Projekto „Daryk su džiaugsmu“ renginiai

„Daryk su džiaugsmu“ – tai projektas, skirtas Varėnos krašto bendruomenių stiprinimui per skaitymo skatinimo, kūrybines, edukacines, krašto pažinimo veiklas.

Liepos-rugpjūčio mėnesiais Dubičių, Panočių, Žilinų, Puodžių, Nedzingės, Matuizų, Merkinės, Marcinkonių, Valkininkų bendruomenėse vyko mokymai „Kiekvienas gali padaryti filmą“. Paskaitų metu bendruomenės nariai sužinojo pagrindinius filmų žanrus, kokie svarbiausi procesai vyksta kuriant filmą, ko reikia ir kaip filmuojama. Bendruomenių nariai turėjo galimybę dalyvauti ir kulinarinėje programoje „Dzūkijos regiono skoniai“, kur sužinojo daugiau apie apie kulinarinį paveldą, praktinį maisto ruošimą, ragavo grikinę babką, darytinį ir grikinius blynus.

Projektą vykdo Varėnos rajono savivaldybė ir Varėnos viešoji biblioteka. Projektas įgyvendinamas kartu su partneriais iš Lenkijos Ožyšo gminos. Varėnos rajono savivaldybei tenkanti projekto lėšų dalis – 62 645 Eur, iš Europos regioninės plėtros fondo (Interreg V-A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programos) finansuojama 85 proc. šios sumos.

Projekto tikslas – bendros pasienio iniciatyvos instituciniams gebėjimams stiprinti: bibliotekų stiprinimo programos parengimas, bendruomenėms skirtų renginių organizavimas, vietos institucijų bendradarbiavimo skatinimas.