Tapyba ant vandens

Vasario 25 dieną Matuizų bibliotekoje vyko edukaciniai užsiėmimai „EBRU – tapyba ant vandens“.

Varėnos socialinių paslaugų centro socialinio darbuotojo padėjėja Ingrida Kazlauskienė papasakojo apie dažus, iš kokių natūralių gamtos dovanų jie išgaunami, todėl sveikatai nekenksmingi.  Pirmiausia dažais dengiamas specialus indas, dažai ištaškomi specialiais teptukais, vėliau specialiais įrankiais formuojamas norimas vaizdas, norint išsaugoti vaizdą uždedamas popieriaus lapas, ant jo persikelia piešinys, kuris išsisaugoja. Išklausę trumpą instruktažą, dalyviai išbandė spalvų liejimą ant vandens. Tris valandas užtruko užsiėmimas, talpinęs daug šurmulio, šypsenų, spalvų ir širdžiai mielos kūrybos. Belieka padėkoti Varėnos socialinių paslaugų socialinei darbuotojai Dovilei Česnulevičiūtei, darbuotojoms Ingridai Kazlauskienėi ir Almai Adlienei, vairuotojui, atvežusiam gausią Varėnos socialinių paslaugų  suaugusių žmonių su negalia dienos užimtumo grupę. Atvykusieji išbandė stalo žaidimus ir tapybą ant vandens. Ši puiki terapija padeda išlieti emocijas, perteikti nuotaiką, sutelkti dėmesį, atsipalaiduoti. Technika kilusi iš Tolimųjų Rytų, Kinijos ir Japonijos.

Smagu, kad penkerius metus vyksta Matuizų bibliotekos ir Varėnos socialinio paslaugų centro abipusis  bendradarbiavimas. Po darbų susėdama pašnekesiams prie arbatos puodelio, mėgaujamasi  Onutės spaustu sūriu ir tapybos darbų, teikiančių džiaugsmą džiaugsmą ir ramybę, galerija.

Matuizų bibliotekos bibliotekininkė Vidutė Stadalnykienė