Naujos knygos 2022 m. liepos mėn.

Knyga

Slaptosios tarnybos

 image001 Felštinskij, Jurij; Popov ,Vladimir
Nuo raudonojo teroro iki mafijinės valstybės : Rusijos specialiųjų tarnybų kova dėl pasaulinio viešpatavimo 1917–2036 m. - Vilnius : Briedis, 2022 (Vilnius : Petro ofsetas). - 394, [1] p
Tai išsami Rusijos valstybės saugumo vykdyta valdžios užgrobimo istorija, prasidedanti 1917 m. gruodį VČK įsteigimu ir chronologiškai einanti iki šių laikų, kai per antikonstitucinių perversmų kaskadinę seriją Rusijos valdžia atsidūrė Federalinės saugumo tarnybos (FST) rankose.
 Kriminalinės dokumentikos literatūra
 image003

Stocklassa, Jan
Žmogus, kuris žaidė su ugnimi : [dingę Stiego Larssono failai ir žudiko medžioklė]. - Kaunas : Obuolys [i.e. Lectio divina], [2022]. - 493, [3] p.
Dingę Stiego Larssono failai ir kvapą gniaužianti žudiko medžioklė.
„Millennium“ serijos romanų autorius Stiegas Larssonas išdėstė skandalingus įkalčius. Didžiausia neatskleista politinė žmogžudystė pasaulio istorijoje netrukus atsivers kitoje šviesoje. Stiegas Larssonas nusprendė išsiaiškinti paslaptį, kurios iki šiol dar niekas nesugebėjo atskleisti. Ir jis būtų ją nusinešęs į kapus, jei ne Janas Stocklassa – knygos, kurią laikote rankose, autorius.
 Biologija. Žinynai
 image005 Šablevičius, Bronius
Lietuvos pievų, pelkių ir miškų orchidėjos : matomos ir pasislėpusios, pažįstamos ir nematytos / Bronius Šablevičius. - 2-asis patais. ir papild. leid.. - Kaunas : Lututė, 2022. - 159, [1] p.
Ši knyga apie paslaptingų ir todėl labia įdomių mūsų krašto augalų gyvenimą. Pievų, pelkių ir miškų laukinės orchidėjos – tokios neįprastos, kad yra išskirtos į atskirą grupę – šeimą. Orchidėjos gyvena visai kitą gyvenimą, palyginti su kitais augalais. Jų kitokie žiedai, kitokios sėklos, šie augalai ir sudygsta, maitinasi kitaip. Lietuvoje dabar žinomos 38–40 rūšių laukinės orchidėjos. Pradėjus jas pažinti, atsiveria nauja, iki tol nematyta mūsų krašto gamtos pusė
 Įvairių šalių grožinė literatūra
 image007 Alexander, V.S.
Išdavikė : [romanas]. - Vilnius : Sofoklis, 2022 (Gargždai : ScandBook). - 383, [1] p.
Tai Istorija, įkvėpta „Baltosios rožės“ pasipriešinimo judėjimo. Narsių vokiečių, drįsusių pasipriešinti naciams, įkvėptas romanas, kurio centre – moteris, pasiryžusi paaukoti viską žūtbūtinėje kovoje su tironija. Siaučiant Antrajam pasauliniam karui, Miuncheno universiteto studentai stoja į kovą su nacių režimu. Jie įkuria grupę „Baltoji rožė“ ir platina atsišaukimus, raginančius priešintis valdžios vykdomiems žiaurumams. Prie judėjimo prisijungia ir rusų kilmės vokietė Natalija, drauge su tėvais pabėgusi nuo Stalino teroro. Dabar jai svarbiausia – nepakliūti į gestapo nagus...
 image009 Aharon Appelfeld
Katerina : [romanas]. - Vilnius : Sofoklis, 2022 (Gargždai : ScandBook ). - 191, [1] p.Nepamirštamas romanas, įkvėptas autoriaus vaikystės prisiminimų. Daugybę metų praleidusi už grotų, regėjusi, į ką išvirsta neapykanta kitokiems, gyvenimo pabaigoje Katerina grįžta į vaikystės viensėdį, kad papasakotų savo istoriją ir paliudytų žydus ištikusią tragediją. Šiuose namuose, supama viso gyvenimo prisiminimų, ji pagaliau randa nusiraminimą ir trapią viltį.
 image011  Arlidge, M.
