioje knygoje.
 Įvairių  šalių  grožinė  literatūra 
 image007 Alderman, Naomi
Galybė: romanas. – Vilnius: „Baltų lankų“ leidyba, [2019]. – XXI, 376, [3] p.: iliustr.
Naomi Alderman (Naomė Alderman, g. 1974 Londone) – britų rašytoja ir kompiuterinių žaidimų kūrėja. Ketvirtas autorės romanas „Galybė“, kurį rašydama ji dalijosi idėjomis su savo tuometine mentore rašytoja Margaret Atwood, laimėjo 2017 m. „Baileys Women's Prize for Fiction“. Metų knyga jį paskelbė „New York Times“, „Washington Post“, „LA Times“, „NPR“, „Entertainment Weekly“. Romanas užkopė į pasaulinių bestselerių viršūnes ir yra išverstas į daugiau kaip 30 kalbų.
Naomi Alderman „Galybė“ – tai žvilgsnis į pasaulį, kuriame dominuoja moterys, o vyrai šįkart palikti jų šešėlyje. 
 image08 Austen, Jane
Puikybė ir prietarai: romanas. – Kaunas: Obuolys {i. e. Media Incognito], [2019]. – 490, [2] p.
Knyga „Puikybė ir prietarai“ pasakoja apie Anglijos provincijoje gyvenančią Benetų šeimą. Jie – gana kuklūs dvarininkai, nepasižymintys didžiuliais turtais ar ypatinga kultūra. Ponia Benet labiausiai rūpinasi tuo, kaip ištekinti savo penkias puikias dukteris ir šiuo rūpesčiu įkyriai dalijasi su vyru. Tačiau meilę rasti dukterims ne taip jau sunku. 
Jane Austen (1775–1817) – anglų rašytoja.  Socialinės įžvalgos, meistriškai naudojama ironija ir graži bei sklandi pasakojimo kalba įrašė Jane Austen vardą ne tik į anglų, bet ir į pasaulio literatūros klasikos sąrašus.
 image009 Esposito, Chlopė
Įniršis Romoj: romanas. – Vilnius: „Baltų lankų“ leidyba, [2019]. – 335, [1] p.
Įniršis Romoj“ – antroji trilogijos dalis, pirmoji - "Klasta Sicilijoj".
Alvė Naitli jau įgyvendino vieną iš savo tikslų – paragavo puikaus savo identiškos dvynės Betės gyvenimo, tačiau pasisavinta tapatybė gali brangiai atsieiti. Sicilijoje sesuo randama negyva. Tačiau ne tik policija ir jos pačios įtarimai kelia Alvei galvos skausmą. Pabudusi prabangiame „Ritz“ viešbučio kambaryje ji toli gražu nesijaučia laiminga, nes paaiškėja, kad po audringos nakties dingo jos meilužis Nino. Ir ne vienas, o su dviem milijonais eurų ir jųdviejų su Alve pavogtu Lombarginiu...
 image10 Hunter, Alan
Džentliui ne pyragai:detektyvas. – Vilnius: Briedis, 2019. – 303, [1] p.
Kepyklos miltų piltuve randamas sukčiaus ir lošėjo Steinio Teiloro lavonas. Inspektorius Džordžas Džentlis susiduria su iššūkiu – turi ne tik išsiaiškinti, kaip jis ten pateko, bet ir ką nutyli pagrindiniai įtariamieji... Kodėl netikėlis Teiloras su dviem draugais švaistė pinigus į kairę ir į dešinę? Iš kur jie gaudavo grynųjų? Kur vėliau dingo abu Teiloro bičiuliai.
Mažame miestelyje, kur paprastai visi vieni apie kitus viską žino, vietinių laukia daug netikėtumų. Netrukus vienas iš Teiloro draugų taip pat aptinkamas negyvas. Reikia kuo skubiau surasti trečiąjį, kol jis netapo dar viena žudiko auka.
                                                  
