Kviečiame naudotis lietuviška teisine duomenų baze „Infolex“

Nuo 2016 m. skaitytojai vėl gali naudotis lietuviška teisinės informacijos paieškos sistema INFOLEX

Šioje duomenų bazėje pateikiami Lietuvos teisės aktai ir teismų praktikos dokumentai. Taip pat čia galite atlikti Lietuvos Respublikos valstybinių institucijų norminių teisės aktų su visais pakeitimais ir kitų dokumentų paiešką, susipažinti su Lietuvos teismų praktika administracinėse, civilinėse, baudžiamosiose bylose, Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimais bylose prieš Lietuvą, Europos Teisingumo Teismo dokumentais, seimo kontrolierių pažymomis, Vyriausiosios etikos komisijos sprendimais ir kitais dokumentais.

Infolex sistemoje įdiegta nemažai naujų funkcijų.  Šalia įprastų lietuviškų teisės aktų ir teismų praktikos dalių, galite rasti naujas Europos Sąjungos teisės aktų ir Europos Teismų praktikos posistemes:
- į Europos Sąjungos teisės aktų posistemę yra sukelti ir sutvarkyti dokumentai lietuvių (LT) ir pagrindinėmis: anglų (EN), vokiečių (DE), prancūzų (FR) kalbomis.
- Europos Sąjungos teismų praktikos posistemėje įkeltos Europos Teisingumo teismo, kurį sudaro trys teismai: Bendrasis (Pirmosios instancijos) teismas, Tarnautojų teismas ir Teisingumo teismas, dokumentai. Bylos taip pat sudėtos lietuvių ir anglų , vokiečių, prancūzų kalbomis.

Paieškos langelis Įrankiai pasipildė skiltimi Teisėkūra, kurioje galima ieškoti Seimo ir Vyriausybės darbotvarkių bei svarstomų projektų.

Katalogų dalyje atsirado nauja dalis „Segtuvai“ , kur teisės aktai yra surinkti pagal tam tikras sritis. Šiuo metu yra surinkta 18 segtuvų, tame tarpe „Statyba“ , „Mokesčių teisė“, „Žemės sritis“, „Bylinėjimosi išlaidos“ ir kt.
Teisės aktų dalyje Darbo kodeksas, Žemės įstatymas, Baudžiamasis kodeksas: prie straipsnių, įrankių juostoje įvestas naujas punktas „Lydimoji medžiaga“ – tai prie straipsnių sudėti kruopščiai atrinkti teisės šaltiniai, įvairaus lygio sąsajomis susiję su konkrečiu straipsniu tiek jį įgyvendinantys, aiškinantys ir esantys jų teisiniu pagrindu.

Prisijungimo vardo ir slaptažodžio teiraukitės pas bibliotekos darbuotojus.

Sėkmės naudojantis teisine duomenų baze Infolex!