Naujų knygų bibliografinė apžvalga (2021 m. sausio mėn.)

Knyga

Santuoka ir bendravimas

 image002 Chapman, Gary
Penkios meilės kalbos : kaip suprasti ir išmokti meilės kalbą / Gary Chapman ; iš anglų kalbos vertė Rūta Šiugždinytė.- Vilnius : Alma littera, 2020.- 206 p.Knyga yra praktiška ir įžvalgi. Autorius rašo apie tai, kas santykiams nutinka susituokus, taip pat pataria, kaip išlaikyti jausmus. Kiekvienai kalbai jis skiria po atskirą skyrių. Kas yra tos jausmų kalbos? Būdai, kuriais žmogus išreiškia ar priima kito jausmus. Kartais išraiška ir lūkesčiai nesutampa. Palaikymo žodžiai, laikas praleistas kartu, dovanos gavimas, paslaugos, fizinis prisilietimas – tai, ką autorius akcentuoja kalbėdamas apie kiekvieną kalbą. Juk vieniems meilė reiškia glaustymąsi, kitam – apibėrimą dovanomis. Svarbu įsiklausyti į savo partnerį.

Psichonalizė. Trapusavio santykiai

 image03 Jankauskienė, Gintarė
Pasveikti nuo tėvų alkoholikų : pokalbiai psichoanalitiko kabinete / Gintarė Jankauskienė, Agnė Kirvaitienė.- Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2020].- 2020 p.
Žurnalistė Gintarė Jankauskienė jautriai pasakoja žmonių, užaugusių nedarniose šeimose, istorijas, atskleisdama jų drąsą keistis ir suprasti savo elgesio priežastis bei nupasakodama sveikimo kelyje kylančius iššūkius. Psichoanalitikė Agnė Kirvaitienė ne tik profesionaliai komentuoja dešimt knygos istorijų ir pateikia būdų, kaip spręsti įvairias gyvenimo problemas, bet ir atskleidžia, kas iš tiesų glūdi už psichiką varginančių įkyrių simptomų.
 image6 Rimkuvienė, Virginija
Man 50. Ir aš dar gyva : populiarioji psichologija, saviugda.- Vilnius : BALTO leidybos namai, 2020.- 456 p.
Peržengusios 50 metų ribą, esame priverstos spręsti išties globalias dilemas. Senti oriai ar naudotis naujausiais grožio pasiekimais? Nerti į naują veiklą ar kantriai laukti pensijos pabodusiame darbe? Toliau nuobodžiauti su savo sutuoktiniu ar pasinaudoti paskutiniu šansu susirasti ką nors geresnio? Atsakymų į šiuos ir daugybę kitų klausimų ieško knygos herojės – keturios ties šia amžiaus riba balansuojančios draugės: žurnalistė Kristina, verslininkė Silva, turtingo vyro žmona Klaudija ir bibliotekininkė Laima. Drąsiai ir atvirai jos pasakoja savo patirtis, traukia viena kitą per dantį, o atsidūrusios aklavietėje pasitelkia į pagalbą įvairių sričių specialistus: gydytojus, psichologus, sporto trenerius ir stilistus.
Kunigai. Biografijos
 image008 Lavaste, Laima
Kunigas Ričardas.- Vilnius : Alma littera, 2020.- 428 p.
Kartais pasijunti tarsi skuduras, į kurį nusivalė kojas ir numetė. Maišaisi. Netinki. Užgoži. Tai degina. Man skauda. Jei ne malda ir tikėjimas, seniai būčiau atsitraukęs. Ir jei ne supratimas, kad tai yra mano kelias, kuriuo turiu eiti. Tada apsisprendi. Gali būti kaip skuduras. Arba sudegti lyg žvakė. Ričardas Doveika
 Organizuotas nusikalstamumas
 image010 Sinkevičius, Dainius
Policijos dievai : gauja : [žurnalistinis tyrimas apie skandalingus korumpuotų pareigūnų nusikaltimus].- Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2020].- 367 p.
