Naujos knygos 2022 m. spalio mėn.

Knyga

Mokslas

 image001 Maskoliūnas, Rolandas
Tikiu į mokslą visagalį : apie įkvepiančią vaizduotę, visatos, sąmonės ir visuomenės evoliuciją. - Vilnius : Alma littera, 2022 (Vilnius : BALTO print). - 366, [2] p.
Knyga apie įkvepiančią vaizduotę, visatos, sąmonės ir visuomenės evoliuciją. Evoliucijos dėsniai padeda suprasti mikropasaulyje, ląstelėse, visatoje ir žmonių visuomenėse vykstančius procesus, o mūsų įgimtas smalsumas, neaprėpiama vaizduotė ir nuolat naujovių ieškančios smegenys atskleidžia vis daugiau pasaulio paslapčių. Knygos autorius kviečia į originalių idėjų ir netikėtų įžvalgų kupiną kelionę kartu su rašytojais fantastais ir mokslininkais.
 Sodininkystė
 image003 Amšiejus, Algirdas
Sodo metai : kaip užsiveisti lietuvišką sodelį, jį prižiūrėti ir mokėti džiaugtis. - Vilnius : Alma littera, 2022 (Vilnius : BALTO print). - 254, [2] p. : iliustr.
Šioje knygoje „Sodo metai“ pateikiama daug sodo augalų priežiūros patarimų, dalis jų rasti paties A. Amšiejaus, tačiau tai ne vadovėlis, greičiau – įkvepiantis kvietimas sodinti, auginti ir džiaugtis. „Su niekuo nepalyginamas malonumas, kai, pavasarį pasigrožėjęs žydinčiu savo sodeliu, rudeniop kartu su mažaisiais gali pasiskinti be chemijos užderėjusių vaisių", – teigia A. Amšiejus, besidomintis ekologiškais sodais ir jų priežiūra.
 Menas
 image005  Blažiūnas, Juozapas
Kinematografas, kino kronikos ir kitos istorijos Lietuvoje iki 1915. - Vilnius : Vilniaus universiteto leidykla, 2022 (Vilnius : Baltijos kopija). - 451, [1] p

Tai knyga apie pirmuosius kino teatrus, tuo metu vadintus kinematografais, jų atsiradimą Lietuvos miestuose ir miesteliuose, istorines ir politines kino gyvavimo aplinkybes, įvairius incidentus, tuo metu vyravusią kino filmų tematiką bei pirmąsias kino kronikas Lietuvoje iki 1915 m. Didžiausias dėmesys skiriamas dabartinės Lietuvos teritorijoje ir gretimose tuo metu buvusios Rusijos imperijos Vilniaus ir Suvalkų gubernijose veikusiems kinematografams ir nufilmuotoms kino juostoms. Besidomintys kino istorija čia ras daug faktų ir datų, pavadinimų ir vietovių, istorijų ir gyvenimo, kinematografų ir pasakojimų, technikos ir mokslo, žmonių ir nespalvotų vaizdų, ugnies ir celiulioido kvapo.
 image007

McConaughey, Matthew
Žalia šviesa : [atsiminimai]. - Vilnius : Alma littera, 2022 (Vilnius : BALTO print). - 297, [8] p.
Kino akademijos apdovanojimą pelniusio, „Oskaru“ apdovanoto aktoriaus Matthew McConaughey atsiminimai „Žalia šviesa“, kupini šmaikščių nutikimų, laisvūnų išminties ir sunkiai išmoktų pamokų, kaip džiaugtis gyvenimu. Ši knyga – vadovas, kaip įžiebti kuo daugiau žalios šviesos. Ir suprasti, kad geltona ir raudona galiausiai irgi tampa žalia.