 image011 Hunter, Alan
Džentlio Kalėdos: detektyvas. – Vilnius: Briedis, 2019. – 286 p..
Ketvirtoji serijos apie inspektorių Džordžą Džentlį knyga „Džentlio Kalėdos“ nukels detektyvų gerbėjus į žiemišką Anglijos kaimą.   Džentlio   ramybę  ir  žvejybos  planus  šį kartą sužlugdys Kalėdų rytą įvykdyta žmogžudystė.
Inspektorius Džordžas Džentlis Kalėdas švęsti pakviečiamas į kaimą, kur galės gyventi prabangiuose namuose ir leisti laiką gaudydamas lydekas. Tačiau netrukus jam tenka gaudyti visai kitokį grobuonį. Kai netoliese esančio įspūdingo dvaro svečias Kalėdų rytą randamas laiptų papėdėje negyvas, Džentliui tenka imtis tyrimo. Žmogžudystė per Kalėdas? Neatrodo, kad tai geriausias būdas inspektoriui praleisti šventes.
 image12 Lapena, Shari
Popierinės sienos: romanas. – Vilnius: „Baltų lankų“ leidyba, 2019. – 300, [1] p.
Pirmasis kanadiečių rašytojos Shari Lapena kriminalinis trileris „Popierinės sienos“ įtraukia į paslapčių ir intrigų kupiną istoriją, kuri prasideda iš namų mįslingai dingus pusės metų mažajai Korai.
Ana ir Markas Končiai – laiminga pasiturinti pora, kuriai, regis, nieko netrūksta. Jie myli vienas kitą, turi nuostabius namus, o didžiausias jų gyvenimo džiaugsmas – dukrytė Kora. Pogimdyvinė Anos depresija liko praeityje, todėl pora gali atsipalaiduoti ir vėl mėgautis gyvenimu.
Tokią progą pasiūlo laime ir džiaugsmu spinduliuojantys kaimynai. Jie Marką ir Aną pakviečia vakarienės ...
 image013 Meissner, Susan
Šilko siūlų dėžutė: romanas. – Vilnius: „Baltų lankų“ leidyba, [2019]. –396 p.
Knyga „Šilko siūlų dėžutė“ – tai pasakojimas apie praeities naštą   ir   troškimą   atlyginti   skriaudą, apie karą  ir  žmogų kare.
1940-ųjų Anglija. Vokiečiai vykdo precedento neturinčias karines operacijas prieš Londono gyventojus, šimtai tūkstančių vaikų evakuojami į prieglaudas kaimo vietovėse. Tačiau netgi tada, kai penkiolikmetė Emelina Dauntry ir jos mažesnė sesuo Džulija randa prieglobstį žaviame miestelyje, Emelinos širdis nenurimsta. Jauna mergina trokšta grįžti į miestą, kur jos laukia darbas suknelių salone bei galimybė mokytis mados dizaino. Šis jos troškimas pasirodo stipresnis nei pareiga likti su maža seserimi, kuriai būtina globa.
 image14 Miller, Madeline
Kirkė: romanas. – Vilnius: „Baltų lankų“ leidyba, [2019]. – 414 p.
Galingiausiam iš titanų – saulės dievui Helijui – gimsta dukra Kirkė. Nors ir laikoma nimfa, veikiai pasirodo neturinti jokių dieviškų galių – nepaveldėjo jų nei iš ugniažvilgsnio tėvo, nei iš viliokės motinos okeanidės Perseidės. Keisto būdo, visų atstumta Kirkė tėvo rūmuose jaučiasi vieniša ir svetima, tačiau gyvenimas apvirsta aukštyn kojomis jai pamilus mirtingąjį.
„Kirkė“ – ryškių veikėjų ir užburiančios kalbos pasakojimas apie šeimos susipriešinimą, dievų intrigas, sąžinę ir atsakomybę už savo klaidas, apie nepaprastą moters valią ir motinos meilę, stiprybę, pasiaukojimą ir pergales vyrų pasaulyje.
 image015 Sabaliauskaitė, Kristina
Petro imperatorė: romanas: kn. 1. – Vilnius: „Baltų lankų“ leidyba, [2019]. – 333 p.
Tai pasakojimas apie Rytų ir Vakarų kultūrų, mentalitetų sandūrą vienoje toksiškoje santuokoje. Apie laiką ir prievartą. Apie psichologinę ir alkoholinę priklausomybę, skilusias ir save perkuriančias asmenybes, griaunantį karą ir nemarų grožį gimdančias svajones.
Menotyros mokslų daktarės rašytojos Kristinos Sabaliauskaitės naujausias istorinis romanas „Petro imperatorė“ – pirma dilogijos knyga, paremta išsamiais epochos tyrimais, autentiškais šaltiniais, išlikusiais istorinių asmenybių laiškais ir atskleidžianti kultūrologinę mentalitetų istoriją.
 image16 Scharer, Whitney
Šviesos amžius: romanas. - Vilnius: „Baltų lankų“ leidyba, [2019]. – 388, [1] p.
„Šviesos amžius“ – debiutinis amerikiečių rašytojos Whitney Scharer romanas, kuriame pasakojama amerikiečių kilmės fotografės Li Miler gyvenimo ir meilės istorija.
