Projektas bibliotekoms ir bendruomenėms „Atsakingas skaitytojas“

Varėnos viešoji biblioteka kartu su kitomis Lietuvos bibliotekomis dalyvauja Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) projekte „Atsakingas skaitytojas“. Projektas skirtas skatinti gyventojus rūšiuoti elektronikos atliekas, atsakingai su jomis atsisveikinti, puoselėti švarią aplinką, rūpintis savo ir artimųjų sveikata.

Šiuolaikinės bibliotekos yra traukos centras ne tik knygas skaitantiems žmonėms, bet ir tiems, kuriems rūpi tvarumas, aplinkosauga, šiuolaikinio gyvenimo ir technologijų keliami iššūkiai, įvairios galimybės bei priemonės, kuriant pilietinę visuomenę. Į šį projektą siekiama įtraukti kuo daugiau rajono gyventojų, raginti juos aktyviai ir atsakingai dalyvauti elektronikos ir baterijų atliekų rinkimo akcijoje: nebenaudojamas baterijas, smulkius elektronikos prietaisus (telefonus, plaukų džiovintuvus, elektrinius virdulius, elektroninių detalių turinčius žaislus ir pan.) gyventojai raginami atnešti į bibliotekas, taip pat registruotis, kad stambiosios elektronikos atliekos (skalbyklės, šaldytuvai, gartraukiai, šildytuvai ir pan.) nemokamai būtų išvežamos iš jų namų. Atsižvelgiant į bibliotekų ir bendruomenių poreikius, EPA atstovai operatyviai pasirūpins atliekų išvežimu ir saugiu jų sutvarkymu.

Geriausių rezultatų šiame konkurse pasiekusios bibliotekos turės galimybę savo skaitytojus pradžiuginti jų pačių išsirinktu 500 Eur vertės knygų krepšeliu.

Mieli skaitytojai, išsiugdę gerus atliekų rūšiavimo įpročius, padėsime išsaugoti gamtą, o kartu ir bibliotekai laimėti vertingų knygų.

Varėnos VB vyr. bibliotekininkė

Daiva Armonienė