 Įvairių šalių grožinė literatūra
 image009 Beckett, Simon
Mirusiųjų šnabždesiai : detektyvinis romanas. - Vilnius : Tyto alba, 2022 (Vilnius : BALTO print). - 367, [1] p
Iš tiesų Deividas Hanteris tenorėjo truputėlio ramybės. Todėl kai buvęs dėstytojas Tomas Libermanas jį pakvietė į JAV, Tenesio valstijoje įsikūrusį garsųjį Lavonų ūkį, jis noriai išvyko, tikėdamasis atitrūkti nuo kasdienių problemų ir daugiau laiko skirti profesiniam tobulėjmui. Tačiau tučtuojau paaiškėja, kad kūnų irimą tiriančiame institute jo laukia kankinanti užduotis: Libermanas prašo pagalbos, tiriant stipriai suirusį nužudymo aukos kūną. Ir čia prasideda problemos: mirties priežastis neaiški, mirties laiko neįmanoma nustatyti, ant lavono odos randami keisti pirštų atspaudai...
 image011 Clark, Imogen
Mūsų istorijos pradžia : romanas. - Vilnius : Tyto alba, 2022 (Vilnius : BALTO print). - 334, [1] p.
Lėja Alen – vieniša mama – gyvena pajūrio miestelyje Vitli Bėjuje. Vieną rytą ramią, mažų šeimos rūpesčių kupiną jos kasdienybę sutrikdo skambutis į duris. Už jų – prabangiai apsitaisiusi Klio Montgomeri Smit, įsitikinusi, kad jos vaikystės prisiminimai glaudžiai siejasi su Lėjos namu. Moterims susitikus, į dienos šviesą imi kilti keletą dešimtmečių saugotos paslaptys. Ar tikrai Klio pasibeldė į Lėjos duris supainiojusi adresus? Ką slepia Klio vaikystės prisiminimai? Ir koks ryšys iš tiesų sieja dvi moteris?
 image013 Coben, Harlan
Giminaitis : [detektyvinis trileris]. - Kaunas : Jotema, [2022] (Gargždai : ScandBook). - 381, [3] p.
Neflix“ populiariausiųjų sąrašuose pirmą vietą užėmusio serialo „Lik šalia“ (Stay Close) autorius Harlanas Cobenas pristato naują prikaustantį trilerį „Giminaitis“, kuriame Vaildas aptinka užuominą, teikiančią vilties po daugelio metų sužinoti, kas jo tėvai ir kodėl jis, mažas vaikas, buvo paliktas vienas miške.
 image015  Cusk, Rachel
Atsarginis pasaulis : romanas. - Vilnius : Tyto alba, 2022 (Vilnius : BALTO print). - 172, [3] p.
Tai romanas apie moterį – žmoną, motiną ir menininkę – ieškančią laisvės. Moterį, nuolat svyruojančią tarp ramybės siekio ir noro ištrūkti iš nusistovėjusios rutinos. Trys poros, du šalia stovintys namai ir viena troški vasara, iškelsianti į paviršių nepatogiausius, ilgai slopintus namų gyventojų jausmus.
 image017  Diamond, Cheryl
Mergina iš niekur : gimusi bėglių šeimoje : tikra istorija. - Vilnius : BALTO leidybos namai, 2022 (Vilnius : BALTO print). - 367, [1] p.
Bajana nuo kūdikystės atmintinai mokėjo svarbiausią tėvo taisyklę: visada būk ištikima savo šeimai, nes mes niekada vienas kito neišduosime. Jos pasaulis buvo penkių asmenų šeima. Nesvarbu, kad vieną dieną jie buvo Himalajuose, kitą – Pietų Afrikoje, kad juos persekiojo Interpolas, nesvarbu, kad jie nebuvo tobuli – ji jautėsi visaverte komandos nare ir žinojo, kad dėl šeimos padarys viską.
Sukrečiantys memuarai „Mergina iš niekur“, dažnai lyginami su Taros Westover „Apšviestąja“, dar kartą įrodo, kad realybė gali būti kur kas įspūdingesnė už fantaziją.
 image019

 Di Fulvio, Luca
Amžinojo miesto baladė : [romanas]. - Vilnius : Alma littera, 2022 (Gargždai : ScandBook). - 665, [4] p.
Talentingas bestselerių autorius meistriškai audžia pasakojimą apie neramumų purtomoje Romoje susitikusių dviejų jaunuolių – Pietro ir Martos meilę ir jų kovą dėl Italijos ateities. Knyga nuo pirmų puslapių prikausto dėmesį ir įtraukia į nuotykių kupiną pasaulį.

 image021  Dray, Stephanie
Lafajeto pilies moterys : romanas. - Vilnius : Tyto alba, 2022 (Vilnius : BALTO print). - 678, [2] p.
Šavanjako Lafajeto pilyje laikas ir erdvė suvienija tris moteris, pranokusias savo epochas ir tapusias kovų už laisvę šauklėmis. Ekstravagantiškos karališkųjų rūmų kasdienybės, Vakarų fronto apkasų tikrovės bei nacių savivalės fone autorė meistriškai atskleidžia, kuo gyveno moterys, apie kurias istorija nutyli. Jos drąsiai ir ryžtingai keitė likimus, globojo, gynė artimuosius, kiekviena savaip troško laisvės ir kovėsi savo frontuose.
 image023  Fuller, Claire
Slystanti žemė : romanas. - Vilnius : BALTO leidybos namai, 2022 (Vilnius : BALTO print). - 303, [1] p.
Tai istorija apie du kitokius, visuomenės užribyje atsidūrusius žmones, kurie, sukrėsti ilgai slėptos tiesos, savaip gydosi širdies žaizdas, stojasi ant kojų ir mokosi gyventi iš naujo.
 image025  Fields, Helen
Tobuli palaikai : [detektyvinis romanas]. - Kaunas : Jotema, [2022] (Gargždai : ScandBook). - 365, [2] p.

Nuošalioje akmeninėje trobelėje Hailando kalnuose dega Elenos Bakston kūnas. Gerbiamos teisininkės tapatybę nustatys tik iš kelių dantų ir drabužio skiautelės. O Edinburge viename name slaptame kambarėlyje tamsoje klykia tikroji Elena Bakston...