Slėpynės : [romanas]. - Vilnius : Alma littera, 2022 (Vilnius : Petro ofsetas). - 346, [1] p.Neteisingai apkaltinta policijos pareigūnė ištrūkti iš kalėjimo gali tik teisme įrodžiusi savo nekaltumą. Tačiau prieš tai jai teks sustabdyti serijinį žudiką ir išvengti keršto trokštančių kalinių smūgių. Nenuspėjami siužeto vingiai, kibirkščiuojanti įtampa ir netikėta atomazga patenkins visų skaitytojų lūkesčius.
 image013 Arlidge, M.J.
Eni beni : [romanas]. - Vilnius : Alma littera, 2022 (Vilnius : Petro ofsetas). - 333, [1] p.
„Eni beni“ – įelektrinantis trileris be jokių suvaržymų. Virtuoziškai suregztas siužetas. Vingrus pasakojimas. Autorius M.J. Arlidge audžia subtilų ir sudėtingą pasakojimą, spendžia itin kruopščiai apgalvotus spąstus, tačiau detektyvė inspektorė Helena Greis vis dėlto velniškai sumani.
 image015 Azar, Shokoofeh
Nušvitimas žaliojoje slyvoje : [romanas]. - Vilnius : Sofoklis, 2022 (Gargždai : ScandBook). - 255, [1] p.
Kerinčios vaizduotės kūrinyje, tapusiame sensacija visame pasaulyje, atsiskleidžia gilios persiškos kultūros šaknys. 1979-ųjų islamo revoliucijos šėlsmo sukūry įsiveržę revoliucionieriai padega romano veikėjų namus. Per gaisrą žūsta trylikametė dukra. Sūnus Sohrabas atsiduria kalėjime kaip vengiantis karo prievolės, kur galiausiai jam įvykdoma mirties bausmė. Įvykiai veja įvykius ir, atrodytų, kuo tolyn, tuo tamsyn...
 image017

Brown, Janelle
Stebėk, kaip dingstu : [romanas]. - Vilnius : Sofoklis, 2022 (Gargždai : ScandBook). - 383, [1] p.
Bilės gyvenimo daugelis būtų galėjęs pavydėti – regis, ji turėjo viską, ko galima norėti. Tačiau jau beveik metus jos vyras Džonatanas ir dukra Oliv gyvena apimti sielvarto – viena išėjusi į kalnų žygį Nykiajame Slėnyje, Bilė taip ir negrįžo. Buvo rastas tik sudužęs mobilusis ir likimo valiai paliktas „Subaru“. Su Bilės dingimu šeima dorojasi skirtingai: Džonatanas rašo memuarus apie skausmingai nutrūkusią santuoką ir vis dažniau pakelia taurelę, o Oliv nutolsta nuo tėvo ir draugių.
 image019 Carofiglio, Gianrico
Trečia valanda ryto : romanas. - Vilnius : Tyto alba, 2022 (Vilnius : BALTO print). - 182, [2] p.Kavos sklidinos naktys, džiazas ir matematika: „Trečia valanda ryto“ – nepamirštamas pasakojimas apie iliuzijas ir praeities klaidas, talentą ir bėgantį laiką, bet pirmiausia – apie meilę.
 image021 Clark, Mary Higgins
Dalelė mano širdies : romanas. - Vilnius : Alma littera, 2022 (Vilnius : Standart Impressa). - 300, [3] p.
Iki Lorės vestuvių vidurvasarį lieka vos kelios dienos, kai iš paplūdimio paslaptingai dingsta septynmetis jos sužadėtinio sūnėnas. Liudininkai tvirtina rytą matę Džonį žaidžiantį vandenyje ir renkantį kriaukles, bet paskui berniukas dingo. Gal nuėjo per toli ir pasiklydo? Kai bangos išmeta į krantą Džonio slydlentę, tampa aišku, kad galėjo nutikti blogiausia. Kas iš tiesų atsitiko vaikui? Atsakymai slypi kruopščiai slepiamoje šeimos istorijoje. O valandos nenumaldomai bėga...
 image023 Clark, Imogen
Gyvenimo dėlionė : romanas. - Vilnius : Tyto alba, 2022 (Vilnius : BALTO print). - 341, [2] p.
