Naujų knygų bibliografinė apžvalga (2020 m. liepos mėn.)

Knyga
 Ekonominis kūrybingumas
 image02 Samit, Jay
Dekonstruok save! : įvaldyk asmeninę transformaciją, pasinaudok proga ir klestėk begalinių naujovių epochoje.- [Vilnius] : [Petro ofsetas], [2020] ([Vilnius] : Petro ofsetas).- 231 p.

 Motinos ir dukros - Psichologinis aspektas

 image04 Forward, Susan
Mamos, nemokančios mylėti : patarimų knyga, padėsianti dukterims užgydyti sielos žaizdas / Susan Forward, Donna Frazier Glynn.- Vilnius : Vaga, 2020 (Gargždai : ScandBook).- 317 p.
„Mamos, nemokančios mylėti: patarimų knyga, padėsianti dukterims užgydyti sielos žaizdas“ yra sudaryta iš dviejų dalių. Pirmoje Susan Forward nagrinėja motinų tipus: mamos narcizai, mamos varžovės, viską kontroliuoti norinčios mamos, smurtaujančios mamos, dėmesio reikalaujančios mamos. Antroje dalyje psichologė dalinasi patarimais, kurie padės moterims išeiti iš beviltiškos situacijos, suvokti žalą, atsitiesti, nejausti nuolatinės kaltės, atgauti savigarbą. Susan Forward paruošė savipagalbai skirtų praktinių užduočių.
 Prezidentai - Jungtinės Valstijos - Biografijos
 image06 Obama, Barack
Mano tėvo svajonės : mano šeimos istorija.- Vilnius : Alma littera, 2020.- 384 p.
Barakas Obama pradeda istoriją Niujorke, nuo tada, kai išgirdo, kad jo tėvas, kurį labiau pažinojo, kaip legendinį nei realų žmogų, žuvo automobilio avarijoje. Liūdnos naujienos sužadina prisiminimų grandinę. Autorius atkuria neįprastą savo šeimos istoriją. 
Nusikaltėlių sutuoktiniai - Kolumbija - Biografijos
 image08 Heano, Victoria Eugenia
Mano laimė ir pragaras su Pablu Eskobaru : šokiruojantys garsiausio pasaulyje narkobarono našlės atsiminimai.- Kaunas : Obuolys [i.e. Lectio divina], [2020].- 511 p.
Victoria Eugenija Henao knygoje „Mano laimė ir pragaras su Pablo Eskobaru“ dalijasi pačiomis intymiausiomis, slapčiausiomis, daugiau niekam nežinomomis gyvenimo akimirkomis. Todėl ši penkių šimtų puslapių išpažintis yra unikali, iliustruota dar niekur nematytomis nuotraukomis. Prabangų gyvenimą už kruvinai uždirbtus pinigus gyvenusi moteris sako, kad savo vyrą ji mylėjo ir tai kartu laikė stipriau nei baimė.