Siužetas toks netikėtas, kad iš jaudulio graušitės nagus. Nepaprastai įtraukiantis detektyvas — nuo pradžios iki galo.
 image027  Frank, Eglė

Mirę irgi šoka : novelės. - [Vilnius] : Kitos knygos, [2022] ([Szczecin] : Booksfactory). - 142 p

Tai knyga apie moterį su daugybe veidų: tvarkinga žmona ir motina, kitos moters meilužė, beprotė už sienos, keistuolė, vaikštanti į svetimų žmonių laidotuves...

Civilizacija ją prijaukina, bet lanko keisti sapnai ir vizijos. Atsidavusi erosui ir per neįprastus poelgius ji priartėja prie pavojingos ribos. Mirtis visada šalia. Gyvenimas – kita mirties pusė.

 image029  Galbraith, Robert

Neramus kraujas : [romanas]. - Vilnius : Alma littera, 2022 (Vilnius : BALTO print ). – 857 p.

Privačiam detektyvui Kormoranui Straikui lankant savo šeimą Kornvalyje, pagalbos į jį kreipiasi moteris su prašymu ištirti, kas nutiko jos motinai, paslaptingai dingusiai prieš keturiasdešimt metų – 1974-aisiais. Savo, kaip detektyvo, karjeroje Straikas dar nėra turėjęs tokios senos ir vis dar neištirtos bylos, tad iššūkį priima. Kartu su ištikimąja partnere Robina Elakot (kuri turi rūpesčių dėl skyrybų, nepageidaujamo vyrų dėmesio ir jausmų Straikui) Kormoranas bylos pėdsakais leidžiasi į praeitį.
 image031  Gim, Aeran

Dunkst dunkst tankiai plakantis mano gyvenimas : romanas. - Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2022] (Gargždai : ScandBook). - 303, [1] p.

Universalus vilties ir gyvenimo džiaugsmo kupinas pasakojimas apie pačių jauniausių tėvų ir paties seniausio vaiko būtį ir meilę, nepaprastas draugystes ir empatijos galią.

 image033  Groff, Lauren

Matrix : romanas. - Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2022] (Gargždai : Scandbook). - 254, [1] p

Drąsi moterų meilės, atsidavimo, galios ir aistros vizija. Savitas ir poetiškas pasakojimas apie utopinio moterų pasaulio kūrimą. Sykiu – laisva XII a. gyvenusios pirmosios prancūzų poetės Marijos Prancūzės gyvenimo istorijos interpretacija.
 image035  Grossman, Vasilij

Gyvenimas ir likimas : [romanas]. - Vilnius : Alma littera, 2022 (Vilnius : BALTO print). - 795, [2] p.

„Gyvenimas ir likimas“ pasakoja apie milijonus gyvybių nusinešusį Stalingrado mūšį, kurio baigtis pakeitė viso Antrojo pasaulinio karo eigą. Tačiau kruvinos Vokietijos ir Sovietų Sąjungos kariuomenių skerdynės – tik nedidelis šios epinės istorijos akcentas. Iš įvairiausių veikėjų – rusų, vokiečių, žydų ir kitų tautybių žmonių pasakojimų gijų V. Grosmanas nuaudžia ištisą dviejų XX amžiaus politinių sistemų – nacistinės Vokietijos ir stalininės Sovietų Sąjungos – istorijos kilimą, kuriame raibuliuoja eilinio kareivio ir generolo, sūnų praradusios motinos ir į dujų kamerą žengiančio šešiamečio berniuko, žydo mokslininko ir seno komunisto slapčiausios mintys, baimės ir troškimai.

 image037  Gurnah, Abdulrazak

Rojus : [romanas]. - Vilnius : Alma littera, 2022 (Vilnius : Petro ofsetas). - 235, [2] p.

2021 m. Nobelio literatūros premijos laureato Abdulrazak Gurnah knyga, įtraukta į 1994 m. Booker Prize trumpąjį nominantų sąrašą. . „Rojus“ - tai poetiška ir gyvybės pilna knyga apie Afriką ir gąsdinančią nežinomybės galią. Joje susipina mito, liaudies išminties, Biblijos ir Korano tradicijos elementai.

 image039  Hashimi, Nadia

Žiežirbos lyg žvaigždės : [romanas]. - Kaunas : Jotema, [2022] (Gargždai : ScandBook). - 446, [2] p.

Drąsus, ryškus, gniaužiantis širdį, bet kartu ir viltingas romanas „Žiežirbos lyg žvaigždės” - tai savitu Nadia’os Hashimi balsu papasakota istorija apie namus - Ameriką ir Afganistaną, apie tragediją ir gebėjimą išgyventi, apie naujus atradimus ir atmintį.
 image041  Hawkins, Paula

        Lėta ugnis: romanas.- Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2022].-319 p.