Chaotišką, bet malonią Naitingeilų šeimos rutiną sudrebina netikėtumas – Sesilė, mylinti žmona ir pareiginga motina, be jokio įspėjimo ir paaiškinimo ima ir išskrenda į Graikiją. Trys jos dukterys – aukštas pareigas einanti Felisitė, gydytoja Džulija ir energinga penkių vaikų mama Lilė – neprisimena, kad jų motina apskritai būtų kada pasielgusi spontaniškai, tad toks mįslingas poelgis sukelia daug klausimų.
 image025 Craven, Mike W.
Marionetės : [detektyvas]. - Vilnius : Sofoklis, 2022 (Gargždai : ScandBook). - 350, [2] p.
Kambrijos grafystėje siautėja šiurpą keliantis serijinis žudikas, pramintas Aukotoju. Jis degina vyrus iki paskutinio kaulelio ir laidoja juos ypatingoje kapavietėje – Neolito laikus menančiuose akmeniniuose ratuose. Į mįslingą istoriją įpainiojamas nuo pareigų nušalintas detektyvas seržantas Vašingtonas Po. Jo vardą Aukotojas išraižo ant vienos iš aukų kūnų. Tai – proga Po dar sykį įrodyti savo įžvalgumą narpliojant sudėtingas bylas. Tačiau su kiekviena diena stiprėja pojūtis, kad kažkas jį vedžioja už nosies.
 image027 Cross, Mason
Paskelbta mirusia : trileris. - Vilnius : Tyto alba, 2022 (Vilnius : BALTO print). - 362, [2] p.
Deividas Konoras įitikinęs – jis neseniai matė savo seserį Adeliną. Seserį, kuri dingo prieš penkiolika metų ir, policijos manymu, tapo paskutiniąja Velnio kalno žudiko auka. Tačiau jos kūnas taip ir nebuvo rastas. Sudomintas bylos Karteris Bleikas vyksta į kalnuose įsikūrusį Betanio miestelį ir imasi tyrimo. Jam padeda šerifo pavaduotoja Izabela Grin, kurios gyvenimas taip pat paženklintas tragedijos: moters tėvas kadaise tapo nesučiupto serijinio žudiko auka.
 image029 Denisenko, Viktoras
Vilniaus apokalipsė : romanas. - Kaunas : Obuolys [i.e. Lectio divina], [2022]. - 366, [1] p.
Šiandien kaip niekad aktualus klausimas – kaip išlikti žmogumi? Kaip išvis išlikti? Visa tai – neįtikėtinai įtemptame, pilname pavojingų įvykių, netikėtų siužeto vingių ir kraupios realybės debiutiniame Viktoro Denisenkos romane „Vilniaus apokalipsė“. Nuostabus senasis Vilnius neatpažįstamas – išplėšti ir suniokoti pastatai tarsi neregiai žvelgia išdaužytų langų akimis, vėjas draiko šiukšlių paklodę. Už apleistų sienų slepiasi šešėliai – negali žinoti, ar jie priklauso gyviesiems, ar tiems, kurių gyvais nepavadinsi…
 image031 Ellwood, Nuala
Tobulas gyvenimas
: [psichologinis trileris] - Vilnius : Sofoklis, 2022 (Gargždai : ScandBook). - 318, [1] p.Intriguojantis ir įtraukiantis trileris „Tobulas gyvenimas“ apie nerimastingą žmogaus būseną – fantazijų pasaulį, į kurį pasineriama norint išgyventi netekties sielvartą.
 image033  Haddon, Mark
Delfinas : [romanas]. - Vilnius : Sofoklis, 2022 (Gargždai : ScandBook). - 319, [1] p.
Daugiasluoksnis kūrinys, kuriame apstu nuorodų į graikų mitologiją, Šekspyro kūrybą bei kitas istorines ir kultūrines realijas. Jame gvildenamos aktualios temos, tokios kaip seksualinis moterų išnaudojimas, aukos psichologija. Autorius visa tai meistriškai įpina į pagaulią ir nenuspėjamą istoriją, garantuosiančią tikrą skaitymo malonumą.
 image035  Hardaker, Caroline
Mišrūnai : romanas. - Vilnius : Tyto alba, 2022 (Vilnius : BALTO print). - 309, [2] p.