Li Miler nesitikėjo, kad jos gyvenimas susiklostys būtent taip – visą gyvenimą troškusi ir ieškojusi nuotykių, šiandien ji gyvena tylioje kaimiškoje aplinkoje, rašo apie maistą ir pamažu grimzta į alkoholio liūną. Redaktoriaus pasiūlymas prisiminti tarpukario metus ir draugystę su siurrealistu Manu Rėjumi atrodo gana patrauklus. Ir nors redaktoriui įdomi tik Mano istorija, Li žino, kad pirmiausia pasakos ne apie jį, o apie save.
 image017 Sugrįžti į Černobylį: lietuvių, išgyvenusių Černobylio pragarą, liudijimai. – Kaunas: Obuolys, [2019]. – 186, [2] p.: iliustr., portr.
1986 metų balandžio 26-oji, 01.23.7 – 01.23.50. Trys sekundės, po kurių pasaulis jau niekada nebebuvo toks, koks iki tol. Galingas sprogimas, nugriaudėjęs tą lemtingą naktį Černobylio AE, pakeitė tūkstančių žmonių likimus, nusinešė daugybę gyvybių ir sukėlė milžiniško masto ekologinę katastrofą.
Sugrįžti į Černobylį" – unikali knyga, kurią būtina perskaityti visiems. Joje – lietuvių, išgyvenusių ir padėjusių likviduoti Černobylio katastrofą, autentiški prisiminimai + tiksli įvykių chronologija su iliustracijomis ir ekskliuzyvi ištrauka iš būsimos Skirmanto Pabendinsko knygos „Istorijos, kurių jums nepasakojau".
 image18 Žąsinaitė, Jurga
Memento Grodno: dingusi Lietuvos Gardino istorija: romanas. – Kaunas: Obuolys [i. e. Lectio divina], [2019]. – 283, [4] p.
Pirmą kartą prieš skaitytojo akis bus nupūstos istorijos dulkės nuo lietuviškojo Gardino – įspūdingo LDK miesto, dabar išstumto už mūsų šalies ribų. Kartu su knyga „Memento Grodno. Dingusi Lietuvos Gardino istorija" leiskitės į epinę vienos giminės sagą, kuri atskleis dramatišką miesto likimą – pilną politinių intrigų, meilės aistrų ir iki šių dienų neįmintų paslapčių.
Kaimai – Pamerkiai
 image019 Motuza, Gediminas
Pamerkių istorijos. – Vilnius: Ex Arte, 2019. – 127, [1] p.: iliustr., faks., port., žml.
Gedimino Motuzos knygoje „Pamerkių istorijos“ pateikiamos atskiros istorijos, pasakojimai, kaip susidarė aplinka, tinkama Pamerkių kaimui įsikurti ir gyvuoti šimtus metų; apie baltos kreidos luistus ir titnagus joje, kurių galima išsikasti apleistame karjere; apie ledynmečio miškų liekanas ir netikėtai aptiktą pusės tūkstančio metų gyvenvietę. Apie čia gyvenančius šilų dzūkus, jų vardus ir pavardes, buitį, darbus, dainas ir dainininkus.
Svarbiausias šio leidinio tikslas – priminti tą gamtinį pamatą, aplinką, kurioje gyvename, ir čia sukurtą kultūrinį paveldą, kurį taip svarbu išsaugoti.
 Keliautojai - Kinija
 image20 Bukelskytė, Vaiva
Uždraustosios Kinijos paslaptys: [egzotiška ir necenzūruota tikroji Kinija ten gyvenančios lietuvės akimis]. – Kaunas: Obuolys [i.e. Lectio divina], 2019. – 272 p.: iliustr.
V. Bukelskytė Kinijoje praleido ne vienus metus ir per tą laiką pažino šios šalies kultūrą, susipažino su jos gyventojų gyvenimo ir bendravimo būdais. Knygoje „Uždraustosios Kinijos paslaptys“ ji pasakoja apie pačius įdomiausius kultūrinius skirtumus, atskleidžia verslo etiketo paslaptis, kurios tikrai bus naudingos visiems, siekiantiems plėtoti verslą šioje sparčiai augančioje šalyje.
Leidinio  autorė atskleidžia netikėčiausių faktų apie tolimą šalį ir jos žmones. Knygoje - daugybė įdomybių apie kinų virtuvę, visa tiesa apie tradicinę kinų mediciną ir, žinoma, autorės atrinktų įspūdingiausių lankytinų vietų sąrašas.
 Kaunas – Istorija
 image021 Marganavičienė, Eleonora Violeta
Slaptoji Kauno istorija. – Kaunas: Obuolys [i. e. Lecito divina], [2019]. – 249, [4] p.: iliustr., faks., portr.
„Slaptojoje Kauno istorijoje“ jūsų laukia pažintis su antrojo Lietuvos miesto gražiausiais kampeliais, juos gaubiančiomis paslaptimis bei legendomis, čia kūrusiomis ir gyvenusiomis iškiliomis asmenybėmis, įvykiais, lėmusiais ne tik miesto, bet ir šalies likimą.
Sužinosite, kad gyvenvietę čia dar IX amžiuje kūrė skandinavų ir normanų palikuonys, maišydamiesi su baltų gentimis, rasite keletą romantiškų Kauno vardo atsiradimo versijų, susipažinsite su unikalia Kauno architektūra ir miesto išsidėstymu, išsiaiškinsite, kaip Kaunas tapo techninės minties ir meno puoselėtojų bei kūrėjų sintezės centru.