Psichoterapija

 image10 Yalom, Irvin D.
Tampant savimi : psichiatro memuarai.- 2-oji laida.- Vilnius : Vaga, 2020 (Vilnius : BALTO print).- 383 p.
Irvinas D. Yalomas, knygos „Tampant savimi: psichiatro memuarai“ autorius, populiarus rašytojas ir psichiatras, teigia, kad pagrindinis psichoterapeuto instrumentas yra jo paties asmenybė. Jis nusprendžia leisti į kelionę po savo atmintį ir prisiminimus, fiksuojant ryškiausias savo gyvenimo akimirkas.
 Vaikai. Ligos
 image12 Plėštytė-Būtienė, Indrė
Kodėl vaikai serga : ir kaip mes galime jiems padėti.- Vilnius : Sofoklis, 2020 (Gargždai : ScandBook).- 254 p.
Paprasta ir lengvai suprantama kalba gydytoja pasakoja apie tai, kas apskritai yra imunitetas, kaip jis veikia ir kokie veiksniai lemia susilpnėjimą. Autorė aptaria ar imunitetui įtakos turi paveldimumas, kaip formuojasi imuninė atmintis ir iš kur atsiranda ligos. Gydytoja atskleidžia kaip prasideda infekcijos, kaip įmanoma jų išvengti, taip pat kaip grūdinti vaiko organizmą. Skaitydami Indrės Plėštytės-Būtienės knygą sužinosite, kodėl tiek daug vaikų turi įvairiausių alergijų ir kiek bendrą mažylio sveikatą lemia pačių tėvų psichologinė savijauta.
 Oda (anatomija) - Priežiūra ir higiena
 image14 Cho, Charlotte
Švytinčios odos paslaptys : korėjietiški grožio ritualai kiekvienai dienai.- Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2020] (Vilnius : BALTO print).- 2012 p.
Knygoje „Švytinčios odos paslaptys: korėjietiški grožio ritualai kiekvienai dienai“ Charlotte Cho pasakoja savo asmeninę istoriją ir kaip ji rūpinosi savo oda, kol atrado rytietiškus grožio ritualus. Skaitytojai leidinyje ras ne tik teorines žinias apie kultūrinius skirtumus, bet ir naudingus praktinius patarimus. Moterys sužinos, kas yra dvigubas veido valymo metodas ir kodėl verta jį taikyti. Taip pat rašytoja dalijasi žiniomis apie švelnų, bet efektyvų veido šveitimą bei geriausią odos draugą – apsaugą nuo saulės.
Įvairių šalių grožinė literatūra
 image16 Ardone, Viola
Vaikų traukinys.- Vaikų traukinys: romanas.- Vilnius : Alma littera, 2020.- 222 p.
„Vaikų traukinys“ yra emocionalus ir jautrus romanas apie likimą. Istorija paremta mažai žinomais tikrais faktais, kuomet tūkstančiai neturtingų pietų Italijos vaikų po Antrojo pasaulinio karo buvo išvežti į šalies šiaurę ir apgyvendinti globėjų šeimose. Tai buvo italų komunistinės organizacijos planas ištraukti juos iš nuniokotos teritorijos bei skurdo.
 image18image18 Austen, Jane
Ema : romanas.- Kaunas : Obuolys [i.e. Lectio divina], [2020].- 591 p.
Knyga „Ema“ taps tikra atgaiva po šiuolaikinės literatūros. Istorija pilna ironijos, kuri vers šypsotis ir jausmų, kurie suteiks progą šiek tiek ir padūsauti, ir paliūdėti. Knygos veiksmas sukasi aplink dailią ir turtingą anglų aukštuomenės panelę Emą Vudhaus. Netekusi mamos mergina gyvena tik su tėvu ponu Vudhausu. Emą prižiūrėjo guvernantė panelė Teitor.
 image20 Driscoll, Teresa
Pažadas : psichologinis trileris.- Vilnius : BALTO leidybos namai, 2020.- 364 p.
Tai buvo tamsiausia jų paslaptis. Trys paauglės pasižadėjo tiesą apie siaubingą įvykį nusinešti į kapus. Bėga metai, Betė ir Salė – vis dar geriausios draugės, padeda viena kitai ištverti slogius prisiminimus ir sunkias akimirkas. Tačiau Kerol visiškai atsiriboja ir nuo praeities slepiasi Prancūzijoje. Kol vieną dieną ateina laiškas, pranešantis naujieną, dėl kurios kyla grėsmė jų paslapčiai paaiškėti. Beviltiškai bandžiusios surasti Kerol, draugės kreipiasi pagalbos į privatų seklį Metjų Hilą. Ir iš paskutiniųjų stengiasi nuslėpti tai, kas gali sugriauti jų gyvenimus.
 image22 Brennert, Alan
Molokajo salos dukra : [romanas].- Vilnius : Alma littera, 2020.- 409 p.