„Mišrūnai“ – tai pasakojimas apie žmogaus išlikimo kainą žlungančiame pasaulyje. Su kuo žmogus gali susitaikyti dėl siekio išlikti? Kuo virsta gyvenimas iš jo traukiantis brangiausiems žmonėms? Ką reiškia mylėti ir ką – iš tiesų būti gyvam?
 image037 Hendricks, Greer
Anonimė : [trileris]. - Vilnius : Sofoklis, 2022 (Gargždai : ScandBook). - 383, [1] p.
18–32 m. moterys kviečiamos dalyvauti tyrime Niujorke. Anonimiškumas garantuojamas, o už dalyvavimą dosniai atlyginama. Džesika Faris pluša nuo ryto iki vakaro, tad greit susivilioja patrauklų užmokestį žadančiu skelbimu. Tikėdamasi lengvo uždarbio, jauna moteris įklimpsta į siurrealų sapną primenantį psichologinį žaidimą. Tyrimo klausimai tampa vis intymesni, vis giliau braunasi į jos asmeninę erdvę. Jie priverčia Džesiką atsigręžti į skaudžią savo praeities paslaptį.
 image039  King, Stephen
Švytėjimas : [romanas]. - Vilnius : Alma littera, 2022 (Vilnius : Standart Impressa). - 469, [2] p.
Penkiametis Džeko ir Vendės Torensų sūnus Denis neįprastas vaikas. Jautrus berniukas turi švytėjimo dovaną – gali skaityti kitų žmonių mintis, numatyti ateitį ir regėti praeities įvykius. Tą dieną, kai Džekas Torensas priėmė pasiūlymą prižiūrėti žiemos sezonui uždarytą „Panoramos“ viešbutį Kolorado kalnuose, Denį aplankė bauginanti vizija, įspėjanti apie šeimai gresiančią nelaimę. Denis nesiryžta apie ją užsiminti tėčiui, net jei papasakotų, vargu ar jam pavyktų įtikinti Džeką atsisakyti šio darbo.
 image043  Lloyd, Sam
Atminties giria : [psichologinis trileris]. - Vilnius : Sofoklis, 2022 (Gargždai : ScandBook). - 382, [2] p.
Pagrobiama trylikmetė šachmatų vunderkindė Elisa. Mergaitė pabunda aklinoje tamsoje skendinčiame rūsyje, prirakinta grandine. Čia ją ir aptinka netoliese žaidęs Elijas. Sąžinė berniukui kužda pranešti policijai, tačiau tikėdamasis, kad jiedu galėtų susidraugauti, apie savo atradimą nutyli. Galų gale, jis žino, kuo viskas gali baigtis – Elisa ne pirmoji, kurią rado Atminties girioje
image041 Lawhon, Ariel
Kodinis vardas – Helena : [romanas]. - Vilnius : Sofoklis, 2022 (Gargždai : ScandBook). - 607, [1] p.
Tikrais faktais paremtas romanas apie išskirtinį Nensės Veik gyvenimą ir veiklą Antrojo pasaulinio karo metais. Jaudinanti istorija apie nepaprastą meilę, neįtikėtiną pasiaukojimą ir nepalenkiamą ryžtą.
 image045  Mukherjee, Abir|
Mirtis Rytuose : ketvirtoji Semo Vindemo byla : romanas- Vilnius : Tyto alba, 2022 (Vilnius : BALTO print). - 470, [1] p.
Ketvirtoje serijos knygoje „Mirtis Rytuose“ Semui Vindemui tenka stoti į akistatą su savo praeitimi. Siekdamas išsigydyti priklausomybę nuo opijaus, kuri tampa vis sunkiau slepiama ir valdoma, Semas keliauja į ašramą Džatingos kaimelyje. Tai nepaprasta vieta, vietinių vadinama prakeikta: čia būriais žudosi paukščiai, čia tarpsta žmonių aistros ir konkurencija. Semas žino, kad čia teks iškęsti pragarą, bet jam turi pasisekti.
 image047  McCullough, Colleen
Prisilietimas : romanas. - Vilnius : Tyto alba, 2022 (Vilnius : BALTO print). - 600, [3] p.