2019 m. spalio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,02 MB)

2019 m. rugpjūčio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 829 MB)


2019 m. liepos mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 812 MB)


2019 m. birželio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,05 MB)

2019 m. gegužės mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,47 MB)


2019 m. balandžio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 929 KB)

2019 m. vasario mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 268 KB)

2019 m. sausio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,61 MB)


2018 m. gruodžio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 339 KB)


2018 m. lapkričio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 684 KB)


2018 m. spalio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 289 KB)

2018 m. rugsėjo mėn. Naujų knygų apžvalga (DOC 201 KB)

2018 m. rugpjūčio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 385 KB)


2018 m. liepos mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 385 KB)

2018 m. birželio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,71 MB)


2018 m. gegužės mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 548 KB)


2018 m. balandžio mėn naujų knygų apžvalga (DOC 929 KB)

2018 m. kovo mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 538 KB)


2018 m. vasario mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,09 MB)


2018 m. sausio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 887 KB)

2017 m. gruodžio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,39 MB)

2017 m. lapkričio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 215 KB)


2017 m. spalio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 2015 KB)

2017 m. rugpjūčio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 192 KB)

2017 m. gegužės mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,45 MB)


2017 m. balandžio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 383 KB)

2017 m. kovo mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,06 MB)


2017 m. vasario mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 906 KB)