Kriminalinės publicistikos knygos pavadinimas įvardina Šiaulių nusikalstamą grupuotę, į kurią buvo įsitraukę kriminalistai, kurie užuot saugoję visuomenę, patys užsiėmė itin nešvariais darbeliais. Jie pardavinėjo konfiskuotus narkotikus, šantažavo ir kurpė išgalvotas bylas prieš jiems nepalankius žmones. Be to šie „dievai“ turėjo itin gerą vardą tarp teisėjų ir prokurorų, o jų imituoti pasiekimai buvo garsiai nušviečiami žiniasklaidos. Dainius Sinkevičius atliko itin išsamų tyrimą ir knygoje dalijasi informacija, kuri nepateko į bylas bei viešumą.
Vėžys (medicina). Smegenys. Senėjimas
 image012 Šaulys, Virginijus
Vėžys 24/7 : kaip susidraugauti su liga, pasveikti ar net užbėgti jai už akių: autentiška paciento patirtis ir specialistų patarimai / Virginijus Šaulys ; sudarytoja Meilė Jančorienė.- Vilnius : Alma littera, 2020.- 287 p.
Virginijus Šaulys pasakoja savo sveikimo istoriją, atskleidžia, kas svarbiausia kovojant su šia klastinga liga, kaip padėti gydytojui gydyti, o įvairių sričių specialistai nuosekliai atsako į onkologiniams pacientams kylančius klausimus. „Vėžys – ne nuosprendis, jį tikrai galima įveikti“, – sako Virginijus ir šią knygą skiria vėžiu sergantiems žmonėms bei jų artimiesiems – tiems, kurie turi vilties ir ryžto. 
 image014 Hansen, Anders
Treniruokite smegenis : patikimas būdas gerinti protinius gebėjimus, atmintį, kūrybingumą ir atsparumą stresu.- Vilnius : BALTO leidybos namai, 2020.- 253 p.
Judėjimas ne tik gerina savijautą, bet ir teigiamai veikia koncentraciją, atmintį, kūrybingumą ir atsparumą stresui. Aktyvi fizinė veikla padeda greičiau apdoroti informaciją ir prireikus geriau sutelkti protinius gebėjimus. Judėjimas yra efektyvus ir jokio šalutinio poveikio neturintis vaistas nuo nerimo, depresijos ir dėmesio sutrikimų. Tyrimai aiškiai rodo, kad atminties lavinimas, sudoku ir kryžiažodžiai teigiamu poveikiu smegenims nė iš tolo negali prilygti reguliariam fiziniam aktyvumui.
 image016 Thomas, Robert
Gyvenimas susirgus vėžiu : ir patarimai, kaip nesusirgt.- Vilnius : [Litera] : Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija, 2020.- 467 p.
Pirmoje knygos "Gyvenimas susirgus vėžiu ir patarimai, kaip nesusirgti" dalyje detaliai aprašoma, kodėl ir kada atsiranda vėžys. Jei atsivertėte šią knygą ieškodami praktinių patarimų, ją skaityti pradėkite nuo 2 dalies (6 skyriaus). Versdami šią knygą iš anglų kalbos adaptavome Lietuvai, pašalindami neaktualią su Jungtinės Karalystės sveikatos sistema susijusia informaciją ir papildydami patarimais, kurie aktualiausi lietuviams. Tikimės, kad ši knyga bus praktiniu vadovu ne tik kovojantiems su onkologine liga, bet ir norintiems nuo jos apsisaugoti.
 Menas
 image018 John, Elton (1947–) (Džonas, Eltonas)
Aš.- Vilnius : Alma littera, 2020.- 379 p.
Eltonas atvirai pasakoja apie Londono priemiestyje Pineryje praleistus vaikystės metus ir sudėtingus santykius su tėvais. Nors buvo itin drovus, Reginaldu Dwightu pakrikštytas berniukas puoselėjo neįtikėtinas svajones apie šlovę populiariosios muzikos scenoje. Sulaukęs dvidešimt trejų, jis pirmąsyk koncertavo Amerikoje ir publiką apstulbino vilkėdamas skaisčiai geltoną kombinezoną, žvaigždžių raštu išmargintus marškinėlius ir avėdamas aulinius batus su sparnais. Pasirodė Eltonas Johnas, ir muzikos pasaulis jau niekada nebebuvo toks, kaip anksčiau.
 image020 Oginskaitė, Rūta
Žebriūnas : nutylėjimai ir paradoksai.- Vilnius : Tyto alba, 2020 .-439 p.