  Kai Londono kanale, baržoje, randamas žiauriai nužudyto Danielio Saderlando lavonas, kaltės šešėlis krenta išsyk ant trijų moterų. Laura – mergina, kartu su Danieliu praleidusi paskutinę jo gyvenimo naktį. Karla – sielvartaujanti vaikino teta, vos prieš kelias savaites netekusi dar vieno artimojo. Mirjama – landi Danielio kaimynė, radusi kūną, bet nusprendusi policijai neatskleisti visko, ką žino. Šių trijų moterų širdyse dėl skirtingų priežasčių jau ilgai rusena neapykanta. Visos tyliai dega lėta ugnimi – troškimu atkeršyti už gyvenimo skriaudas. Ką kiekviena pasiryš padaryti, kad pagaliau rastų ramybę?
 image043  Jefferies, Dinah

Toskanos grafienė : romanas. - Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2022] (Gargždai : ScandBook). - 413, [1] p.

1943-ieji, Italija. Grafienė Sofija de Korsi viliasi, kad karas aplenks jų jaukų dvarą Toskanoje, tačiau viskas pasikeičia gatvėse nevaldomai ėmus siausti juodmarškiniams ir į gretimus kaimus suplūdus vokiečių kariams. Desperatiškai trokšdama pasipriešinti, grafienė sutinka savo namuose priglausti sužeistą britų radistą. Amerikoje užaugusi italė Maksina atvyksta į Toskaną turėdama misiją įsilieti į vietinių partizanų būrius ir sustiprinti jų ryšį su Sąjungininkais. Netrukus abi moterys įsisuka į slaptą, pavojų kupiną kovą su naciais, kasdien baimindamosi, ar joms pavyks likti nepastebėtoms, ar pavyks apginti ir išsaugoti tuos, kuriuos labiausiai brangina ir myli.
 image045  Jaouad, Suleika

Tarp dviejų pasaulių : tikra istorija apie tai, kaip liga išmokė vertinti savo gyvenimą. - Vilnius : Alma littera, 2022 (Gargždai : ScandBook). - 446, [1] p.

Suleika Jaouad po universiteto baigimo išvyksta į Paryžių įgyvendinti savo svajonės ir tapti karo korespondente. Tačiau tikrasis pasaulis, į kurį ji taip veržėsi, pasiunčia ją visiškai kitur. Viskas prasideda nuo niežulio, primenančio tūkstančius nematomų uodų įkandimų, vėliau prisideda sekinantis nuovargis. Likus kelioms savaitėms iki dvidešimt trečiojo gimtadienio, ji išgirsta diagnozę ir tai, kad tėra 35 procentų tikimybė išgyventi. Gyvenimas, apie kurį Suleika svajojo, subyra it kortų namelis. Ji ketverius metus praleidžia ligoninėje kovodama už savo gyvybę ir rašydama savo gyvenimo sagą The New York Times skiltyje.

 image047  Johns, Ana

Mergina baltu kimono : romanas. – Vilnius : BALTO leidybos namai, 2022 (Vilnius : BALTO print). – 366, [1] p.

Romane amerikiečių autorė Ana Johns gilinasi į tamsų Japonijos istorijos tarpsnį. Po Antrojo pasaulinio karo per JAV okupaciją japonės merginos ir amerikiečių kariai susilaukė daugiau nei dešimties tūkstančių kūdikių. Tik nedaugeliui porų pavyko gauti leidimą tuoktis ir išvykti į Ameriką. Gimtojoje šalyje likusios japonės virto atstumtosiomis, daugelį maišyto kraujo kūdikių ištiko tragiškas likimas.
 image049  Keane, Mary Beth

Prašyk dar kartą : romanas. – Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2022] (Gargždai : ScandBook). – 447, [1] p.

Mary Beth Keane švelniais, neskubriais potėpiais tapo sudėtingą šeimos ir mylimųjų santykių dinamiką, psichikos ligos paveiktų artimųjų, mėginančių tyla užgožti klausiamus aplinkinių žvilgsnius ir bijančių likti nesuprastų, paveikslą. Autorė jautriai prisiliečia prie pirmosios meilės, vaikystės traumų, priklausomybių demonų ir subtiliai kintančio pasaulio suvokimo, taip suteikdama galią ne tik naujai išvysti įsisenėjusias skriaudas, bet ir išmokti už jas atleisti.

 image051  Kent, Minka

Kai buvau tavimi : psichologinis trileris. – Vilnius : BALTO leidybos namai, 2022 (Vilnius : BALTO print). – 319, [1] p.

Po žiauraus užpuolimo trisdešimtmetė Brijana Dagrėj beveik neišeina iš namų. Ją kankina prie lovos prikaustantys galvos skausmai, jos atmintis trūkinėja, ji sutrikusi, o vienintelis asmuo, kuriuo gali pasikliauti, yra naujasis nuomininkas daktaras Nijalas Emberlinas. Tik jis padeda Brijanai išlikti slegiančiame burbule, kuriame užsidarė jos gyvenimas.

 image053  Krueger, William Kent

Žaibo laukymė : romanas. – Vilnius : Tyto alba, 2022 (Vilnius : BALTO print). – 389, [2] p.

