Tėvų nameliai brangūs

Vasario 2 dieną Krivilių bibliotekoje vyko Vytės Nemunėlio 110-osioms gimimo metinėms skirta literatūros popietė „Tėvų nameliai brangūs“.

Bibliotekininkė Zita Varanavičienė apžvelgė poeto biografiją ir kūrybą. Poetas gimė 1907 m. vasario 2 dieną Stebeikėlių kaime, Pasvalio rajone. Jis labai mėgo istoriją, geografiją, labai gražiai piešė, svajojo būti dailininku, o mama klausydamasi armonikėle griežiančio sūnaus, tikėjo, kad užaugęs taps vargonininku. Tačiau įstojęs į Biržų gimnaziją, nusprendė būti poetu. Jaunuolis labai daug skaitė, o pirmasis jo eilėraštis vaikams išspausdintas 1924 m. žurnale „Žvaigždutė“. Poetas rašė ir suaugusiems, besimokydamas gimnazijoje Bernardas Brazdžionis nutarė poeziją vaikams pasirašyti slapyvardžiu Vytė Nemunėlis. Vytė – pagal kunigaikštį Vytautą, Nemunėlis – pagal upę Šiaurės Lietuvoje. Mirė sulaukęs devyniasdešimt penkerių. Popietės metu vyko poeto kūrybos garsiniai skaitymai. Pasirinktus eilėraščius apie gamtą, mokyklą, šventes, mamytę, tėvynę skaitė Andrėja Kosmanaitė, Kamilė Olechnovičiūtė, Vaidas Tamulevičius ir Virginija Černiauskienė. O Vytės Nemunėlio pasaką „Meškiukas Rudnosiukas“ pasiskirstę vaidmenimis skaitė ir aptarė visi popietės dalyviai. Vėliau vaikai piešė „Svajonių namus“.

Krivilių bibliotekos bibliotekininkė Zita Varanavičienė