Žurnalistė Rūta Oginskaitė knygoje „Žebriūnas. Nutylėjimai ir paradoksai“ kalba apie garsaus lietuvių kino režisieriaus Arūno Žebriūno asmenybę ir kūrybinį kelią. Autorė siekia priminti menininko likimą bei tikisi, kad jo sukurtus filmus prisimins ne tik vyresnė karta, bet atras ir nauji žiūrovai.
Įvairių šalių grožinė literatūra
 image022 Allenede, Isabel
Mano sielos moterys : romanas.- Vilnius : Alma littera, 2020.- 185 p.
Knygą „Mano sielos moterys“ sunku priskirti konkrečiam žanrui. Tai memuarai, atsiminimai ir pamąstymai įvairiomis temomis. O temų tikrai daug. Rašytoja Isabel Allende kalba apie savo ankstyvąją vaikystę, paauglystę, santykius su mama, pasakoja apie tėvą, patėvį, santuoką, draugus, skyrybas, praradimus, mirtį. Taip pat paliečia tokias temas, kaip rašymas, skaitymas, vyrai, vaikai, gyvūnai, vestuvės, socialinės problemos, senatvė. Visas šias mintis apjungia moterys.
 image024 Arikawa, Hiro
Keliaujančio katino kronikos : romanas.- Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2020].- 254 p.
Japonų autorės Hiro Arikawa knyga pasakoja apie jautrią katino ir žmogaus draugystę. Ši istorija yra apie gerumą, pasiaukojimą ir besąlygišką meilę. Knyga – priminimas, kad net ir mažiausios smulkmenos gali suteikti laimės.
 image026 Collins, Sara
Franės Langton išpažintis : romanas.- Vilnius : BALTO leidybos namai, 2020.- 382 p.
1826-ieji, Londonas įsiaudrinęs. Prie Senojo Beilio teismo renkasi minios pažiūrėti į Franę Langton, buvusią pono ir ponios Benhamų tarnaitę, kaltinamą jų nužudymu. Liudytojai negailestingi – ragana, paleistuvė, suvedžiotoja, žudikė. Mulatė Žudikė. Tai gali būti tiesa. Bet – tai nėra visa tiesa.
 image028 Čekuolis, Algimantas
Šiaurės pašvaistė naujagimiui : [įžvalgos, kai kurios su šypsena, tik teisybė].- Vilnius : Alma littera, 2020.- 215 p.
Knygoje „Šiaurės pašvaistė naujagimiui. Įžvalgos. Kai kurios su šypsena. Tik teisybė“ daugiau nei keturiasdešimt trumpų įžvalgų, kuriose autorius kalba apie kairiarankių pranašumus, atidėliojimo sukeliamas problemas ir plepalų naudą. Taip pat su autoriumi kartu pamąstysime, kodėl draugiški žmonės gyvena ilgiau, juoko gydomąją galią ir miegą.
 image030 Ghula,, Nadia
Mano turbano paslaptis : [tikra išgyvenimo istorija] / Nadia Ghulam, Agnes RotgeVilnius : Alma littera, 2020.- .- 292 p.
Tikra istorija paremtoje biografinėje knygoje „Mano turbano paslaptis: tikra išgyvenimo istorija“ žurnalistė Agnes Rotger pasakoja istoriją, kuri sujaudins tiek jaunimą, tiek suaugusiuosius. Knygos veikėja – stipri, drąsi mergaitė, kuriai teko greitai suaugaugti ir priimti skaudžius sprendimus, kad jos mylimi žmonės liktų saugūs. Pagal knygos siužetą jau kuriamas filmas.
 image032 Yanagihara,Hanay
Mažas gyvenimas : romanas.- Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2020].- 667 p.
