Naujų knygų bibliografinė apžvalga (2020 m. mėn.)

Knyga

Filosofai

 image0 Prideaux, Sue
Aš dinamitas! : Nietzsche's gyvenimas.- [Kaunas] : Jotema, [2020].- 428 p.
Sue Prideaux surinko įspūdingą kiekį informacijos ir sukūrė išskirtinę paslaptingojo Friedricho Nietzsche’s biografiją. „Aš dinamitas!“ – frazė pasiskolinta iš paties filosofo autobiografijos „Ecce homo: kaip tampama tuo, kas esi“. Autorė bando ištraukti Friedrichą Nietzsche iš paslaptingumo rūko bei padėti skaitytojams suprasti visų laikų labiausiai nesuprastu laikomą filosofą. Friedrichas Nietzsche mirė 1900-tais metais, tačiau dvidešimajame amžiuje jo idėjas perėmė daug filosofų postmodernistų. Nietzsche savo kūriniuose aistringai kritikavo religiją, moralę, mokslą. Save jis vadino nemalonių tiesų filosofu.
Moterys. Gyvenimo būdas
 image04 Lapinskaitė, Raminta
Palaimintos moterys : [knyga apie moterų brandą ir kelią jos link].- Vilnius : Alma littera, 2020.- 204 p.
Autorė jautriai ir atvirai kviečia pažvelgti į moterų bendrystę, kūniškumą, savitumą. Šioje knygoje atsakymų ras moterys, keliančios moteriškumo ir savivertės klausimus, skyrybų ir kitokią krizę išgyvenančios, galų gale visos, ieškančios gilesnio ir tikresnio santykio su savimi bei pasauliu. Daug dėmesio knygoje "Palaimintos moterys" skiriama saviugdos gairėms, kurios padės plėsti požiūrį, kurti ryšį su savimi, rasti naujų vidinių resursų ir įgalinti save naujiems pasirinkimams.
Demografija. Jungtinės Valstijos
 image06 Pinker, Steven
Proto amžius : mokslas, humanizmas ir pažanga mūsų laikais.- Vilnius : Tyto alba, 2020.- 637 p.
Knygoje „Proto amžius“ kanadietis skaičius po skaičiaus ir grafikas po grafiko įrodo, kad ne tik Vakaruose, bet ir visame pasaulyje žmonės gyvena vis geriau, kokybiškiau ir ilgiau. Ir tą lemia ne kosminės jėgos ar zodiako ženklai – už visa tai atsakingas žmogaus protas ir „įdarbinti“ mokslo laimėjimai.
 Kalbos, kreipimaisi ir kt.
 image08 Ciceronas, Markas Tulijus
Prieš korupciją : kalbos prieš Gajų Verį / Markas Tulijus Ciceronas ; iš lotynų kalbos vertė, įvadinį straipsnį ir komentarus parašė, rodykles ir bibliografijos sąrašą sudarė Audronė Kučinskienė .- Vilnius : Klasikų asociacija (Societas Classica), 2019.- 718 p.
70 m. pr. Kr. Romoje vyko plačiai ir garsiai nuskambėjęs teismas: Markas Tulijus Ciceronas metė iššūkį buvusiam Sicilijos provincijos vietininkui Gajui Veriui, siciliečių apkaltintam turto grobstymu. Jau pradėjęs sėkmingą karjerą, bet vis dar mažai žinomas žmogus stojo ne tik prieš įtakingą pareigūną, bet ir prieš teismuose karaliaujantį geriausią to laiko oratorių Hortenzijų, užtikrintai laimėjo bylą, pelnė didžiulę šlovę ir paliko ateities kartoms vieną žymiausių savo tekstų – Kalbas prieš Gajų Verį.
 Rezistencinis judėjimas Lietuvoje 1944-1953
 image10 Vaitkevičius Vykintas; Petrauskienė Aistė
Lietuvos partizanų valstybė.- Vilnius : Alma littera, 2019.- 231 p.
Prof. dr. Vykintas Vaitkevičius ir dr. Aistė Petrauskienė pateikia naują 1944–1953 m. partizaninio karo interpretaciją. Vaizdingai atskleidžiama, kas yra partizanai ir kokie buvo jų kovos tikslai. Knyga kupina naujų faktų, nežinomų gyvenimo istorijų, unikalių nuotraukų, niekada nelankytų paveldo vietų žemėlapių su koordinatėmis
 Muzika
 image12 Ambrazas, Algirdas
