Naujų knygų bibliografinė apžvalga (2020 m. sausio mėn.)

Knyga Muziejai

SPAUDA

 image001 Spauda ir leidyba lietuvių tautos istorijoje: vardai, idėjos, darbai, įvykiai : mokslo straipsnių rinkinys / [sudarė Bronius Maskuliūnas].- Šiauliai : Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka, 2019.- 143 p.
Šis mokslinių straipsnių rinkinys leidžia apibūdinti konkrečias visuomenines, politines, socialines aplinkybes bei prielaidas, są lygojusias lietuviškos spaudos smapratos raidą, lietuvių kultūros politikos formąvimąsi.

FILOSOFIJA

 image2 Deleuze, Gilles
Kas yra filosofija? / Gilles Deleuze, Félix Guattari- Vilnius : Jonas ir Jokūbas, 2019.- 300 p
Nors knygoje „Kas yra filosofija?“ Gilles Deleuze ir Félix Guattari teigia egzistuojant skirtumą tarp žinojimo ir nuomonės (sveiko proto), filosofija nėra tiesos ieškojimo įrankis. Anot filosofų, radikalus filosofijos imanentiškumas leidžia jai išlaikyti vidinę visumą ir nepriklausyti nuo tiesos instancijų – Dievo, patirties ar mokslinių teorijų. Gilles Deleuze ir Félix Guattari atmeta komunikavimą arba diskusijas filosofijoje. Veikale „Kas yra filosofija?“ su panieka aptaria „nuomonių kultūrą“, teigdami, kad diskusijos paslepia kapitalizmo cinizmą ir yra pseudofilosofija, o ne kūryba.

KARO LAKŪNAI

 image003 Deleuze, Gilles
Kas yra filosofija? / Gilles Deleuze, Félix Guattari- Vilnius : Jonas ir Jokūbas, 2019.- 300 p
Nors knygoje „Kas yra filosofija?“ Gilles Deleuze ir Félix Guattari teigia egzistuojant skirtumą tarp žinojimo ir nuomonės (sveiko proto), filosofija nėra tiesos ieškojimo įrankis. Anot filosofų, radikalus filosofijos imanentiškumas leidžia jai išlaikyti vidinę visumą ir nepriklausyti nuo tiesos instancijų – Dievo, patirties ar mokslinių teorijų. Gilles Deleuze ir Félix Guattari atmeta komunikavimą arba diskusijas filosofijoje. Veikale „Kas yra filosofija?“ su panieka aptaria „nuomonių kultūrą“, teigdami, kad diskusijos paslepia kapitalizmo cinizmą ir yra pseudofilosofija, o ne kūryba.