Šis romanas mus vėl sugrąžina į atšiaurią, karštą ir rūsčią XIX a. Australiją, kur viešpatauja savi įstatymai, kur vyrai bando laimę ieškodami aukso, o moterys, kaip Elizabetė Dramond - mergina iš niūraus Škotijos miestelio, paklūsta likimui; ją nori vesti tolimas giminaitis Aleksandras Kinrosas, tačiau šis noras skamba greičiau kaip įsakymas. Australijoje nėra pado¬rios, vedyboms tinkamos merginos, rašoma Aleksandro laiške. Kadangi iš visų seserų Elizabetės amžius tinkamiausias, ji ir iškeliauja į šalį, kurios nepažįsta, tekėti už vyro, kurio niekuomet nematė.
 image049  Midwood, Ellie
Aušvico smuikininkė : [istorinis romanas]. - Vilnius : Sofoklis, 2022 (Gargždai : ScandBook). - 382, [1] p.
„Aušvico smuikininkė“ - bebaimės ir ryžtingos Almos Rosé gyvenimu paremtas romanas. Jos drąsa išgelbėjo daugybę gyvybių ir sugrąžino tikėjimą pamiršusiems, kas yra viltis. Kiekviena diena Aušvice – kova už išlikimą. Almai Rozė priskirtas kalinio numeris 50381 ištatuiruotas ant blyškios odos. Kadaise gerbta smuikininkė, kurios pasirodymai klausytojus palikdavo bežadžius, dabar supama tūkstančių kitų likimo draugų, įkalinta spygliuotos vielos labirinte.
 image051  O'Connell, J.P.
Portofino viešbutis : [romanas]. - Vilnius : Alma littera, 2022 (Gargždai : ScandBook). - 396, [2] p.
Svaiginanti istorinė drama apie britų šeimą, audringą trečiąjį praėjusio amžiaus dešimtmetį Italijos Rivjeroje atidariusią nuosavą viešbutį. Iš pažiūros ramiame viešbučio gyvenime verda aistros, rezgamos intrigos ir užsimezga meilė
 image053  Pellegrino, Nicky
Į Italiją su meile : [romanas]. - Vilnius : Sofoklis, 2022 (Gargždai : ScandBook). - 317, [2] p.
Sara Džeinė Santi – talentinga kulinarė, kurianti originalius receptus. Jais naudotis nevengia merginos mylimasis – žinomas Londono virtuvės šefas Tomas Vifenas. Iš pirmo žvilgsnio jiedu atrodo puiki pora, kol vieną dieną Sara pamato labai dviprasmišką paparacų padarytą Tomo nuotrauką. Neturėdama ko prarasti, mergina viską meta ir leidžiasi į kelionę, norėdama surasti savo šaknis. Tikrieji nuotykiai prasideda, kai žavingame Italijos kalnų miestelyje sugenda jos automobilis.
 image055  Sasnauskas, Pranas
Mirties vardas – Berija : istorinis romanas. - Kaunas : Obuolys [i.e. Lectio divina], [2022]. - 479, [1] p
1917 metais Rusijoje praūžusi revoliucija, alinantis Pirmasis pasaulinis karas, brolžudiškas Pilietinis karas nustekentoje šalyje į valdžią atveda monstrus: Staliną ir Beriją. Prasideda beatodairiškas Rusijos žiedo – karininkų, inteligentijos, aristokratijos, viduriniosios klasės naikinimas. Berija, turintis žudiko sielą ir polinkius, su Stalino pagalba tampa kruviniausiu jo parankiniu. Ant šių bolševikų ir „revoliucijos sūnų“ sąžinės guli milijonų žmonių gyvybės, neišskiriant nė aukščiausių bolševikinės Lenino partijos pareigūnų ir jų šeimų. Berija tampa šėtono pranašu ir negailestingu žudiku.
 image057 Sasnauskas, Pranas
Hitleris. Juodoji lemtis : istorinis romanas. - Kaunas : Obuolys [i.e. Lectio divina], [2022]. - 463, [1] p.