„Mažas gyvenimas“ pasakoja apie keturis mokslo draugus, kurie baigę koledžą persikelia į Niujorką ir pradeda savo gyvenimo kelio paieškas. Jų kišenės tuščios, jie neturi tvirto pagrindo, tačiau draugystė, kurios laikosi įsikibę, padeda eiti tolyn.Tai  epas apie meilę ir draugystę dvidešimt pirmąjame amžiuje. Tokios istorijos jūs dar neskaitėte.
 image034 Enard, Mathias
Vagių gatvė : romanas.- Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2020].- 287 p.
„Vagių gatvė“ – romanas apie jauną marokietį Lakdarą, įtrauktą į audringus Viduriniųjų Rytų įvykius. Ištremtas šeimos dėl nederamų jausmų pusseserei, Lakdaras atsiduria Barselonos gatvėse, kur slepiasi tiek nuo policijos, tiek nuo ekstremistinės musulmonų grupuotės, prie kurios buvo prisijungęs dar gyvendamas Tanžere. Savo gyvenimo kelionėje pagrindinis veikėjas turėjo įsigyventi į daugybę personažų, nors jis tenorėjo gerti alų, flirtuoti su turistėmis ir skaityti gerus romanus.
 image036 Iturbe, Antonio
Mažiausia pasaulio biblioteka : romanas : [paremta Ditos Kraus gyvenimo istorija].- Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2020].- 447 p.
Ispanų autoriaus Antonio Iturbe romanas „Mažiausia pasaulio biblioteka“ remiasi realios Aušvico koncentracijos stovyklos kalinės Ditos Kraus patirtimi. Tai neįtikėtina istorija apie merginą, kuri rizikavo gyvybe, kad Holokausto metu knygų magija išliktų gyva. Autorius atkuria jaunosios Ditos istoriją. Pagrindinė veikėja ne tik rūpinosi knygomis, ji turėjo ir dar vieną itin svarbią užduotį – išgyventi ir neišprotėti. Rašytojo kuriamas siužetas vingiuoja per pačias juodžiausias patirtis, supažindina su tokiais istoriniais personažais.
 image038 Ishiguro, Kazuo
Palaidotas milžinas : romanas.- Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2020].- 364 p.
Prestižinėmis premijomis apdovanoto rašytojo Kazuo Ishiguro romanas „Palaidotas milžinas“ – lėtas, sodrus ir daugiasluoksnis. Kūrinys sutalpina kolektyvinės ir asmeninės atminties, meilės ir poros santykių, kaltės ir senatvės temas. Iš kitų autoriaus knygų pastarasis tekstas išsiskria maginės fantastikos žanrui būdingas elementais. Kazuo Ishiguro meistriškai pina istoriją, mitologiją, religiją bei fantastiką į vieną hipnotizuojančią visumą.
 image040 Juozaitis, Arvydas
Kauno saulė : [eseistika].- Vilnius : Alma littera, 2020-365 p.
„Kauno saulė“ yra miesto epo, „karo ir taikos“ knyga. Rašiau ją ieškodamas naujosios Lietuvos valstybės šaknies, liesdamas tą šaknį. Dabartinės Lietuvos istorija tėra šimto metų, bet kokia nuostabi! Kaip ir kiekviena lemtinga istorija, ji reikalauja tiesaus žvilgsnio ir žodžio. Troškau pamatyti, išgirsti ir aprašyti valstybės stebuklą, pajusti valstybę auginantį miestą. Taip jau yra, kad nūdienos Lietuva gimė Kaune, tad Kaunas – šios istorijos herojus. Miestas, išplėšęs tautą iš nebūties, vertas karo ir taikos epo.
