Teisingumo ministro ir Konstitucinio Teismo pirmininko viešnagė

Spalio 15 d. Varėnos viešojoje bibliotekoje pristatyta Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerijos parengta teisinių žinių konkurso išmanioji programėlė „Žinau savo teises".

Programėlę pristatė ir su renginio svečiais bendravo Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius, Konstitucinio Teismo pirmininkas prof. Dainius Žalimas, Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta.

Pasak svečių, Teisingumo ministerija kasmet organizuoja renginius, kurių dėka žmonės įgyja teisinių žinių arba sužino, kur jų surasti, rengia paskaitas, leidžia leidinius. Juk demokratinėje visuomenėje kiekvienas turi žinoti savo teises ir pareigas, turėti bent minimalų teisinių žinių bagažą. Tik žinių dėka žmogus gali tapti aktyviu, sąmoningu, atsakingu, pilietišku bendruomenės nariu. Atėjo laikas pagalvoti apie naujas šiuolaikiškas teisinių žinių sklaidos formas, kurios pasiektų kuo platesnę auditoriją. Pandemijos laikotarpiu priimtiniausia ir patogiausia forma – mobilioji aplikacija.

Visi norintys gali parsiųsti teisinių žinių konkurso „Žinau savo teises“ programėlę į savo išmaniuosius įrenginius ir dalyvauti konkurse. Dalyviai, įveikę septynias temas ir keturis sudėtingumo lygius, bus apdovanoti išmaniais Teisingumo ministerijos įsteigtais prizais. Taip pat galima ateiti į Varėnos viešąją biblioteką (pirmame aukšte veikia terminalas su minėta programėle) ir dalyvauti konkurse. Teisinių žinių konkursas vyks ir terminalas bibliotekoje veiks iki gruodžio 1 dienos.

Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas padovanojo bibliotekai Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo ką tik išleistą leidinį „Oficialioji konstitucinė doktrina. Svarbiausios nuostatos 1993–2020“.

Varėnos VB vyr. bibliotekininkė Daiva Armonienė