Romanas apie pavojingiausio XX a. žmogaus, sukėlusio didžiausią karą, intymų gyvenimą. Tačiau kartu tai pasakojimas apie žmogų, apsėstą beprotybės, fobijų ir liguistų aistrų. Jis, kaip viduramžių riteris Golovinas, pagrobdavo iš jį mylėjusių moterų dvasinę energiją ir jas pražudydavo. Moterys, suartėjusios su Hitleriu, žūdavo kaip plaštakės, pakerėtos liepsnos. Nežinia, ar čia sutapimas, ar žiaurus Hitlerio moteris persekiojantis prakeiksmas, tačiau visos jo meilužės susidurdavo su mirtimi – vienos pačios prieš save pakeldavo ranką, kitomis pasirūpindavo Hitlerio sėbrai.
 image059  Sasnauskas, Pranas
Rasputinas : mužikas, sugriovęs imperiją : romanas / Francas Baueris. - Kaunas : Obuolys [i.e. Lectio divina], [2022]. - 351, [1] p
Istorinis romanas apie žmogų, kuris parklupdė Rusijos imperiją. Rasputino fenomenas nebuvo ir nebus iki galo suprastas. Nė vienas biografas nesugebėjo atskleisti, kaip beveik bemokslis Sibiro mužikas sugebėjo užvaldyti caro rūmus, įgyti didžiulę įtaką imperatoriui Nikolajui II, imperatorei Aleksandrai Fiodorovnai, tapti didikų, kariškių, valstybės veikėjų, o ypač moterų numylėtiniu. Kas jis? Šventasis, paskendęs maldose, ar sukčius, meistriškai manipuliuojantis caru?
 image061  Sasnauskas, Pranas
Stalinas. Mano vardas neapykanta : romanas / Francas Baueris. - Kaunas : Obuolys [i.e. Lectio divina], [2022]. - 383, [1] p.
Istorinis romanas apie nuožmiausią vienos didžiausių pasaulio valstybių diktatorių, vadintą Sekretoriumi. Jaunas revoliucionierius Koba laimingai vedęs, tačiau jo gyvenimas – vien revoliucija. Kartą jis sutinka paslaptingą baronienę Aną, kuri bando pavergti jo sielą ir kūną, pažadėdama beribę valdžią ir galią… Tačiau meilė Kato stipresnė – vos pašauktas, Koba skuba pas gimdančią žmoną. Bet likimas negailestingas – vienintelis gėrio daigas, vienintelis žmogus, kurį Koba tikrai mylėjo ir kuris mylėjo jį, miršta. Nebelieka nieko, kas sutramdytų jame blogį – Koba virsta Stalinu.
 image063  Silvera, Adam
Pabaigoje jie abu miršta : [romanas]. - Vilnius : Alma littera, 2022 (Gargždai : ScandBook). - 382, [1] p.
„Pabaigoje jie abu miršta“ pasakoja dvasingą, širdį veriančią, žavingą ir nepamirštamą istoriją apie aukštesniųjų jėgų nulemtą kelionę, sukurtą pripažinto autoriaus Adamo Silveros ir kurią „New York Times“ pavadino „gilia“. Istoriją, primenančią, kad nėra gyvybės be mirties, nėra meilės be netekčių, – ir kad visą savo gyvenimą galima pakeisti per vieną dieną.
 image065 Šneiderytė, Aušra
Po tamsos ateina… lapė : trumpi įkvėpimai. - Vilnius : Tyto alba, 2022 (Vilnius : BALTO print). - 231, [1] p.
Knygos „Po tamsos ateina... lapė“ puslapiuose atsispindi politiniai įvykiai, visuomenę skaldantys skauduliai, kiekvienam pažįstama buitis. Kad ir apie ką kalbėtų – apie tarakonus virtuvėje, pandemijos pasekmes ar moterų teises, – autorė nepraranda humoro ir vos keliais žodžiais geba susprogdinti emocinę bombą: jos tekstai verčia kilti nuo sofos ir ką nors keisti. Nutraukti destruktyvius santykius. Imtis naujos veiklos. Pakelti akis į žvaigždes. Matyti žmones greta. Įsiklausyti. Leisti būti sau ir kitiems. Gyventi lapiau.
 image067  Rooney, Sally
Gražus pasauli, kurgi tu : [romanas]. - Vilnius : Alma littera, 2022 (Vilnius : BALTO print). - 299, [2] p.
