Naujų knygų bibliografinė apžvalga (2020 m. spalio mėn.)

Knyga
Streso valdymas
 image001 Fexeus, Henrik
Persikrauk! : išmok laiku sustoti / Henrik Fexeus, Catharina Enblad.- Vilnius: Alma littera, 2020.- 223 p.
Knygos autoriai pataria, kaip išmokti gyventi mūsų laikų chaotiškame ir skubančiame pasaulyje ir kuo mažiau kentėti nuo sveikatą žalojančio streso. Henrik Fexeus ir Catharina Enblad teigia, kad jų knyga leis susikurti tikrai linksmesnį gyvenimą, o tuomet galėsite ir pasiekti gerokai daugiau.
Nesėkmės (psichologija)
 image004 Syed, Matthew
Juodosios dėžės metodas :  [stulbinanti knyga apie lemiamus sprendimus] : [sužinokite, kodėl kai kurie žmonės niekada nepasimoko iš klaidų].- Vilnius : Alma littera, 2020 (Vilnius : Spauda).- 357 p.
Frazė pasimokyti iš nesėkmės jau yra tapusi kliše, bet šioje knygoje Jums papasakotos tikros gyvenimiškos istorijos tų žmonių, kurie jau išmoko priimti savo klaidas ir nusitiesė kelią į sėkmę. M. Syedo nuomone, žmogaus sėkmė yra susijusi su jo mąstysena, o ne su talentu ar gabumais.
Sužinokite, kaip pripažinti savo klaidas, kaip iš jų padaryti reikiamas išvadas ir kaip kurti veiksmingą ateities strategiją. O svarbiausia – išmokite priimti savo nesėkmes.
 Riterių ordinai
 image006 Nicolle, David
Kryžiuočių ordinas, 1190–1561 m.- Vilnius : Briedis, [2020].- 64 p.
Knyga „Kryžiuočių ordinas 1190–1561 m.“ – išsamus, iliustruotas tyrimas apie organizaciją, kuri buvo ypač reikšminga ne tik Vidurio Europoje bet ir glaudžiai susijusi su Lietuvos istorija. Išsamiai nagrinėja šios karinės organizacijos principus, tikslus, religines idėjas, politiką, vadovybę, mokymus, apgulties procedūras, tradicijas. Autorius atskleidė spalvingą kryžiaus žygių istoriją, kuri negrįžtamai pakeitė Europos žemyną. Tai išsami ordino biografija. Knyga gausiai iliustruota piešiniais bei su tyrimu susijusiomis nuotraukomis. Knyga bus įdomi studentams, mokytojams, karo entuziastams ir visiems istorijos mylėtojams
 Vyro ir moters santykiai
 image008 Taddeo, Lisa
Trys moterys.- Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2020].- 367 p.
Lisa Taddeo knyga „Trys moterys“ yra tikra istorija apie realių moterų lytinį gyvenimą, paremta beveik dešimtmetį rengtais reportažais. Trumpas aprašymas teigia, kad tai trys tikros Amerikos moterų istorijos. Trys realūs aistros, seksualinių fantazijų bei sieko patirti malonumą pasakojimai. Tik nesitikėkite pigios pornografijos ar tiesmukai erotinio siužeto. Palankių kritikų apžvalgų sulaukusi knyga „Trys moterys“ atskleidžia vidinį veikėjų pasaulį, širdį veriančias akimirkas ir išgyvenimus.
 Antrasis pasaulinis karas
 image010 Ambrose, Stephen E.
Karo vilkai : JAV parašiutininkai nuo D dienos iki Hitlerio „Erelio lizdo“.- Vilnius : Briedis, 2020.- 343 p.
Bestseleryje“ pasakoja apie vyrus, kurie Antrojo pasaulinio karo metu įėjo į istoriją. Tai pasakojimas apie amerikiečių armijos 506-ąjį desantininkų pulką, priskirtą prie 101-osios aviacijos divizijos. Pulkas buvo išlaipintas Normandijos šturmo metu ir D dieną įvykdė herojišką žygį bei patyrė daugybę netekčių. Knygoje „Karo vilkai. JAV parašiutininkai nuo D dienos iki Hitlerio „Erelio lizdo“ istorikas pasakoja ne tik apie mūšių eigą, bet ir piešia parašiutininkų – gyvų žmonių – portretą. Jie buvo grubūs, įtarūs, nepasitikintys ir depresijos paveikti vaikinai.
 image012 Erkkila, Veikko
Paskutinis rytas : nutylėti sovietų partizanų nusikaltimai.- Vilnius : Briedis, 2020.- 344 p.
Sukrečiantis žinomo suomių žurnalisto Veikko Erkkilä pasakojimas apie sovietų partizanų būrių naikinamuosius žygius Suomijos pasienio kaimuose. Tęstinio karo metu tuos būrius organizavo Karelijos–Suomijos SSR NKVD. Gerai ginkluoti enkavėdistai Suomijos pasienyje nuo Pielineno iki Petsamo nužudė apie 170 civilių, kelios dešimtys kaimų gyventojų dingo, 54 buvo sužeisti. Likusių gyvų istorijos jaudina ir pribloškia. Dėl politinių priežasčių žuvusiųjų artimieji ištisus dešimtmečius liūdesį ir baimę kentė vienumoje. Apie sovietų partizanų nusikaltimus Suomijoje atvirai pradėta kalbėti tik XX a. dešimtajame dešimtmetyje