Įtraukiantis, gyvai įsivaizduojamas pasakojimas apie tėvus ir sūnus, apie mažo miestelio kivirčus ir įvykius, kurie visam laikui pakeičia žmogaus gyvenimą. Tai istorija apie garbę ir išmintį, nustelbiančias net pyktį ir pagiežą, ir apie tai, kad paslaptys turi būti įmintos net jeigu pranoksta mūsų suvokimą.

 image055  Lefteri, Christy

Paukščiai giesmininkai : romanas. – Vilnius : BALTO leidybos namai, 2022 (Vilnius : BALTO print). – 301, [1] p

Tikrų įvykių įkvėpta ir tarptautiniu bestseleriu tapusi istorija apie tai, kaip geresnio gyvenimo paieškos nuveda į spąstus. Apie stiprų motinas su dukterimis siejantį ryšį, apie tuos, kurių nepastebime ir nesugebame apsaugoti. Romane vaizduojamas žmogiškumas persmelktas liūdesio ir subtiliai atskleidžia būtinybę susimąstyti.
 image057  Lowe, Tonya I.

Po magnolijomis : romanas. - Vilnius : Alma littera, 2022 (Vilnius : BALTO print). - 366, [1] p.

Nepaprasta istorija apie paprastą JAV pietuose gyvenančią šeimą. Apie praradimus ir sielos tvirtybę, apie iššūkius ir tikrąsias vertybes, apie rasinę nelygybę, diskriminaciją, Holokaustą, psichikos ligas ir dar daug ką. Gyvenimiškas romanas, kuriame neišvengiamai viena ar kita forma atpažinsite ir save.

 image059  Mickūnas, Algis

Atsiminimų punktyrai. - Vilnius : Apostrofa, [2022] ([Vilnius] : Petro ofsetas). - 319, [1] p.

Autorius „atsigręžia į savo gyvenimą ir punktyriškai pasakoja apie jį, pasakoja dalykus, apie kuriuos net dešimtmečius su juo bendravusieji niekad nebuvo girdėję. Pradėdamas nuo vaikystės Lietuvos kaime, jis ištaria žodį „rojus“, kuriuo paskui metaforiškai įvardija viską, ką jam teko patirti.
 image061  Miller, Mark

Vidurnaktis! Niujorkas : [romanas]. - Vilnius : Alma littera, 2022 (Gargždai : ScandBook). - 346, [5] p.

Atvykusi į Niujorką, Lorena užpuolama Centriniame parke. Likimas taip susiklosto, kad netoliese esantis Leo padeda merginai apsiginti. Persekiotojas randa ją ir čia. Kai Leo išgelbsti Loreną, jų likimai susipina: abu drauge turi įveikti tykančius mirtinus pavojus ir nugalėti visas kliūtis.

 image063  Nordenhof, Asta Olivia

Pilnos kišenės : romanas. - Vilnius : BALTO leidybos namai, 2022 (Vilnius : BALTO print). - 158, [1] p.

Kūrinio šerdis yra tikras įvykis – 1990 m. balandžio 7 d. tarp Danijos ir Norvegijos kursuojančiame kelte „Scandinavian Star“ kilęs gaisras nusinešė 159 gyvybes. Nors po oficialaus tyrimo padaryta išvada, kad laivą padegė piromanas, iki šiol netyla kalbos, jog iš tiesų, norėdama gauti draudimo išmoką, padegimą organizavo keltą valdanti bendrovė. „Pilnose kišenėse" skaitytojas sutinka danų porą Kurtą su Mege ir seka jų gyvenimą laiku pirmyn ir atgal. Jų „mažam" provincijos gyvenimui autorė suteikia kur kas platesnį kontekstą.

 image065  Oželytė, Nijolė

Atatrankos. - Vilnius : Tyto alba, 2022 (Vilnius : BALTO print). - 310, [2] p.

Pirmoji Nijolės Oželytės prozos knyga. Į ją sudėti geriausi autorės tekstai nuo 2011 metų. Čia ir praeities įvykiai, ir apmąstymai, tokie taiklūs ir aktualūs šiuolaikinių įvykių kontekste, lyg būtų parašyti šiandien.
 image067  Pook, Lizzie

Mėnesiena ir perlų ieškotojo dukra : [romanas]. - Vilnius : Alma littera, 2022 (Gargždai : ScandBook). - 301, [1] p.

Nuotykių drama, kurios veiksmas nukelia į XX a. pabaigos Australiją – perlų gavybos aukso amžių, kur drąsi ir stipri jauna moteris, pasiryžusi žūtbūt išgelbėti savo tėvą.
 image069  Prose, Nita

Kambarinė : romanas. - Vilnius : Alma littera, 2022 (Gargždai : ScandBook). - 378, [3] p.