Amerikiečių autoriaus Alan Brennert romanas „Molokajo salos dukra“ pasakoja apie penkiasdešimt vienos moters gyvenimo metų. Užaugusi našlaičių namuose, vėliau patekusi į internuotųjų asmenų stovyklą, šios istorijos veikėja parodo, kokios nenugalimos gali būti moterys. Tai nepakartojamas pasakojimas apie viltį bei praeities įvykių įtaką ateičiai.
 image24 Carrisi, Donato
Blogio šnabždesys : [detektyvinis romanas.- Vilnius : Sofoklis, 2020.- 446 p.
Dėmesį prikaustantis, šiurpus trileris, kurį puikiai įvertino Italijos, Prancūzijos, Vokietijos ir Jungtinės Karalystės skaitytojai. Miško proskynoje atsitiktinai aptinkamos šešios užkastos nukirstos rankos, sudėtos į paslaptingą ratą. Netrukus nustatoma, kad penkios iš jų priklauso dingusioms mergaitėms nuo aštuonerių iki aštuoniolikos metų. Šeštosios rankos savininkė dar nenustatyta. Baisiausia, kad nei gyvos, nei mirusios mergaitės taip ir nebuvo rastos.
 image26 Haywood, Sarah
Kaktusas : niekada nevėlu pražysti… : [romanas].- Vilnius : Alma littera, 2020.- 364 p.
Pagrindinės autorės Sarah Haywood romano „Kaktusas“ temos yra susitaikymas su savimi ir požiūris į gyvenimo pasikeitimus sulaukus brandaus amžiaus. Kaktusas“ atkreipia skaitytojų dėmesį į daugelį problemų. Autorė nagrinėja vaikų auklėjimą, brolių ir seserų konkurenciją, alkoholizmą, sunkią ligą, sielvartą, prarastą meilę, ginčus dėl paveldėjimo, santuokines problemas, vienišą motinystę, įvaikinimą ir brandaus amžiaus nėštumą. Temos itin rimtos, tačiau išskirtinės veikėjos dėka šią knygą skaityti bus nepaprastai smagu.
 image28 Hogan, Ruth
Ypatinga Selės išmintis : romanas.- Vilnius : BALTO leidybos namai, 2020.- 335 p.
Britų rašytojos Ruth Hogan romane pasakojama apie kardinaliai pasikeitusį kadaise energingos, maištingos ir nepriklausomos moters gyvenimą. Viskas įvyko per tragišką akimirką prieš dvylika metų, bet laikas, pasirodo, žaizdų negydo. Norėdama atsikratyti skausmo, romano „Ypatinga Selės išmintis“ herojė Maša (taip ją vadina draugė, prisiminusi Čechovo „Žuvėdros“ veikėją) daro rutininius veiksmus – visais sezonais ir bet kokiu oru kiekvieną rytą plaukioja atvirame baseine, o kompanijoje su vilkšuniu vaikšto tarp antkapių senose viktorijietiškose kapinėse.
 image30 King, Stephen
Svetimas: [romanas].- Vilnius : Alma littera, 2020.- 501 p.
Neprilygstamas siaubo romanų kūrėjas Stephenas Kingas paprastą detektyvą paverčia įtampos, baimės ir mistikos kupina istorija. Žvėriškas nusikaltimas, racionaliai logikai nepaklūstantys faktai, aklo pykčio ir neapykantos paskatintas smurtas, sulaužyti žmonių likimai... Žingsnis po žingsnio Kingas veda skaitytoją painiu labirintu, kurio pabaigoje tūno neįsivaizduojamas, žmogaus prigimčiai svetimas blogis.
 image32 Marshall, Laura
Kvietimas : [trileris].- Vilnius : Sofoklis, 2020.- 382 p.
Įtemptas psichologinis trileris, kuris patiks „Mergina traukiny“, „Dingusi“ ir panašių istorijų gerbėjams. Istorija turi viską, ko reikia psichologiniams trileriams – stiprius charakterius, paslaptį, nuolat kintančius siužeto vingius. Knygoje nagrinėjamos ne tik kaltės temos, bet ir socialinių tinklų, elektroninių patyčių bei šiuolaikinio pasaulio problemos.
 image34 Mi-ae, Seo
Labanakt, mama : trileris.- Vilnius : BALTO leidybos namai, 2020.- 304 p.
„Labanakt, mama“ yra korėjiečių autorės Seo Mi-ae trileris, tapęs pasauliniu bestseleriu ir verčiamas į daugybę kalbų. Šiurpi psichologinė istorija ieško atsakymo į klausimą, kokia yra žiauraus žudiko prigimtis. Ar jis tokiu tapo, ar jau gimė? Trileryje autorė Seo Mi-ae nebijo žengti į tamsias teritorijas. Psichologinė, šiurpi istorija, atskleidžia baugias vaikystės traumų pasekmes bei šokiruoja.
 image36

