Skaitymo varžytuvės

Rugsėjo 30 d. baigėsi visą vasarą trukęs „Skaitymo iššūkis“, kuris muša populiarumo rekordus. Šiemet visoje Lietuvoje užsiregistravo 16390 dalyvių, o įveikė 10339. Lietuvos bibliotekos ketverius metus vykdo akciją „Vasara su knyga“.

Per visą vasarą Varėnos rajono savivaldybės viešojoje, Dargužių, Gudžių, Krivilių, Merkinės, Naujųjų Valkininkų, Nedzingės, Puodžių, Sarapyniškių, Valkininkų, Žilinų bibliotekose užsiregistravo 88 dalyviai. Iššūkį įveikė 54 dalyviai. Kaip ir kasmet, aktyviausi skaitytojai buvo vaikai, tad galima pasidžiaugti, kad net atostogų metu knygos nebuvo pamirštos. „Skaitymo iššūkis“ – tai turiningas ir smagus užsiėmimas, kurio tikslas – per vasarą perskaityti bent 5 knygas. Registruotis buvo galima savarankiškai, užpildžius internete registracijos formą arba artimiausioje bibliotekoje gavus dalyvio kortelę su užduotimis. Aktyviausios dalyvės buvo mergaitės. Populiariausios buvo Kęstučio Kasparavičiaus ir Astridos Lindgren knygos.

Diplomus, pažyminčius, kad dalyvavote varžytuvėse ar sėkmingai įveikėte visas užduotis, kviečiame atsiimti toje bibliotekoje, kurioje registravotės „Skaitymo iššūkyje“ ir skaitėte. Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyviams ir linkime knygas skaityti ne tik vasarą, bet ištisus metus.

Varėnos VB Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus vedėja

Aldona Skamarakienė