Tai romanas apie sudėtingą nusikaltimą ir jautrios dvasios kelionę, o šios istorijos centre – žmogiškasis ryšys. Ši žavinga, nuo kasdienės rutinos pabėgti padėsianti knyga apie tai, kaip kiekvienas nusipelno būti matomas, o viena svarbiausių jos pagrindinės herojės išmoktų pamokų yra apie tiesą, kuri ne visada būna juoda arba balta, o dažniau tūno purvinuose, pilkuose plyšiuose.

 image071  Rankelienė, Sondra

Enigma solvere : įminti mįslę : [detektyvinis romanas]. - Kaunas : Obuolys [i.e. Lectio divina], [2022]. - 477, [3] p.

Jau trečiasis Sondros Rankelienės romanas, kuriame policijos pareigūnas Karolis Radvila su bibliotekos darbuotoja Vakare ieško atsakymų į mįsles, išpainioja nusikaltimus, kurių ištakos slypi šimtmečius saugotose relikvijose ir tolimos praeities įvykiuose.
 image073  Rastauskas, Rolandas

Venecija tiesiogiai : proza. - Vilnius : Apostrofa, [2021] ([Vilnius] : Petro ofsetas). - 212, [2]

Tai galbūt pirma literatūriškai vertinga knyga apie naująją „karantininę“ realybę, kai daugelį poelgių ir veiksmų sąlygoja COVID pandemija. Smagu, kad ir šiuo niūroku laiku Rolandas Rastauskas rašo ne gedulo ir raudų intonacijomis, bet ironiškai šmaikščiai, iš kartais dramatiškų, kartais net tragiškų įvykių supindamas pa(į)trauklų ir žaismingą pasakojimą.“
Alvydas Šlepikas
 image075  Reicher, Anria

Haidno pentagrama : detektyvinis trileris. - Vilnius : BALTO leidybos namai, 2022 (Vilnius : BALTO print). - 351, [1] p.

Talentinga violončelininkė Estrela Peres po gastrolių per Meksiką grįžta į Vieną. Lėktuve nepažįstamas vyriškis įduoda jai voką su senu gaidų lapu ir paprašo niekam apie jį neprasitarti. Estrelai dar nespėjus suvokti, kokios tai natos, lapas dingsta. Kitą dieną ji sužino, kad voką jai patikėjęs vyriškis – garsus rašytojas Manuelis Maria Gomesas – nužudytas. Netrukus pavojus kyla ir Estrelai: kažkas įsilaužia į jos butą, seka, grasina. Akivaizdu, kad bėdų priežastis – paslaptingas gaidų lapas.

 image077  Rose, Karen

Atsiprašyk : [trileris]. - Kaunas : Jotema, [2022] (Gargždai : ScandBook). - 622, [2] p.

Kai serijinis žudikas sutinka sau lygią priešininkę. Užpuolęs Deizę Doson žudikas tikisi, kad rado naują auką. Nors ir smulkaus sudėjimo, mergina puikiai kovoja ir greitai išsilaisvina. Prieš pabėgdama iš nusikaltimo vietos Deizė spėja nuo užpuoliko kaklo nutraukti grandinėlę su medalionu, ir šis papuošalas tampa svarbiausiu įkalčiu.

Kraują stingdantis ir nepaprastai sudėtingas trileris, nuo pirmo iki paskutinio puslapio verčiantis skaitytoją įtempti protą ir neleidžiantis užgesinti šviesos ant naktinio stalelio.

 image079

Rutledge, Lynda

Į vakarus su žirafomis : romanas. - Vilnius : BALTO leidybos namai, 2022 (Vilnius : BALTO print). - 415, [1] p.

Tiek nuotykių, tiek istorinis romanas, taip pat meilės istorija, leidžianti suvokti, kaip smarkiai įmanoma pasikeisti sulaukus gyvūnų palankumo ir nepažįstamųjų malonės. Jame galima sutikti ir tikrų, ir išgalvotų žmonių, įskaitant pirmąją pasaulyje zoologijos sodo direktorę, daug patyrusį šiurkštaus būdo senį, paslapčių turinčią jauną fotografę ir daugybę nedorėlių, kurių praeitis dėmėta kaip žirafų kailis.

 image083

Ruiz Zafón, Carlos

Dvasių labirintas : romanas. – Kaunas : Obuolys [i.e. Lectio divina], [2022]. – 699, [4] p.

Knyga, kurioje persipina mistika, detektyvas, tamsi Ispanijos praeitis ir vienas labiausiai šokiruojančių sąmokslų žmonijos istorijoje. Nenuostabu, kad šis neabejotinas juslingos mistikos ir erotiško detektyvo šedevras – perkamiausia šimtmečio knyga, parašyta ispanų kalba.
 image085

Schwab, Victoria

Nematomas Adės Laru gyvenimas : romanas. - Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2022] (Gargždai : ScandBook). - 639, [1] p.