Morton, Kate
Rivertono dvaro paslaptis : romanas.- Vilnius : Svajonių knygos, 2020.- 560 p.

Romanas nukels mus į tarpukario Angliją bei aristokratų Hartfordų šeimą. Paslaptingą meilės istoriją skaitytojams papasakos Rivertono dvaro tarnaitė Greisė Bredlei. Knygoje „Rivertono dvaro paslaptis“ Kate Morton neįtikėtinai įtaigiai perteikia dvidešimtojo amžiaus pradžios anglų aukštuomenės gyvenimą. Autorė teigia, kad ji jaučia silpnybę pastatams, todėl aplinkos detalės piešiamos taip įtikinamai, tarsi patys ten būtume. Nors knygoje rašoma apie baisias paslaptis ir vietomis galima pajusti itin niūrią atmosferą, visgi, tai šiltas nors ir liūdnokas pasakojimas apie stipriu detektyviniu prieskoniu pagardintą jaudinančią meilę.
 image38 Petrova, Daniela
Jos dukters motina : [psichologinis trileris].- Vilnius : Sofoklis, 2020.- 382 p.
Įtraukiantis psichologinis trileris. Rašytoja Daniela Petrova kelia įdomius bei aktualius klausimus, susijusius su reprodukcinėmis teisėmis, motinyste, draugyste ir santykiais apskritai. Romano „Jos dukters motina“ istorija pasakojama Lanos, Tailerio ir Katios akimis. Kiekvienas iš jų turi savo paslapčių, o knygos atomazga tikrai nustebins! Knyga taip pat nagrinėja ir etinius klausimus. Kas yra Lana savo kūdikiui? Ar nėštumas, kūdikio nešiojimas ir gimdymas padaro ją motina? Juk kūdikio DNR yra Katios ir Tailerio. Ar Katia turi teisę žinoti apie Lanos vaiko gyvenimą? Istorijoje daugybė klausimų, kurie vers pamąstyti.
 image40 Raney, Karen
Visi pasaulio vandenys : romanas.- Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2020].- 405 p.
Stulbinanti istorija apie paauglės mergaitės ir jos mamos santykius, bei kovą su netikėta pirmąją meile, šeimos paslaptimis bei ištikusia tragedija.  Jautrus romanas apie šeimą, kuri daro viską, kad išgyventų sunkumus. Madi ir Eva žino, kad nepaprasto jų ryšio neįmanoma nutraukti. To nepadarys nei naujas mamos draugas, nei sunki liga. Autorė suteikia balsus tiek Madi, tiek Evai, tad jos gali papasakoti istoriją iš savo perspektyvos. Subtilus romanas kartais prajuokina, o kartais juntama gili neviltis. Tai labai graži istorija apie santykius, gyvenimo džiaugsmą ir širdgėlą.
 image42 Rubio, Susana Lopez
Rojaus kaina : [romanas].- Vilnius : BALTO leidybos namai, 2020.- 415 p.
„Rojaus kaina“ – istorinis jausmų romanas, kuriame skaitytojai panirs į praėjusio amžiaus šeštojo dešimtmečio Havanos atmosferą. Parduotuvė „Žavesys“ (isp. El Encanto) iš tiesų egzistavo. Stiprūs charakteriai ir išskirtinė aplinka leis mėgautis tiek draudžiamos meilės, tiek Kubos istorija.
 image44 Tapinas, Andrius
Meilė, kurios nemylėjau : romanas / Andrius Tapinas, Inga Valinskienė.- Vilnius : Alma littera, 2020.- 158 p.
Knyga  – Lietuvoje gerai žinomų asmenybių Andriaus Tapino ir Ingos Valinskienės bendradarbiavimo vaisius. Tai jungtinis ir kiek netikėtas meilės romanas. „Meilė, kurios nemylėjau“ – smagi pramoga skaitytojams. Autoriai juos kviečia panirti į meilės paieškas, garantuoja, kad bus keletas netikėtų siužeto vingių, keršto, realybės šou užkulisių ir gausu intrigų. Knyga papasakota iš skirtingų veikėjų perspektyvų ir skaitytojai tikrai pajus unikalius istorijos autorių balsus.
 image46 Umbrasaitė, Erika
Lūpdažio pamokslai : įkvepiančios istorijos kasdienybės žavesiui ir rutinai ištvert.- Vilnius : Alma littera, 2020.- 286 p.
„Lūpdažio pamokslai“ yra esė rinkinys. Visos trumpos istorijos paprastos ir kupinos žmogiškumo, puikių ir neretai ironiškų įžvalgų. Skaitydami vietomis panirsime į savotišką melancholiją, tačiau visada tarp eilučių pasigirs ir optimizmo gaida. Esė temos kasdieniškos ir įvairios. Autorė kalba apie pastangas prisijaukinti vienatvę, gebėjimą susitaikyti su bėgančiu laiku ir juoko raukšlėmis paakiuose, apie kiekvienam aktualų be tikslo iššvaistomą laiką, moterų santykius su mama, klaidas, gebėjimą džiaugtis gyvenimo smulkmenomis, draugystę, pasakų princus ir prancūzišką humorą, ilgesį bei meną skirtis..
 Lietuva - Istorija - 20 amžius
 image48 Jaskelevičius, Kęstutis
Slaptoji naujųjų laikų Lietuvos istorija.- Kaunas : Obuolys [i.e. Lectio divina], [2020].- 525 p.
Knyga apima trisdešimt nepriklausomos Lietuvos metų. Rašyti apie politikos užkulisius, kuriuose vyksta daugybė nešvarių reikalų, yra nelengva ir pavojinga. Dauguma knygos veikėjų vis dar gyvena bei mina Seimo rūmų ar ministerijų koridorius. Aptariami įvykiai, politiniai nusikaltimai bei aferos yra aktualūs ir šiandien. Ambicingo plano paviešinti tokias istorijas ėmęsis buvęs seimo narys Kęstutis Jaskelevičius parengė penkių šimtų puslapių knygą, kurią iliustruoja beveik šimtas susijusių nuotraukų.
 image50 Kuchowicz, Zbigniew
Barbora Radvilaitė.- Kaunas : Obuolys [i.e. Lectio divina], [2020].- 460 p.
Lenkų istorikas Zbigniew Kuchowicz pirmasis pabandė Barborą Radvilaitę vertinti objektyviai atsižvelgdamas į istorines aplinkybes bei tuo metu vyravusią politinę aplinką. „Barbora Radvilaitė“ – labai detalus ir įtraukiantis tyrimas, neįprasta istorinės asmenybės biografija, o taip pat ir meilės bei nepaprasto gyvenimo istorija