 image042 May, Peter
Visiškas užsidarymas : kriminalinis trileris.- Vilnius : BALTO leidybos namai, 2020.- 287 p.Prieš penkiolika metų parašytas autoriaus Peter May trileris „Visiškas užsidarymas“ pasakoja apie žmogžudystę ir jos tyrimą siaučiančio viruso fone. Įtemptą istoriją rašytojas kūrė įkvėptas paukščių gripo, kurio plitimą pavyko sustabdyti, tačiau šiandien įsijausti į knygos siužetą ypač lengva. Trilerių žanro meistro knyga“ yra itin įtempta ir bauginanti. Viruso protrūkio, valdžios bejėgiškumo ir visuotinės baimės aprašymai primena jau pažįstamą covid-19 sukeltą situaciją. Istorija liudija naują realybę: nusikaltimai vyksta ir pandemijos fone, o juos reikia išnarplioti bet kokiomis aplinkybėmis. Tik kas suspės žudiką sustabdyti pirmas – Džekas Maknilas ar virusas?
 image044 Macmillan, Gilly
Auklė : romanas.- Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2020].-430p.
„Auklė“ – gotiška atmosfera alsuojantis psichologinis trileris, kuriame gausu tamsių šeimos paslapčių, melo, klastos, apgailestavimų, nepasitikėjimo ir sužlugdytų likimų. Kaip toli gali nueiti žmogus, kad įskaudintų kitą? Istorija kupina paslaptingų veikėjų ir kiekvienas naujas balsas įneša vis daugiau intrigos bei paslapties. Psichologiniame trileryje „Auklė“ rašytoja Gilly Macmillan tyrinėja tamsiausias žmogaus širdies kerteles ir darydama staigius siužeto vingius meistriškai apgaudinėja savo skaitytojus. Nenuspėjama istorija mus siunčia žinutę, kad tiesa kartais taip skaudina, jog verčiau girdėti melą.
 image046 Pancerovas, Dovydas
Medžiojant tėvą : romanas.- Vilnius : Alma littera, 2020.- 253 p.
Romane „Medžiojant tėvą“ Dovydas Pancerovas pina mistinio detektyvo elementus su nepaprastai realiai atrodančio žurnalistinio tyrimo užkulisiais. Jis pats sako, kad pirmąjį romano variantą buvo parašęs jau 2018-tais metais, tačiau knyga gavosi artimesnė detektyvo žanrui ir tinkamai neperteikė autoriaus idėjos. Tad Dovydas Pancerovas sėdo ir istoriją perrašė, o naujoje versijoje išryškino tiriamosios žurnalistikos pasaulį, dilemas bei nežinią ar rašomi dalykai yra tikri, ar tik manipuliacija skaitytoju. Jis atkreipia dėmesį į visuomenės spaudimą rašyti tik tiesą ir žurnalisto abejones, kas yra ta tiesa.
 image048 Rydahl, Thomas
Undinėlės mirtis : istorinis detektyvas / Rydahl & Kazinski.- Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2020].- 492 p.
Gerai žinomas pasakų autorius Hansas Kristianas Andersenas painioje autorių kolektyvo Rydahl & Kazinski istorijoje „Undinėlės mirtis“ tampa ir įtariamuoju žmogžudystės byloje, ir detektyvu, siekiančiu išnarplioti nusikaltimą bei išgelbėti savo kailį. „Undinėlės mirtis“ – kvapą gniaužiantis, nenuspėjamo siužeto istorinis trileris, siūlantis netikėtą garsiausios Hanso Kristiano Anderseno pasakos „Undinėlė“ genezės versiją.
 image050 Springora, Vanessa
Abipusiu sutikimu : (Ne)uždraustų santykių istorija : atsiminimai.- Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2020].- 141 p.
Rašytoja savo romane „Abipusiu sutikimu“ atskleidžia visuomenės skaudulius ir ištisą sistemą, apsaugojusią nusikaltėlius meno vardan. Autorė klausia, ar literatūra ir talentas viską pateisina? G. nesunkiai suvilioja V. – mergaitę, kuri visada jautėsi negraži. Penkiasdešimtmečio vyro charizma, žavūs komplimentai ir jau vos keturiolikos sulaukusi pagrindinė veikėja atsiduria jaunų meilužių medžiotojo guolyje. Tačiau netrukus žymaus rašytojo reputacija pasiekia ir V. ausis, o mergaitė nežmoniškai nusivilia sužinojusi, kad ji tėra dar vienas trofėjus grobuonies, dengiamo visos literatūros bendruomenės, kolekcijoje.