 Kariai. Didžioji Britanija
 image014 Middleton, Ant
Visada priekyje : žvilgsnis iš lyderio pozicijos.- Vilnius : Briedis, 2020.- 227 p.
„Visada priekyje. Žvilgsnis iš lyderio pozicijos“ – jaudinanti ir atvira knyga, kurioje Ant Middleton pasakoja apie savo gyvenimo aukštumas ir skaudžius kritimus. Pasakojimas apima įvairius gyvenimo įvykius: nuo be galo sunkios atrankos į specialųjį būrį iki tėvo mirties, baigiant pasakojimais apie kalėjimą, į kurį autorius pateko palikęs kariuomenę. Ši knyga – vertingos lyderystės pamokos, kuriomis visi galime naudotis kasdieniniame gyvenime
 Žmogaus populiacijų genetika
 image016 Bojs, Karin
Mano šeima europiečiai : pastarieji 54 000 metų.- Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, [2020].- 462 p.
Tai įdomi Europos ir jos tautų istorija, kuri papasakota per genetinį palikimą bei pasitelkus naujausius archeologinius radinius.
 COVID-19
 image018 Mackenzie, Debora
COVID-19 : pandemija, kuri niekuomet neturėjo prasidėti, ir kaip sustabdyti kitą.- Vilnius : Briedis, 2020.- 357 p.
Autoritetingoje knygoje „COVID-19: pandemija, kuri niekuomet neturėjo prasidėti, ir kaip sustabdyti kitą“ mokslo žurnalistė Debora MacKenzie dalinasi išsamiu pasakojimu, kaip ir kodėl nutiko ši krizė. Ji kalba apie ankstesnius virusus, kurie turėjo mus paruošti, bet to nepadarė. Ji aptaria, kokius gyvybiškai svarbius signalus ignoravo visuomenės apsaugos specialistai ir politikai. Deja, per vėlai. Liga išplito po pasaulį. Tad ką gi mes turime padaryti, kad išvengtume būsimų pandemijų?
Černobylio avarija
 image020 Plokhy, Serhii
Černobylis : branduolinės katastrofos istorija.- Vilnius : Briedis, 2020.- 377 p.
Knygoje „Černobylis. Branduolinės katastrofos istorija“ autorius Serhii Plokhy naudojasi naujausiais šaltiniais ir išsamiai pasakoja apie didvyriškas gaisrininkų, mokslininkų ir karių pastangas užgesinti pragarišką branduolinį gaisrą. Rašytojas prieš skaitytojus kloja nepagražintą tiesą apie sovietų branduolinę industriją, seka komunistų partijos veiksmus, kalba apie informacijos kontrolę.
 Dailininkai
 image022 Howard, Michael
Van Gogas : gyvenimas ir kūryba 500 paveikslų : iliustruotas pasakojimas apie menininko gyvenimą ir kūrybą. 280 išskirtinių jo paveikslų albumas.- Vilnius : Briedis, 2020.- 256 p.
Knyga „Van Gogas. Gyvenimas ir kūryba penkiuose šimtuose paveikslų“ padalinta į dvi dalis. Pirmoje rašytojas nagrinėja autoriaus biografiją, šeimos santykius ir įvairius gyvenimo įvykius nulėmusias priežastis. Antroje dalyje skaitytojai ras chronologinę darbų galeriją ir jų komentarus – atrinkti 280 svarbiausių Vincento van Gogo paveikslų.
 Įvairių šalių grožinė literatūra
 image024 Cleeton, Chanel
Kai sugrįšime į Kubą : [romanas].- Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, 2020.- 378 p.
Chanel Cleeton romane „Kai sugrįšime į Kubą“ yra visko. Čia ir netikėti siužeto vingiai, ir politinės intrigos, ir įdomūs charakteriai, ir meilė bei keršto troškimas bei, žinoma, nepaprasti Kubos aprašymai.
 image026 Cummins, Jeanine
Amerikos purvas: romanas.- Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2020.- 517 p.
Amerikiečių autorės Jeanine Cummins romanas „Amerikos purvas“ pasakoja apie motiną su vaiku, bandančius pabėgti iš Meksikos ir pasiekti JAV. Jų saugus gyvenimas sugriuvo susidūrus su narkotikų kartelio vadeiva. Istorija apie niekada neblėstančią viltį iš karto sulaukė didelio populiarumo ir buvo paskelbta geriausia „Amazon“ knyga 2020-ųjų sausį.
 image028 Degėsys, Liutauras
Lengva nebus : romanas.- Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, [2020].- 362 p.
„Lengva nebus“ yra šiek tiek mistinis ir šiek tiek detektyvinis romanas, kuriame kovoja du rašytojai. Ši kova tiek psichologinė, tiek fizinė, o skaitytojams iki pat galo neaišku, kuris gi iš jų sugebėjo išlikti. Liutauras Degėsis meistriškai narplioja žmogaus psichologiją ir vedžioja skaitytojus už nosies. Knyga „Lengva nebus“ yra kupina aštrios ironijos, cinizmo bei gero humoro. Romane viskas reliatyvu ir neapibrėžta – skaitytojai kviečiami nerti į eksperimentą, tik pakartojame – lengva nebus!