 image52 Vytautas Didysis : 1350-1430 / parašė: A. Šapoka, P. Šležas, S. Sužiedėlis, V. Dėdinas, Z. Ivinskis, dr. M. Krasauskaitė, A. Kučinskas ; redagavo P. Šležas.- Kaunas : Obuolys [i.e. Lectio divina], [2020].- 458 p.
Istorinių faktų žinoma daug, tačiau Vytauto asmenybė išlieka mįsle. Jo gyvenimas ir mirtis apipinti legendomis, o istorikai jo valdymo būdus vertina prieštaringai. Knyga „Vytautas Didysis“ leidžiama 590-ųjų kunigaikščio mirties metinių progą. Pusės tūkstančio puslapių tyrimas bando atskleisti koks iš tiesų buvo tas vyras, kuris neleidžia pamiršti Lietuvos galybės bei įkvėpė daugybę legendų, poetų bei menininkų. Vytauto Didžiojo vardu pavadintas universitetas Kaune. Jam pastatyta daugybė paminklų. Tarpukario metais Lietuvoje netgi buvo švenčiama neįvykusio Vytauto karūnavimo diena.

2020 m. gegužės mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 683 KB

2020 m. balandžio mėn. naujų knygų apžvalga DOC 982 KB)


2020 m. kovo mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 684 KB)

2020 m. vasario mėn. naujų knygų  apžvalga (DOC 1,34 MB) 

2020 m. sausio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,30 MB)

2019 m. gruodžio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,66 MB)


2019 m. lapkričio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 2,57 MB)


2019 m. spalio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,02 MB)


2019 m. rugsėjo mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 2,22 MB)

2019 m. rugpjūčio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 829 KB)


2019 m. liepos mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 812 KB)


2019 m. birželio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,05 MB)

2019 m. gegužės mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,47 MB)


2019 m. balandžio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 929 KB)

2019 m. kovo mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,09 MB)

2019 m. vasario mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 268 KB)


2019 m. sausio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,61 MB)


2018 m. gruodžio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 339 KB)


2018 m. lapkričio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 684 KB)


2018 m. spalio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 289 KB)

2018 m. rugsėjo mėn. Naujų knygų apžvalga (DOC 201 KB)

2018 m. rugpjūčio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 385 KB)


2018 m. liepos mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 385 KB)

2018 m. birželio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,71 MB)


2018 m. gegužės mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 548 KB)


2018 m. balandžio mėn naujų knygų apžvalga (DOC 929 KB)

2018 m. kovo mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 538 KB)


2018 m. vasario mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,09 MB)


2018 m. sausio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 887 KB)