Laukinės gamtos stebėjimas. Afrika

 image052 Aukštakalnytė Hansen, Eglė
Laukinė motina gamta.- Vilnius : Tyto alba, 2020.- 320 p.
Kelionių knygoje „Laukinė motina Gamta“ skaitytojai kviečiami į ekskursiją po egzotinius pasaulio kampelius ir į pažintį su nykstančiais bei retais gyvūnais. Savo tekste autorė dalijasi įvairių kelionių patirtimi bei įspūdžiais, tačiau nemažą dalį skiria ir mintims apie šiuolaikinio pasaulio pokyčius, dėl kurių sukeltų pasekmių laukinis gamtos pasaulis turi vis mažiau vietos ir pamažu žūna. Eglė Aukštakalnytė Hansen į aplinką žiūri su didžiule pagarba ir ragina kiekvieną mūsų prisidėti prie unikalaus gamtos pasaulio išsaugojimo
 Biografijos
 image054 Clinton, Hillary Rodham
Istorijos apie moteris, pralenkusias savo laikmetį / Hillary Clinton, Chelsea Clinton.- Vilnius : Alma littera, 2020.- 461 p.
Hillary Rodham Clinton – pirmoji moteris JAV istorijoje, didžiosios politinės partijos iškelta kandidate į prezidento postą. Po beveik keturių dešimtmečių valstybinės tarnybos (advokatės, ginančios vaikų ir šeimų reikalus, pirmosios ponios ir JAV senatorės) ji tapo 67-ąja valstybės sekretore. Žmona, motina ir senelė. CHELSEA CLINTON – gina mergaičių ir moterų teises rašydama knygas ir dirbdama Clintonų fonde (Clinton Foudation). Taip pat dirba profesoriaus adjunkto padėjėja Kolumbijos universiteto Mailmano visuomenės sveikatos mokykloje. Gyvena Niujorke su savo vyru, vaikais ir šunimi.
Pasaulio istorija
 image056 Berge, Bjorn
Dingusios šalys, 1840–1970 : [įspūdžių kupina kelionė po užmirštas valstybes ir išnykusių karalysčių griuvėsius].- Vilnius :
BALTO leidybos namai, 2020.- 352 p. Žinomo norvegų architekto ir tyrėjo Bjørno Bergės knyga „Dingusios šalys, 1840–1970“ pasakoja apie penkiasdešimt 1840–1970 metais egzistavusių valstybių. Bojaka, Ikikė, Korjentesas, Pietų Kasajus, Helgolandas, Triestas, Labuanas, Tanžeras... Kai kurių pavadinimai galbūt sužadins tam tikrų asociacijų, o kiti ką nors tesakys retam iš mūsų. Šios pražuvusios šalys gali papasakoti neįtikėtinų 


2020 m. gruodžio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,17 MB)
2020 m. lapkričio mėn. naujų knygų apžvalga DOC 1,14 MB)
2020 m. spalio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,38 MB)
2020 m. rugsėjo mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 378 KB)
2020 m. rugpjūčio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,87 MB)
2020 m. liepos mėn. naujų knygų apžvalga (1,04 MB)
2020 m. birželio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,25 MB)
2020 m. gegužės mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 683 KB
2020 m. balandžio mėn. naujų knygų apžvalga DOC 982 KB)
2020 m. kovo mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 684 KB)
2020 m. vasario mėn. naujų knygų  apžvalga (DOC 1,34 MB) 
2020 m. sausio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,30 MB)
2019 m. gruodžio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,66 MB)
2019 m. lapkričio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 2,57 MB)
2019 m. spalio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,02 MB)
2019 m. rugsėjo mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 2,22 MB)
2019 m. rugpjūčio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 829 KB)
2019 m. liepos mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 812 KB)
2019 m. birželio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,05 MB)
2019 m. gegužės mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,47 MB)
2019 m. balandžio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 929 KB)
2019 m. kovo mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,09 MB)
2019 m. vasario mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 268 KB)
2019 m. sausio mėn. naujų knygų apžvalga (DOC 1,61 MB)