De musica : straipsnių ir pranešimų užsienio kalbomis rinktinė.- Vilnius : Lietuvos muzikos ir teatro akademija, 2019.- 286 p.
Rinktinės pagrindą sudaro 21 prof. Ambrazo pranešimai ir straipsniai vokiečių, lenkų, prancūzų, anglų ir rusų kalbomis. Jie buvo skaityti arba skelbti Krokuvoje, Stokholme, Helsinkyje, Paryžiuje, Leningrade ir Maskvoje, Kijeve ir Lvove, Berlyne, Chemnice, Leipcige, Rygoje, Taline, Vilniuje ir kitur.
Įvairių šalių grožinė literatūra
 image14 Allende, Isabel
Klajonių metai : [romanas].- Vilnius : Alma littera, 2020.- 363 p.
Dvidešimtoji lietuvių pamėgtos Čilės rašytojos Isabel Allende knyga, kuri nukels skaitytojus į audringų įvykių sūkurį XX a. viduryje. Istoriniai įvykiai romane „Klajonių metai“ persipina su paprastų, eilinių žmonių išgyvenimo istorija. Būtent tai suteikia tekstui dramatiškumo ir įprasmina istorinius įvykius. Jautrus, sukrečiantis ir gyvai parašytas romanas – tai kelių dešimtmečių kronika, pasakojanti apie tremtį, savasties paieškas, likimo vingius, meilę ir viltį.
 image16 Bulgakov, Michail
Jaunojo gydytojo užrašai : ankstyvoji autobiografinė proza.- Kaunas : Jotema, [2019].- 300 p.
Apsakymų cikle beletrizuotai pasakojami realūs atsitikimai, kuriuos Michailas Bulgakovas patyrė Pirmojo Pasaulinio karo ir Rusijos pilietinio karo metais. Dvidešimt penkerių metų sulaukęs rašytojas buvo mobilizuotas ir dirbo Nikolsko bei Viazmos ligoninėse nuo 1916-ų iki 1918-ų metų. Michailo Bulgakovo biografai teigia, kad pirmuosius ciklo „Jaunojo gydytojo užrašai“ apsakymus jis parašė Kijeve 1919-ais metais, bet skelbti juos pradėjo tik po šešerių metų, kai jau buvo patyręs ir žinomas literatūros meistras, išleidęs romaną „Baltoji gvardija“.
 image18 Burns, Anna
Pienininkas : [romanas].- Vilnius : Sofoklis, 2019.- 383 p.
Romano siužetas vyksta Šiaurės Airijai sunkiais 1970-ais metais, o romano herojų gimtajame, neįvardintame mieste galima atpažinti Belfastą. Romane šia nuolat sekančios ir stebinčios visuomenės metafora tampa Pienininkas. Bevardžiame mieste nėra nieko blogiau negu būti įdomiai, nes tai reiškia, kad esi pastebima, o būti pastebimai – pavojinga. Mergina, romano pasakotoja vadinama tiesiog vidurine seserimi, mažiausiai to norėtų. Ypač kai bendruomenėje, kur teritorijos pasidalijusios į „šiapus“ ir „anapus“, kur yra neutralių ir išdavikiškų televizijos laidų, teisingo ir neteisingo sviesto, draudžiamų ir leistinų vardų, ką bedarytum, viskas yra politinis pareiškimas. Pastebimas ir apkalbamas kiekvienas žingsnis
 image20 Borgo, Karina Sainz
Karakase vis dar naktis : [romanas].- Vilnius : Alma littera, 2020.- 188 p.
Griūnanti ekonomika, nestabili politinė sistema ir nuolatiniai neramumai Venesueloje griauna žmonių likimus. „Karakase vis dar naktis“ - vienos moters istorija, atspindinti visą griūvančios valstybės siaubą. Kiek jai teks ištverti, kad išvengtų šalyje tykančių pavojų?
 image22 Čepas, Vytautas
Siena: dokumentinis romanas.- Vilnius : Tyto alba, 2019.- 343 p.
Naujausia rašytojo Vytauto Čepo knyga „Siena“ – tai dokumentinis, tikrais faktais paremtas romanas apie teisingumą ir teisėsaugos sistemą, prieš kurią bejėgis ne tik paprastas žmogus, bet ir jai dirbantys teisininkai. Vytauto Čepo pasakojama istorija nutiko mūsų šalyje. Tinkamai neištyrus nusikaltimų trys vyrai buvo nuteisti kalėti iki gyvos galvos. Šią istoriją autorius atkuria remdamasis liudininkų pasakojimais.