 image030 Fowles, John
Danielius Martinas : romanas.- Vilnius : Alma littera, 2020.- 764 p.
Žymaus britų rašytojo John Fowles knyga „Danielius Martinas“ nagrinėja klausimą, ką reiškia būti anglu dvidešimtojo amžiaus antroje pusėje. Romano veiksmas apima du dešimtmečius, o pagrindinis dėmesys skiriamas veikėjo psichologiniam ir moraliniam augimui. Duodamas interviu žiniasklaidai, autorius teigė, kad romaną galima laikyti autobiografiniu ir savęs į Danielių Martiną jis įdėjo gerokai daugiau, nei planavo iš pradžių. „Danielius Martinas“ – epas apie visuomenę ir individo santykį su aplinką, augimą ir savęs paiešką. Skaitytojas susidurs su stipriais veikėjais ir tipiniu autoriaus stiliumi, kuriam būdingas humoras, kalbos vaizdingumas, aliuzijos, pasakojimas skirtingais asmenimis.
 image032 Grimaldi, Virginie
Lietui lyjant laimė kvepia stipriau : romanas.- Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2020].- 351 p.
Romane „Lietui lyjant laimė kvepia stipriau“ rašytoja Virginie Grimaldi liečia sunkias ir asmeniškas temas, kalba apie šeimą, tėvų ir vaikų santykius, liūdesį, netektį, tačiau tą daro su puikiu humoru. Autorė parodo, kaip gyvenimas keičia mūsų mylimus žmones ir kaip kartais sunku susitaikyti su tais pokyčiais. Beveik visi knygų apžvalgininkai teigia, kad skaitydami šią knygą ir verkė, ir kvatojosi iki ašarų.
 image034 Hausmann, Romy
Numylėtinė : trileris.- Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, [2020].- 365 p.
Trilerio „Numylėtinė“ veikėjai daugiasluoksniai ir ydingi. Visi dėl skirtingų priežasčių saugo paslaptis, o skaitytojai nuolat vedžiojami už nosies ir verčiami stebėtis netikėtais siužeto vingiais. Trilerio žanrui būdinga prikaustyti dėmesį, tačiau „Numylėtinė“ tą daro be jokių pastangų. Likusių puslapių skaičius mažėja, pabaiga artėja, o visi buitiniai rūpesčiai pastumti į šoną – dar truputį, dar! Istorija pasakojama iš kelių veikėjų perspektyvų – Lenos, jos tėvo ir jos dukters. Trumpi, įdomiausioje vietoje nutrūkstantys, skyreliai irgi daro savo. 
 image036 Khemiri, Jonas Hassen
Tėvo sutartis : romanas.- Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, [2020].- 317 p.
Kritikų pripažintas švedų autorius romane „Tėvo sutartis“ pasakoja apie šeimą, esančią ant žlugimo slenksčio. Tai meistriška istorija apie šiuolaikinės tėvystės iššūkius.  „Tėvo sutartis“ pasakojama iš įvairių veikėjų perspektyvų – kiekvienas gauna teisę į žodį. Autorius tekste nenaudoja vardų. Senelis yra senelis, o tuo pačiu ir tėvas, taip pat yra tėvas-sūnus, duktė-mama ir kiti. Nors knyga kalba apie rimtas šeimynines ir socialines problemas, ieško atsakymų ar galima pakeisti šeimyninių aplinkybių nulemtą likimą, ji nestokoja humoro jausmo. Skaitytojai dar niekada neturėjo progos taip gerai iš vidaus pažinti šeimą.
 image038 Kerr, Philip
Bedvasis : Kapitono Bernhardo Giunterio tyrimas : [istorinis detektyvas].- Vilnius : Briedis, 2020.- 444 p.
Britų autoriaus Philip Kerr detektyvas „Bedvasis“ nukels skaitytojus į niūrius ir tamsius Antrojo pasaulinio karo laikus. Dienas, kuomet vyko mūšiai bei aktyviai veikė propaganda. Rašytojo Philip Kerr knygos yra gardus kąsnelis „noir“ stiliaus gerbėjams.