Į nedidelį pajūrio miestelį ką tik atsikrausčiusi rašytoja Alisa čia sutinka Feliksą, dirbantį sandėlyje, o Dubline gyvenanti jos geriausia draugė Eilina po nutrūkusių santykių vėl ima flirtuoti su vaikystės draugu Saimonu. Alisa, Feliksas, Eilina ir Saimonas dar jauni, bet gyvenimas lipa jiems ant kulnų. Jie trokšta vienas kito, nuvilia vienas kitą, būna drauge, išsiskiria. Jie užsiima seksu, nerimauja dėl sekso, jaudinasi dėl savo draugystės ir pasaulio, kuriame gyvena. Ar jiems pavyks patikėti, kad pasaulis gražus?
 image069  Wilkinson, Gina
Kai pražysta abrikosai : [romanas. - Vilnius : Sofoklis, 2021 (Gargždai : ScandBook). - 319, [1] p.
Trijų drąsių ir ryžtingų moterų gyvenimas, rodos, apvirsta aukštyn kojomis, kai negailestingo diktatoriaus režimo fone persipina pasitikėjimas ir išdavystė, draugystė ir motinystė. Autorė remdamasi savo patirtimi  nukelia skaitytojus į įtraukiančią istoriją Irake, slegiamame pražūtingo režimo.

Antrasis pasaulinis karas

 image071 Milinis, Mindaugas
Mėmelio šturmo blefas / Mindaugas Milinis, Antanas Verkelis. - Vilnius : Briedis, 2022 (Vilnius : BALTO print). - 255, [1] p.
Tai knyga apie Antrojo pasaulinio karo mūšius dėl Klaipėdos (kurią ir vokiečiai, ir rusai savo dokumentuose vadino Mėmeliu). Daug metų sovietų propaganda pūtė miglą apie 1945 m. sausio 28 d. uostamiesčio šturmą, tačiau retas kuris žinojome, kad tikroji Mėmelio puolamoji operacija vyko 1944 m. spalį ir baigėsi sovietų fiasko. Nutraukti operaciją privertė patirti milžiniški nuostoliai.
 image073 Hernández, Jesús
Neįtikėtinos Antrojo pasaulinio karo istorijos : stulbinantys karinio konflikto, sukrėtusio žmoniją, įvykiai. - Kaunas : Obuolys [i.e. Lectio divina], [2022]. - 414, [2] p.
Kol istorikai ir politikai narsto II Pasaulinio karo karines kompanijas, politines strategijas, karines pajėgas ir mūšius, istorijos paraštėse liko daug nepapasakotų dalykų. Jūsų rankose - išsami ir atšiauri istorine prasme knyga, kuri atskleidžia skaitytojui pribloškiančias šio kruvino konflikto istorijas ir neįprastus faktus, apie kuriuos dar niekas nerašė.

2021 m. spalio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 719 KB)
2021 m. liepos mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 313)
2021 m. birželio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 594 KB)
2021 m. balandžio-gegužės mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 439 KB)

2021 m. kovo mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 426 KB)
2021 m. sausio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 422 KB)

2020 m. gruodžio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,17 MB)
2020 m. lapkričio mėn. naujų knygų apžvalga DOC 1,14 MB)
2020 m. spalio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,38 MB)
2020 m. rugsėjo mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 378 KB)
2020 m. rugpjūčio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,87 MB)
2020 m. liepos mėn. naujų knygų apžvalga (1,04 MB)
2020 m. birželio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,25 MB)
2020 m. gegužės mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 683 KB
2020 m. balandžio mėn. naujų knygų apžvalga DOC 982 KB)
2020 m. kovo mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 684 KB)
2020 m. vasario mėn. naujų knygų  apžvalga (DOC 1,34 MB) 
2020 m. sausio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,30 MB)
2019 m. gruodžio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,66 MB)
2019 m. lapkričio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 2,57 MB)
2019 m. spalio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,02 MB)
2019 m. rugsėjo mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 2,22 MB)
2019 m. rugpjūčio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 829 KB)
2019 m. liepos mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 812 KB)
2019 m. birželio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,05 MB)

Psichologija