 image24 Durand, Jacky
Slapti mano tėčio receptai : romanas.- Vilnius : Alma littera, 2020.- 189 p.
„Slapti mano tėčio receptai“ – nuostabus aistringo žmogaus portretas pagardintas tokiais receptais, kad alkanam šios knygos geriau neskaityti. Tai istorija apie meilę savo darbui, vienišą vaikystę, tėvo ir sūnaus santykius bei šeimos tradicijas. Romanas primins paprastų dalykų grožį.
 image26 Emilija
Emilijos dienoraštis, 1942–2015 m. : vienos epochos liudijimas.- Vilnius : Tyto alba, 2020.- 591 p.
„Emilijos dienoraštis“ – autentiškas mokytojos dienoraštis, tik autorė niekada neįsivaizdavo, kad jis bus išspausdintas. Viskas prasideda 1942 metais, kai septyniolikmetė pradeda naujus mokslo metus Biržų gimnazijoje. Emilija atstovauja kartai žmonių, kurie patyrė Antrąjį pasaulinį karą, išgyveno sovietmetį, sulaukė Sąjūdžio ir Lietuvos Nepriklausomybės, – ir išsaugojo gebėjimą džiaugtis ir stebėtis gyvenimu. Jos dienoraštis – literatūrinis ir dokumentinis paminklas mūsų mamoms ir senelėms, vieno gyvenimo istorija.
 image28 Galbraith, Robert
Baltoji mirtis : [romanas].- Vilnius : Alma littera, 2020.- 605 p.
Ketvirtoji serijos apie privatų seklį Kormoraną Straiką knyga - „Baltoji mirtis“.
Kormoranas Straikas ir jo partnerė Robina Elakot imasi naujos, paslaptingos bylos – kur juos nuves jauno vyro papasakota istorija? Robert Galbraith – tai žymiosios britų rašytojos J.K. Rowling pseudonimas, pasirinktas detektyvams rašyti. Ketvirtoji serijos knyga „Baltoji mirtis“ tęsia ankstesnėse knygose - „Gegutės šauksmas“, „Šilkaverpis“ ir „Blogis kaip amatas“ - pradėtus Kormorano Straiko ir jo asistentės Robinos nuotykius.
 image30 Herlyn, Jolita
Žinau, kad nieko nežinau : romanas.- Vilnius : Alma littera, 2020.- 254 p.
Romano „Žinau, kad nieko nežinau“ užuomazga yra laukiamai intriguojanti – filosofijos dėstytojas Marius gauna siuntinį su keistu turiniu. Tiek keistu, kad gavėjui sunku suprasti – ar tai pokštas (jo nuomone – nevykęs), ar į asmeninį įžeidimą panašėjanti provokacija? O gal tai priekabiavimo skandalo aidas? Kol dėstytojas aiškinasi, kas į jo darbovietę, Socialinių mokslų katedrą, atsiuntė nelemtą siuntinį, jo šeimas gyvenimas pradeda griūti. Jolita Herlyn pažymi, kad šalia įtemptos trilerio linijos romane „Žinau, kad nieko nežinau“ yra stiprūs detektyvo elementai ir, be abejo, šeimyninės dramos fragmentai.
 kur-skrendi-vienisas-pauksti-1 Kazragytė, Doloresa
Kur skrendi, vienišas paukšti : [esė].- Vilnius : Tyto alba, 2020.- 294 p.
Jau dešimta garsios aktorės Doloresos Kazragytės knyga. Autorė visą savo gyvenimą rašo dienoraščius, kuriuos vėliau išleidžia viešai. „Kur skrendi, vienišas paukšti“ apima moters gyvenimo etapą 2017-2019 metais. Naujausioje savo memuarų dalyje Doloresa Kazragytė daug dėmesio skyrė žmonėms, kurie jau išėjo iš gyvenimo. Deja, mūsų pasaulį paliko Eimuntas Nekrošius, Arūnas Storpirštis, Remigijus Sabulis ir nemažai kitų rašytojos draugų. Doloresa Kazragytė sako, kad susapnavusi savo kolegę Danutę Strakšytę pajuto norą ir pareigą juos prisiminti. Taip pat daugiau papasakoti apie šių žmonių gyvenimą ir draugystę.
 image35 Mackintosh, Clare
Po pabaigos : romanas.- Vilnius : Alma littera, 2020.- 381 p.