 image040 Montefiore, Santa
Slaptos valandos : romanas.- Vilnius : Alma littera, 2020.- 478 p.
Epinių romanų autorė Santa Montefiore vėl skaitytojus įtraukia į nepakartojamą šeimos sagą. „Slaptos valandos“ turi sąsajų su garsiąją Deverilų šeimos serija, tačiau ją galima skaityti ir kaip visiškai atskirą istoriją. Knygoje  jauna moteris ne tik išsiaiškins savo šeimos paslaptis, bet suras ir savo giliai paslėptas svajones. Autorė, kaip ir visada, nenuvilia skaitytojų sukurdama nepakartojamą istorinę pietrytinės Airijos bendruomenės aplinką ir įdomius veikėjus.
 image042 Omer, Mike
Žudiko kailyje : detektyvas.- Vilnius : Briedis, 2020.- 366 p.
„Žudiko kailyje“ yra pirmoji serijos apie teismo psichologę Zoją Bentli dalis. Kriminalinis trileris nepraranda tempo iki pat galo. Rašytojas parengė keletą netikėtų siužeto posūkių ir nuspėti istorijos pabaigą bus iš tiesų sunku. Nužudymo detalės, policijos tyrimo procedūros, paslaptys, tamsa, šypseną keliantys partnerių santykiai – visa tai daro istoriją itin patrauklia.
 image044image044 Robotham, Mandy
Karo kūdikis : alternatyvi istorija : [romanas].- Vilnius : Briedis, 2020.- 338 p.
Istorinių romanų autorės Mandy Robotham knyga „Karo kūdikis“ nukelia skaitytojus į Antrojo pasaulinio karo laikus. Trumpas knygos nugarėlės aprašymas žada intriguojantį pasakojimą apie karo sunkumus, lemtingus sprendimus, draugystę bei žmogiškumą. Į istorinio romano žanrą įvilkta išgalvota istorija, kuri galėjo nutikti iš tiesų. Mandy Robotham nukelia skaitytojus į 1944-tų metų Vokietiją. Pagrindinė romano veikėja Ankė Hof įkalinta koncentracijos stovykloje. Kaip ir daugelis kitų nelaimingo likimo žmonių.
 image046 Ringland, Holly
Visos Alisos Hart gėlės : romanas.- Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2020].- 447 p.
„Visos Alisos Hart gėlės“ – romanas apie netektį, smurtą šeimoje, traumas, gebėjimą atsitiesti, stiprybę, draugystę bei, žinoma,  paslaptis. Debiutinė knyga 2019 metais apdovanota „The Australian Book Industry Awards" kaip geriausias metų romanas.
 image048 Tokarczuk, Olga
Varyk savo arklą per mirusiųjų kaulus : [romanas.- Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, [2020].- 259 p.
„Varyk savo arklą per mirusiųjų kaulus“ yra ir detektyvinis romanas, kurio nusikaltimo linija pritraukia skaitytojus bei neleidžia atsitraukti. Tuo pačiu knyga narsto daugybė aktualių minčių. Tai ir hipsterių filosofija, kuri teigia, kad įsitikinimai yra formuojami logikos, o ne emocijų ar tradicijų, ir feminizmas, apjungtas su gamtos išsaugojimo idėjomis. Magiškojo realizmo rašytojos Olgos Tokarczuk kūriniai visada yra daugiasluoksniai ir neša daugybę žinučių. Skaitytojui teks pačiam jas išsilukštenti ir perskaityti.
 image050 Turton, Stuart
Evelina Hardkesl šiąnakt mirs dar kartą : [romanas].- Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, 2020.- 526 p.
„Evelina Hardkesl šiąnakt mirs dar kartą“ – kvapą gniaužianti ir priklausomybę sukelianti daugiasluoksnė istorija, kurioje veikėjai lenktyniauja su laiku ir kol jis neišseko siekia surasti žudiką, nes kitaip besikartojančioje dienoje liks įkalinti amžinai.