BALTŲ MITOLOGIJA

 image4 Laurinkienė, Nijolė
Dangus baltų mitiniame pasaulėvaizdyje.- Vilnius : Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, 2019.- 255 p.
Knygos "Dangus baltų mitiniame pasaulėvaizdyje" autorė senovės baltų kultūros tyrinėtoja Nijolė Laurinkienė, pasiremdama autentiškais šaltiniais, atskleidžia dangaus ir jo šviesulių sampratą, atkuria dangaus vaizdinių pirmykštę prasmę, aiškinasi jų kilmę. Dangaus mitologinis vaizdynas, savo šaknimis siekiantis tolimą praeitį, atspindi mūsų protėvių mąstyseną, vertybes, įgalina rekonstruoti kažkada gyvavusį Kosmoso ir jame regimų reiškinių suvokimą.
VĖŽYS. NETRADICINIAI GYDYMO METODAI
 image5 Ruolia, Juozas
Septynios galimybės : kaip saugotis vėžio pasikartojimo.- Vilnius : Alma littera, 2019.- 206 p.
J. Ruolia šioje knygoje kalba apie kompleksinio gydymo programą nuo vėžio atkryčio, siūlo priemones, ne tik slopinančias auglio augimą, bet ir stiprinančias imunitetą, organizmo sistemų veiklą, gerinančias onkologinių ligonių gyvenimo kokybę.
BALETO ŠOKĖJAI. MENAS
 image6 Gulbinaitė, Livija
Tūkstančio veidų vyriškis : baleto artistas Voldemaras Chlebinskas.- Vilnius : „Krantų“ redakcija, 2019.- 127 p.
Knygą „Tūkstančio veidų vyriškis“, kurią išleido „Krantų redakcija“, iliustruoja daugiau nei šimtas nuotraukų. Jose užfiksuoti artisto vaidmenys, kasdienio gyvenimo ir repeticijų akimirkos. Apie V. Chlebinską knygoje mintimis dalinasi choreografas Elegijus Bukaitis, LNOBT simfoninio orkestro dirigentas Martynas Staškus, buvęs baleto solistas ir pedagogas Vaclovas Sasnauskas ir kt. Šis albumas skirtas LNOBT šokėjo ir artisto Voldemaro Chlebinsko kūrybinei veiklai apibūdinti.
 image7 Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR = The origin of species: 1990s DNA : [parodos leidinys, 2019–2020, Vilnius].- 223 p.
Šioje parodoje naujai ir interaktyviai pristatomas jau istorija tapęs Lietuvos 10 dešimtmetis – didelių lūžių ir pokyčių dešimtmetis, suformavęs mus. Paroda atskleis laiko(laikmečio) prieštaringumą – ir euforiją, ir transformacijos sudėtingumą, visuomenę valstybės kūrimosi pradžioje. Žvilgsnis į tai, kas esame mes. Susijungs menas, kultūra ir to meto kasdienybės istorijos. Šalia muzikos, mados, rinkos ir Gariūnų ekonomikos, užgimusios mafijos ir popkultūros atsiras šio laikotarpio MO kolekcija: videofilmai, instaliacijos, performansai, tapyba.
 image8 Povilas Samuitis ir lietuviškos birbynės kelias / sudarė Algirdas Vyžintas.- Vilnius : Lietuvos muzikos ir teatro akademija, 2019.- 240 p.
Ši knyga skirta Povilui Samuičiui – vienam ryškiausių lietuvių tautinės instrumentinės muzikos puoselėtojų, chromatinės birbynės išradėjų. Jis buvo klarnetininkas ir bibbyninikas profesionalas, instrumentinės muzikos ansamblių ir orkestrų vadovas, Lietuvos konservatorijos pedagogas, suvokęs liaudies instrumentų puoselėjimo misiją ir ją vykdęs iki gyvenimo pabaigos.
ĮVAIRIŲ ŠALIŲ GROŽINĖ LITERATŪRA
 image9 Aciman, Andre
Vadink mane savo vardu : romanas.- Vilnius : BALTO leidybos namai, 2019.- 318 p.
André Aciman romanas „Vadink mane savo vardu“ - pasaulinis bestseleris, pagal kurį sukurtas ne mažiau garsus to paties pavadinimo meninis filmas. Tai - jautri jaunuolių meilės istorija. Elijo tėvų vilą Italijos Rivjeroje kiekvieną vasarą aplanko čia padirbėti norintys pradedantys akademinio pasaulio atstovai, kuriems jaunuolis kelioms savaitėms turi užleisti savo miegamąjį. Jis tikrai nėra tuo patenkintas. Tačiau ką tik atvykęs Oliveris – kitoks. Dėl jo Elijas nepyksta – priešingai, jau po pirmosios pažinties jis užvaldo Elijo mintis 
 image10 Yossi Avni-Levy
Meilės prekeiviai : [romanas].- Vilnius : Sofoklis, 2019.- 383 p.