tai kur kas daugiau nei moralinė dilema. Kaip turi pasielgti tėvai, kai jų valioje atsiduria sūnaus gyvybės ir mirties klausimas? „Po pabaigos“ - jaudinanti, sukrečianti ir emocionaliai paveiki istorija apie meilę, santuoką ir tėvystę. Ji, tarsi išpažintis - apie netekties skausmą ir viltį, apie bandymą išgyventi artimiausių žmonių netektį. Clare Mackintosh plunksna audžia šias dvi siužeto linijas į vieną įtaigų pasakojimą apie tai, kaip gyventi po įvykusios tragedijos. Nors ir negalime nuspėti ateities, galime priimti ją kuriančius sprendimus – kad ir kokie nevienareikšmiai jie būtų.
 image37 Rykštaitė, Vaiva
Lizos butas : romanas.- Vilnius : Tyto alba, 2020.- 262 p.
Lietuviškų bestselerių autorė Vaiva Rykštaitė savo aštuntoje knygoje „Lizos butas“ skaitytojus kviečia prisiminti pirmąjį Lietuvos nepriklausomybės atgavimo dešimtmetį ir gyvenimą to laikotarpio Kauno senamiestyje. Skaitytojams, kurie augo pirmąjį Lietuvos Nepriklausomybės dešimtmetį, Vaivos Rykštaitės knyga „Lizos butas“ pasirodys itin nostalgiška, bus labai lengva susitapatinti su herojais bei atpažinti savo patirčių fragmentus. Kitiems gi knyga bus įdomi ir įtraukianti istorinė kelionė laiku. „Lizos butas“ – nostalgiškas, optimizmu ir viltimi dvelkiantis kūrinys.
 image39 Rooney, Sally
Normalūs žmonės: [romanas].- Vilnius : Alma littera, 2020.- 236 p.
Romano „Normalūs žmonės“ veikėjai yra vyresniųjų klasių moksleiviai Connellis ir Marianne. Jis yra mokyklos gražuolis ir futbolo komandos žvaigždė, ji – gera mokinė ir atsiskyrėlė. Connellio mama valo Marianne motinos namus, todėl vaikų iš tokių skirtingų sluoksnių draugystė atrodo neįtikėtina. Bet jaunuoliai vienas kitą traukia, jie išgyveną pirmąjį suartėjimą ir bręstančius šiltus jausmus. Viskas, atrodytų, klostosi gerai, kol Connellis išleistuvių baliaus išvakarėse nepadaro kvailos klaidos.
 image41 Ross, L.J.
Angelas.- Kaunas : Jotema, [2020].- 286 p.
„Angelas“ apjungia visus gero detektyvo elementus: greitas tempas, netikėtos žmogžudystės, įdomūs personažai, geras humoro jausmas bei gausu netikėtumų.
 image43 Šaltenis, Saulius
Geležiniai gyvatės kiaušiniai : romanas.- Vilnius : Tyto alba, 2020.- 194 p.
Ar įmanoma kitaip, naujai papasakoti apie žvarbų laisvės skersvėjį? Apie idealią meilę? Jei rašytojas sumano kažką netikėta – taip. Saulius Šaltenis lūžio ir sumaišties metą regi ne dalyvio, bet stebėtojo akimis. Į prosenelio Antonio gimtinę grįžusi Jaelė Gvadelupė sužeidžiama ne tik kulkomis. Iš geležinių gyvatės kiaušinių išsiritę agresija, prievarta, godulys ją stulbina, bet mergina stebėtinai atspari. Į budelio – aukos priešstatas ji gali pažvelgti svetimšalės akimis. Romano veikėjų (žurnalistės ar disidento) nuomones vertinti neutraliai.. Romane nauja ir tai, kad herojų jausmai ir santykiai svarbiau už viską. Dukra, motina, vyras, žmona susiję egzistenciškai, nors ir traumuoti praeities baisybių.
 image45 Valpy, Fiona
Prisiminimų jūra : [romanas].- Vilnius : Alma littera, 2020.- 265 p.
Prisiminimų jūra“ – paprastai, nuoširdžiai ir jautriai parašyta istorija apie netikėtus likimo posūkius, kiekvieno gyvenime pasitaikančias klaidas, gebėjimą atleisti ir branginti. Tai šiltas ir jaudinantis pasakojimas apie tikrąsias vertybes, tyrumą, grožį ir meilę.

