Į pasaulį žvelgęs vaiko akimis

Birželio 23d. Marcinkonių bibliotekoje vyko popietė „Į pasaulį žvelgęs vaiko akimis“, skirta vaikų poetui Martynui Vainilaičiui.

Popietės pradžioje Marcinkonių bibliotekos bibliotekininkė Loreta Skorbienė papasakojo apie M.Vainilaitį, supažindino su jo kūryba. Vaikai vartė Martyno Vainilaičio knygeles, esančias bibliotekoje. Poetas parašė daugiau kaip 30 knygų vaikams. Jos kupinos vaizdo ir jausmo gyvumo, lyrizmo, humoro, tautosakos ir mitologinių elementų. Personažai tokie įtikinami ir tikri, jog mažieji skaitytojai net neabejoja, kad miškuose ir pelkėse gyvena maumai, laumės, kaukai ir kt. monai.

Popietėje dalyvavę Marcinkonių dienos centro „Šypsenėlė“ vaikai skaitė savo mėgstamiausius eilėraščius „Mergežeris “, „Ežiuko adatos “, „Vilko pilis “ , „Grybų tiltas“ ir kt. Netrūko ir įvairių užduočių .Reikėjo atspėti M.Vainilaičio eiliuotas mįsles, atsakyti į klausimus. Pasibaigus popietei bibliotekininkė visus pakvietė kurti literatūros kūrinius, piešti lietuvių mitologijos būtybes ir dalyvauti respublikiniame meninės kūrybos festivalyje „Susitikimas „Ežio Dvare“.

Marcinkonių bibliotekos bibliotekininkė

Loreta Skorbienė