Jautrus ir daugiasluoksnis pasakojimas apie tėvystę. Romane dėliojama tėvo, sūnaus ir senelio – trijų kartų – istorija: apie tylią sūnaus meilę tėvui, beribę vaiko meilę motinai ir dviejų tėčių meilę. Autorius veda skaitytoją iš skurdžios, bet patrauklios Izraelio gyvenvietės septintajame dešimtmetyje į vaizdingas tolimo miesto gatves, kur žmonės ir velniai gyvena vieni šalia kitų.
 image11 Balzano, Marco
Lieku čia : [romanas].-  Vilnius : Alma littera, 2019.- 187 p.
Marco Balzano romano „Lieku čia“ istorija vyksta Šiaurės Italijoje (arba – Pietų Tirolyje), pasienyje su vokiškai kalbančiomis šalimis ir apima fašistinio valdymo laikus bei pokarį po Antrojo pasaulinio karo.
 image13 Cleave, Chris
Kita ranka: romanas.- Vilnius : BALTO leidybos namai, 2019.- 332 p.
Tai istorija apie bendražmogiškąsias vertybes, apie moralę ir pareigą. Romane pasakojama istorija aprėpia ir žiaurius naftos konfliktus Nigerio deltoje, ir griūvančius tenykščių žmonių likimus, ir prieglobsčio ieškančios našlaitės bandymą išgyventi Jungtinėje Karalystėje. Šiame kūrinyje susiduria du pasauliai. Viename bandoma bet kokia kaina kabintis į gyvenimą, kitas lieka kurčias pagalbos šauksmui. Tai pasakojimas apie pasirinkimą ir humanizmą. Tai - dviejų pasaulių istorija, jų nesusipratimo ir netikėto suartėjimo istorija
 image14 Driscoll, Teresa
Draugė : trileris.- Vilnius : BALTO leidybos namai, 2019.- 330 p.
Kaip įsitvirtinti mažame miestelyje ir nepasiduoti jo nuoboduliui? Kaip rasti artimą sielą, kuriai nebaisu patikėti ne tik savo paslaptis, bet ir vaiką? Teresos Driscoll trileris „Draugė“ – tai dviejų moterų bičiulystės istorija, virtusi kvapą gniaužiančiu detektyvu.
 image15 Ellwood, Nuala
Diena, kai įvyko nelaimė : [psichologinis trileris].- Vilnius : Sofoklis, 2019.- 318 p.
Paslapčių ir netikėtų siužeto vingių kupiname trileryje „Diena, kai įvyko nelaimė“ pasakojama iš komos pabudusios moters istorija. Tai istorija apie bandymą susigrąžinti atmintį ir atsakyti į klausimą, kas įvyko tą nelaimės dieną.
 image16 Leine, Kim
Amžinybės fjordo pranašai : romanas.- [Vilnius] : Kitos knygos, 2019.- 493 p.
Danų-norvegų rašytojo Kim Leine saga apie nuo viso pasaulio izoliuotą XVIII a. Grenlandijos bendruomenę, skirtingų kultūrų susidūrimą, apie galimybę rasti namus ir didžiąją svajonę apie laisvę. Tai tarptautinis bestseleris, įvertintas prestižiniu Šiaurės ministrų tarybos apdovanojimu.
 image17 Lessing, Doris
Nurodymai žengiantiems į pragarą.- Vilnius : Vaga, 2019.- 302 p.
Pati Doris Lessing „Nurodymai žengiantiems į pragarą“ pavadino vidinės erdvės fantastika, kurioje vyksta neįtikėtina, kvapą gniaužanti kelionė į stebinančią, baisią, neištyrinėtą, kartais švytinčią žmogaus vidinę teritoriją.
 image18 Macbride, Stuart
Nurodymai žengiantiems į pragarą.- Vilnius : Vaga, 2019.- 302 p.
„Gęstanti šviesa“ yra antras lietuvių skaitytojų susitikimas su škotų rašytoju Stuartu MacBride. Tiksliau – antras susitikimas su detektyvu Loganu Makrėjumi, pagrindiniu romanų ciklo apie nusikaltimus ir jų tyrimus Aberdyne, herojumi. Loganas Makrėjus yra greitas, sumanus, bet nesėkmių persekiojamas policijos seržantas, kuris ir vėl turi stoti į kovą su serijiniu žudiku. Įvykiai, aprašyti romane „Gęstanti šviesa“ vyksta praėjus metams po istorijų, pateiktų debiutiniame ciklo romane Šaltas granitas".
 image19 Por, Edgar Allan
Žmogžudystė Morgo gatvėje ir kitos šiurpios istorijos.- Kaunas : Obuolys [i.e. Lectio divina], [2019].- 544 p.