Psichoanalitikai. Biografijos

 image47 Bair, Deirdre
Jung : biografija.- Vilnius : Margi raštai, [2019].- 829 p.
Amerikietės Deirdre Bair knyga „Jung“ nėra analitinės psichologijos kūrėjo Carlo Gustavo Jungo teorijų ekspozicija. Ši detali biografija atskleidžia asmenybę ir išplečia kontekstą. Knygoje „Jung“ yra daug pavardžių – Jungo kolegų, profesijos bendrakeleivių ir pakeleivių, nelabai supratusių (arba visiškai nesupratusių) Jungo svarbiausių įsitikinimų. Pagrindinė knygos tema, kurioje daugiau dėmesio skiriama teorijai, dedikuota rasės klausimams, šitaip atsiliepiant į pasakojimus apie Jungo anisemitizmą ir pronacizmą.

Juozas ir Jadvyga Tūbeliai

 image49 Jakubavičienė, Ingrida
Portretas : Juozas ir Jadvyga Tūbeliai.- Vilnius : Tyto alba, 2020.- 472 p.
Juozas Tūbelis ilgą laiką ėjo Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko pareigas, Vyriausybėje jam skirtingu metu buvo patikėtos valstybės turtų ir žemės ūkio, švietimo, bei finansų sritys, vadovavo Lietuvos tautininkų sąjungai, turėjo ekonomisto ir finansininko išsilavinimą. Nuo jo neatsiliko ir sutuoktinė Jadvyga – aktyvi visuomenininkė, dirbo žurnaliste, buvo Užsienio reikalų ministerijos tarnautoja. Jie abu neabejotinai buvo svarbi tuomečio nepriklausomos Lietuvos elito dalis, aktyviai besireiškianti politiniame šalies gyvenime.

Pirmasis pasaulinis karas

 image51 Misiūnas, Remigijus
Jo didenybės prieglobstyje : Didžiosios Britanijos lietuviai Pirmojo pasaulinio karo metai.- Vilnius : Bonus animus, 2019.- 310 p.
Vilniaus universiteto profesorius Remigijus Misiūnas apibendrina ir analizuoja archyvinę medžiagą, spaudos publikacijas, susijusias su lietuvių bendruomenės formavimusi Didžiojoje Britanijoje XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje, religinių ir pasaulietinių organizacijų atsiradimu, kasdienio išeivių gyvenimo realijomis. Svarbi knygos dalis skiriama Didžiosios Britanijos lietuvių informacinės erdvės susiformavimui, periodikos bei knygų leidybai, informacijos sklaidos kanalams ir jų panaudojimui įvairių bendruomenės grupių priešpriešose.

2020 m. sausio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,30 MB)

2019 m. gruodžio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,66 MB)


2019 m. lapkričio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 2,57 MB)


2019 m. spalio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,02 MB)


2019 m. rugsėjo mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 2,22 MB)

2019 m. rugpjūčio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 829 KB)


2019 m. liepos mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 812 KB)


2019 m. birželio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,05 MB)

2019 m. gegužės mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,47 MB)


2019 m. balandžio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 929 KB)

2019 m. kovo mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,09 MB)

2019 m. vasario mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 268 KB)


2019 m. sausio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,61 MB)


2018 m. gruodžio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 339 KB)


2018 m. lapkričio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 684 KB)


2018 m. spalio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 289 KB)

2018 m. rugsėjo mėn. Naujų knygų apžvalga (DOC 201 KB)

2018 m. rugpjūčio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 385 KB)


2018 m. liepos mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 385 KB)

2018 m. birželio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,71 MB)


2018 m. gegužės mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 548 KB)


2018 m. balandžio mėn naujų knygų apžvalga (DOC 929 KB)

2018 m. kovo mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 538 KB)


2018 m. vasario mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,09 MB)


2018 m. sausio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 887 KB)