1714-ieji, Prancūzija. Adelina visad norėjo būti laisva, norėjo, kad jos gyvenimas priklausytų jai vienai. Tad silpnumo akimirką, bandydama išvengti primestos santuokos, ima melstis seniesiems dievams, ir vienas jų išgirsta pagalbos šauksmą. Mainais į trokštamą laisvę ir šimtmečius truksiantį gyvenimą Adelinai Laru tenka sumokėti milžinišką kainą: bet kuris žmogus, kurį tik mergina sutiks savo kelyje, vos nusukęs žvilgsnį užmirš ją apskritai buvus. Tris šimtus metų Adė klajoja po žemynus, gražiausius pasaulio miestus, savąjį ir svetimus gyvenimus, prisiliesdama prie įvairiausių mokslų ir menų ir nepailstamai ieškodama būdų šiame pasaulyje palikti bent menkiausią savo įspaudą. Kol vieną dieną viskas pasikeičia: nedidukėje senų knygų parduotuvėje Niujorke dirbantis Henris netikėtai ją prisimena...
 image087

Shriver, Lionel

Pasikalbėkime apie Keviną : [romanas]. - Vilnius : Alma littera, 2022 (Gargždai : ScandBook). - 510, [1] p.

Dėl motinystės atsisakiusi dinamiško ankstesnio gyvenimo, įdomaus darbo, nesugebėdama užmegzti ryšio su sūnumi, niekur nerasdama pagalbos ir supratimo, Eva pamažu grimzta į melancholiją, o užsisklendęs, niūrus ir ciniškas Kevinas augdamas vis išradingiau ją terorizuoja. Ilgai ir tyliai tarp motinos ir sūnaus tvinkusi įtampa prasiveržia Kevino šešioliktojo gimtadienio išvakarėse. Per pusę skyla ne tik sūnaus, bet ir Evos pasaulis.

 image087

Swan, Karen

Vasara be tavęs : romanas. - Vilnius : Tyto alba, 2022 (Vilnius : BALTO print). - 562, [2] p.

Rovena Tipton – sėkmės lydima fotografė, gyvenanti Londone su gražuoliu vaikinu Matu. Jie kartu jau vienuolika metų, ir Rovena įsitikinusi – tik laiko klausimas, kada jų meilės istorija pasieks trokštamą ilgai ir laimingai. Tačiau taip atrodo Rovenai, o Matas turi kitų planų. Prieš užmaudamas žiedą Rovenai ant piršto jis nori padaryti pauzę, vėl sugrąžinti pirmų susitikimų ugnį į jau patogiais virtusius santykius. Jis nusprendžia pusmečiui vykti į Kambodžą. Vos po dviejų dienų. Vienas.
 image089

Stonex, Emma

Žibintininkai : romanas. - Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2022] (Gargždai : ScandBook). - 346, [1] p.

Įkvėptas tikrų 1900-ųjų įvykių romanas „Žibintininkai“ – nuožmus ir sykiu atmosferiškas mistinis pasakojimas apie jūros ir švyturių viliones, atsiskyrimą ir apsėdimą, nostalgišką meilę ir nepaliekantį gedulą. Apie baimes, gebančias trinti ribas tarp to, kas realu, ir to, kas įsivaizduojama. Ir apie tai, kiek kainuoja išlaikyti rusenant šviesą, nors visa aplink ryja tamsa.
 image091

Vainauskas, Gedvydas

Redaktoriaus testamentas : dviejų epochų užkulisiai / Gedvydas Vainauskas. - 2-asis papild. leid.. - [Vilnius] : [Lrytas], 2022 (Vilnius : BALTO print). - 590, [1] p.

Redaktoriaus testamente“ esu baltasis ir juodasis metraštininkas viename asmenyje – tas, kuris gal per ilgai užsisėdėjo vyriausiojo redaktoriaus kėdėje, uostydamas parako dviejose epochose...Stengiausi pirmiausia būti atviras ir sąžiningas sau, nors kartais išsprūsdavo ir piktesnis žodis, prasiverždavo užgautos ambicijos. Kai kasdien susiduri su nepadailinta tikrove, pats tampi jos atspindžiu. Nesu joks pranašas ar aiškiaregys, todėl nepretenduoju į neginčijamą tiesą – to mane pirmiausia išmokė žurnalistika. Tikrai atsiras ne vienas, kuris mano aprašytus įvykius ir pažertus pamąstymus įvertins kitaip. Dėl to džiaugsiuosi, nes pasaulis juda į priekį tik tada, kai kibirkščiuoja skirtingi požiūriai.“
Gedvydas Vainauskas
 image093  Vilė, Jurga

Nukritę iš Mėnulio : sapnas apie Oskarą Milašių ir kitus paukščius . - Vilnius : Aukso žuvys, 2022 ([Vilnius] : BALTO print). - 330, [5] p.

