Čyru vyru pavasaris

Vasario 24 dieną į Nedzingės bibliotekoje paminėta Vieversio diena.

Bibliotekos darbuotoja Irena Krutulienė pasveikino susirinkusiuosius su Vieversio – pavasario pranašo diena ir priminė lietuvių liaudies pastebėjimus: jeigu vieversiukas parskrenda prieš vasario 24 dieną, tai bus ilgas pavasaris; jeigu – tą pačią dieną, tai pavasaris trumpas ir šiltas; jeigu šiandien apibėgsi tris kartus aplink savo namus, tai būsi greitas kaip vieversys. Papasakojo lietuvių liaudies pasaką „Vieversėlis artojo draugas“. Visi išmoko vieversio dainelę.
Po pavasario pranašo vieversėlio parskrenda visi kiti paukšteliai, vaikai vardijo juos ir pamėgdžiojo sparnuočių balselius. Labiausiai vaikams patinka ilgakojis gandras, todėl klausėsi lietuvių liaudies pasakos „Kodėl gandras varles gaudo“.
Rytmečio dalyviai klausėsi patarlių, priežodžių: „Karksi, kaip varna“, „Čerška, kaip šarka“, „Gieda, kaip vyturys“, „Visko yra, tik gervės pieno trūksta“ ir kt., spėjo mįsles: „Be rankų namus pastato?“ (paukštis), „Marga marginaitė šile baladojas?“ (genys), „Akys, kaip ratai, o saulės nemato?“ (pelėda) ir kt., žaidė žaidimus „Klausė žvirblis čiulbuonėlis“, „Skrisčiau, skrisčiau, kad galėčiau“, „Lapė ir žąsys“ ir kt.
Ne visi vaikai girdėjo vieversėlio dainelę, nutarė anksti ryte paklausyti, kaip smagiai mažas paukštelis sveikina savo draugus „Čyru vyru pavasaris“.

Nedzingės bibliotekos bibliotekininkė Irena Krutulienė