Apsakymų rinkinyje skaitytojui pateikiami Edgaro Allano Poe kūriniai, iš kurių svarbiausias jau paminėtas knygos pavadinime. Apsakymų rinktinėje, šalia visų žymiausių Edgaro Allano Poe kūrinių įtrauktas ir pirmasis rašytojo prozos kūrinys, 1832 metais parašytas apsakymas „Mecengeršteinas“. Ankstyvoji rašytojo kūryba yra ypač įdomi. Literatūrologai pažymi stiprią vokiečių literatūros įtaką, tuo pačiu pažymėdami, kad apsakyme pastebimas ir paties Poe indėlis į gotikos žanro vystymąsi. Taip pat įdomios autobiografinės apsakymo detalės
 image20 Whitman, Walt
Žolės lapai : poezijos rinktinė.- Vilnius : Kitos knygos, 2019.- 180 p.
Bebaimis klajūnas ir jautrus stebėtojas W. Whitmanas savo eilėmis skelbia laisvę ir lygybę, pastebi tai, dėl ko kiekvienas gyvenimas tampa išties ypatingas. Jis – kiekvieno vyro ir kiekvienos moters, miestiečių, jūreivių, darbininkų ir žemės žmonių poetas, bet kartu ir lapo, skruzdės, jūros, saulės dainius – jam viskas vienodai svarbu. Bet kokia doktrina ar tikėjimas poetui per ankšti, jis savyje sutalpina viską. W. Whitmano poezija šiandien yra tokia pat šiuolaikiška, artima ir išlaisvinanti, kokia buvo ir prieš daugiau nei šimtmetį. Naujajame lietuviškame „Žolės lapų“ rinkinyje skelbiami Mariaus Buroko ir Kasparo Pociaus atrinktų tekstų vertimai.
ALPINIZMAS. HIMALAJŲ KALNAI
 image21 Kumža, Algirdas
Himalajai : vienos ekspedicijos dienoraštis : Nepalas - Tibetas, 2004 m. balandis – gegužė.-  Vilnius : BALTO leidybos namai, 2019.- 303 p.
„Himalajai. Vienos ekspedicijos dienoraštis“ teisininko, signataro Algirdo Kumžos pirmoji knyga. Šis n‌aujas kelionių kalnuose atsiminimų leidimas papildytas naujais liudijimais ir įžvalgomis iš penkiolikos metų perspektyvos.
Šis dienoraštis – tarsi suvenyras iš ekspedicijos į Sisia Pangmą, vieną aukščiausių pasaulio viršūnių Himalajuose. Algirdas Kumža šią knygą vadina nuotykių romanu, tačiau visi jos personažai ir įvykiai nesumeluoti ir tikri. Jis rašė triukšmingose Katmandu kavinėse, į Tibetą lėtai ropojančiuose autobusuose ir kalnų viršūnėse, atsirėmęs į akmenis, ledą ar įklimpęs sniege.

2019 m. gruodžio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,66 MB)

2019 m. lapkričio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 2,57 MB)


2019 m. spalio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,02 MB)


2019 m. rugsėjo mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 2,22 MB)

2019 m. rugpjūčio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 829 KB)


2019 m. liepos mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 812 KB)


2019 m. birželio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,05 MB)

2019 m. gegužės mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,47 MB)


2019 m. balandžio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 929 KB)

2019 m. kovo mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,09 MB)

2019 m. vasario mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 268 KB)


2019 m. sausio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,61 MB)


2018 m. gruodžio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 339 KB)


2018 m. lapkričio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 684 KB)


2018 m. spalio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 289 KB)

2018 m. rugsėjo mėn. Naujų knygų apžvalga (DOC 201 KB)

2018 m. rugpjūčio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 385 KB)


2018 m. liepos mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 385 KB)

2018 m. birželio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,71 MB)


2018 m. gegužės mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 548 KB)


2018 m. balandžio mėn naujų knygų apžvalga (DOC 929 KB)

2018 m. kovo mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 538 KB)


2018 m. vasario mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,09 MB)


2018 m. sausio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 887 KB)