Koks svaigus beprotiškas pasaulis, kur viskas įmanoma! Gimti su šviečiančia galva, lengvai virsti paukščiu, septynmyliais batais žengti per amžius, vandenyje įskaityti praeitį, išgirsti juoką iš ankstesnio gyvenimo. Ieškoti savęs ir rasti kitą... Visa tai ir daug daugiau nutinka didiesiems svajokliams Felicijai ir Oskarui. Ir visai nesvarbu, kad JIS – Oskaras Milašius: realus ir žinomas personažas, lietuvių kilmės prancūzų poetas, diplomatas, mistikas, vertėjas, o JI – Felicija Krylatova: dar niekam negirdėta mergina iš Kauno. Jie atskirti šimtmečio, bet absoliuti Meilė ištrina bet kokias laiko ir erdvės ribas. Užsimerkime ir šokime kartu su jais iš Mėnulio! Nesibaiminkime, mus švelniai pasigaus Visata.

 image095

Zinna, Diane

Nakties saulė : romanas. - Vilnius : BALTO leidybos namai, 2022 (Vilnius : BALTO print). - 367, [1] p.

Paskutinę viešnagės Švedijoje naktį Lorena su Sire ir jos draugėmis važiuoja į stovyklavietę švęsti vasaros saulėgrįžos, Midsommar. Ir tą naktį, kai niekas nemiega, negęstančios saulės šviesoje nutinka tamsių dalykų.

Antrasis pasaulinis karas, 1939–1945. Koncentracijos stovyklos

 image097

 Laqueur, Renata

 Dienoraštis iš Bergen-Belzeno koncentracijos stovyklos : 1944–1945 . - Vilnius : Alma littera, 2022 (Vilnius : BALTO print). - 263, [1] p.

Tai unikali istorija, atspindinti milijonų žmonių kančias. 1943 m. lapkritį Amsterdame gyvenanti žydų kilmės Renata Laqueur, profesoriaus dukra, ir jos vyras Paulas Goldschmidtas buvo nacių suimti ir išvežti į Vesterborko stovyklą Nyderlanduose, o po kelių mėnesių – į Bergen-Belzeno koncentracijos stovyklą Vokietijoje. Šią priverstinę tremtį Renata regi kaip savotišką kelionę ir vos patekusi į stovyklą ima raštu fiksuoti, ką patiria pati ir jos vyras. Tai savotiškai padeda jai ištverti stovyklos gyvenimo baisybes. Dienoraštį ji rašo iki 1944 m. gruodžio, tol, kol visiškai nusilpusi tiesiog nebepajėgia rašyti.

 Lietuva. Istorija.

 image099  Rakutis, Valdas

Prieš panyrant į sutemas : Lietuva XVIII amžiuje: kai ir Lenkija, ir Varšuva buvo mūsų. - Vilnius : Alma littera, 2022 (Vilnius : Standart Impressa). - 383, [1] p.

Istorikas Valdas Rakutis kviečia į intriguojantį istorinį žygį – pažinti XVIII amžių Lietuvoje taip, kaip lig šiol niekas nemėgino: naujai pažvelgti į lenkų ir mūsų istorikų sukurtus mitus bei pakalbėti apie šio amžiaus aukštumas ir žemumas be išankstinių nuostatų. Žvelgti į jas ne iš šalies, ne vien ieškant kaltų, o kaip į savo praeitį ir į patirtį.
 image101  Stražnickas, Juozas

Maištingasis grafas Antanas Gravrogkas epochų skersvėjuose. - Vilnius : „Diemedžio“ leidykla, 2022. - 342, [2] p.

Spalvinga biografija. Ką rodo reta pavardė, intriguojanti kilmės istorija, siekianti tūkstantmečio klodus Vokietijos žemėje ir kelis šimtmečius Lietuvoje.

2021 m. spalio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 719 KB)
2021 m. liepos mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 313)
2021 m. birželio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 594 KB)
2021 m. balandžio-gegužės mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 439 KB)

2021 m. kovo mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 426 KB)
2021 m. sausio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 422 KB)

2020 m. gruodžio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,17 MB)
2020 m. lapkričio mėn. naujų knygų apžvalga DOC 1,14 MB)
2020 m. spalio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,38 MB)
2020 m. rugsėjo mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 378 KB)
2020 m. rugpjūčio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,87 MB)
2020 m. liepos mėn. naujų knygų apžvalga (1,04 MB)
2020 m. birželio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,25 MB)
2020 m. gegužės mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 683 KB
2020 m. balandžio mėn. naujų knygų apžvalga DOC 982 KB)
2020 m. kovo mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 684 KB)
2020 m. vasario mėn. naujų knygų  apžvalga (DOC 1,34 MB) 
2020 m. sausio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,30 MB)
2019 m. gruodžio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,66 MB)
2019 m. lapkričio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 2,57 MB)
2019 m. spalio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,02 MB)
2019 m. rugsėjo mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 2,22 MB)
2019 m. rugpjūčio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 829 KB)
2019 m. liepos mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 812 KB)
2019 m. birželio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,05 MB)

Psichologija