Istorija

 image052 Girdenis, Povilas
Artima praeitis : istoriniai rašiniai, apybraižos, prisiminimai.- Vilnius : Briedis, 2020.- 244 p.
Autorius kalba apie laiką, kuomet Lietuva buvo okupuota Sovietų Sąjungos, kuomet žmonės patyrė žiaurias represijas, trėmimus bei kitokį terorą. Aptaria sovietinių represijų mąstą ir laisvės kovų dalyvius bei jų veiklą. Autorius papasakojo apie 1949-ais metais vykdytą masiškiausią Baltijos šalių gyventojų trėmimo operaciją „Bangų mūša“. Rašytojas dėmesio skiria nepaprastoms, užmirštoms asmenybėms. Jis pasakoja apie 1918-tų metų vasario 16-osios Nepriklausomybės akto signatarų skaudų likimą sovietų okupacijos laikais. Autorius taip pat supažindina skaitytojus su Vytautu Kalade – žmogumi, kurį sovietų saugumo tardytojai kaltino dėl organizuoto pasipriešinimo okupantams per Romo Kalantos laidotuves ir kt.
 image054 Kempka, Erich
Aš sudeginau Adolfą Hitlerį.- Vilnius : Briedis, 2020.- 234 p.
Nacių lyderį Adolfą Hitlerį supo daugybė savo srities profesionalų. Vienas jų – ištikimas jo vairuotojas Erichas Kempka, ilgus metus dirbęs diktatoriaus vairuotoju. Knyga "Aš sudeginau Adolfą Hitlerį" – autentiški jo atsiminimai, atskleidžiantys ir Hitlerio asmenybės bruožus, ir savaip atspindintys visą Antrojo pasaulinio karo eigą. Ištikimas Hitlerio pavaldinys matė ir įtemptas paskutines diktatoriaus gyvenimo akimirkas. Jis tapo jo ir Evos Braun vestuvių liudininku, dalyvavo paskutinėje Hitlerio vakarienėje, po kurios nacių lyderis ir jo žmona nusižudė.
 image056 Spiegel, Renia
Renios dienoraštis.- Vilnius : Alma littera, 2020.- 347 p.
„Renios dienoraštis“ yra autentiškas pasakojimas apie žydų merginos gyvenimą Holokausto metu. Renia nuo nacių rankos žuvo vos sulaukusi pilnametystės, o jos dienoraštis ilgai gulėjo šeimos seife Niujorko banke. Paskatinta dukros, Renios sesuo Elizabeth Belliak pasiryžo išversti dienoraštį į anglų kalbą ir paskelbti jį visam pasauliui. Įtaigus ir skausmingas nacių nusikaltimų liudijimas iš karto tapo „The New York Times“ ir „USA Today“ bestseleriu.


2020 m. rugsėjo mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 378 KB)

2020 m. rugpjūčio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,87 MB)


2020 m. liepos mėn. naujų knygų apžvalga (1,04 MB)

2020 m. birželio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,25 MB)

2020 m. gegužės mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 683 KB


2020 m. balandžio mėn. naujų knygų apžvalga DOC 982 KB)


2020 m. kovo mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 684 KB)

2020 m. vasario mėn. naujų knygų  apžvalga (DOC 1,34 MB) 

2020 m. sausio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,30 MB)

2019 m. gruodžio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,66 MB)


2019 m. lapkričio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 2,57 MB)


2019 m. spalio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,02 MB)


2019 m. rugsėjo mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 2,22 MB)

2019 m. rugpjūčio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 829 KB)


2019 m. liepos mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 812 KB)


2019 m. birželio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,05 MB)

2019 m. gegužės mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,47 MB)


2019 m. balandžio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 929 KB)

2019 m. kovo mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,09 MB)

2019 m. vasario mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 268 KB)


2019 m. sausio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,61 MB)


2018 m. gruodžio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 339 KB)


2018 m. lapkričio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 684 KB)


2018 m. spalio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 289 KB)

2018 m. rugsėjo mėn. Naujų knygų apžvalga (DOC 201 KB)

2018 m. rugpjūčio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 385 KB)