Susitikimas su vaikų rašytoju Vytautu Račicku

Saulėtą vasario 26-osios rytmetį Matuizų pagrindinės mokyklos mokiniams ir mokytojams organizuotas susitikimas su rašytoju Vytautu Račicku.

Matuizų bibliotekos bibliotekininkė Vidutė Stadalnykienė pristatė populiarų vaikų rašytoją, kurio knygos kasmet patenka į skaitomiausių knygų penketuką. Vytautas Račickas pasakojo, kad potraukį skaityti jautė nuo pat vaikystės. Su knyga laikas prabėgdavo labai greitai, skaitymas sužadino vaizduotę. Rašytojas skaitė knygų „Lukošiukas“, „Natas Muntus – mano draugas“, trilogijos apie Zuiką ištraukas. Vaikai smalsavo, kokio amžiaus V. Račickas pradėjo rašyti, kiek knygų yra parašęs, ar buvo toks pat padauža kaip jo herojai, kiek lapų sudaro storiausią jo knygą. O paklausią, kiek rašytojui metų, mokiniai išgirdo atsakymą, – „prieš 50 metų buvo aštuoniolika“. Vytautas Račickas yra išleidęs 35 knygas. Didesnę jų dalį atsivežė, jas mielai vartė vaikai. Bibliotekėlėje kūriniai – „Baltos durys“, „Šlepetė“, „Aš, dviratis, pirmoji meilė ir sumuštiniai su sliekais“, „Maminukas“, „Lietuviška kepurė“, „ Zuika dar gyvas“ , „Gyveno kartą Lukošiukas“ ir kt.

Matuizų bibliotekos bibliotekininkė Vidutė Stadalnykienė