Pakeliui į „Ežio Dvarą“ (Panočiai)

Liepos 30 d. Panočių ir Krivilių bibliotekų skaitytojus Dalius Skamarakas užbūrė pasakojimais apie teatrą, atliktus vaidmenis, teatro užkulisius, mitologinius personažus ir vaikystėje skaitytas knygas.

Aktoriui dar vaikystėje labai patiko Martyno Vainilaičio eilės, kurias ir dabar jis moka mintinai. Klausytojams jis skaitė eilėraščius, kurie neša energiją ir mintį, o emociją kuria žmogus: „Čingi raška“, „Du ežiai“, „Dundulis dunda“, „Cha cha cha“, „Juokų maišelis“, „Sniego senis“ ir kt. Atliko keletą dainų vaikų poeto M. Vainilaičio žodžiais „Pelėdos kiaušinis“, „Nykštuko pasakaitė“, išmokė skaičiuotę „Ū ta, tū ta“ ir perskaitė eiliuotą pasaką „Ežio namas“.

Gražioje tyloje kuriama poezija, kuri virsta dainomis, o asociacijos virsta „ežiukais“, „debesėliais“ ir „aitvarais“. Kūrybinėse dirbtuvėse su Sigute Ach susirinkusieji mokėsi „balučių“ piešimo technologijos subtilybių, spalvų maišymo gudrybių ir daug kitų įdomių dalykų. Atlikę darbus savo piešiniams kūrė ir rašė pavadinimus: „Angelas“, „Keliaujantis ežiukas“, „Aguonos sapnas“, „Veidrodyje atsispindintis velnias“ ir kt.

Renginio tikslas – supažindinti vaikus su lietuvių mitologija ir Martyno Vainilaičio kūryba. Edukacijas Panočiuose vedė aktorius Dalius Skamarukas ir dailininkė, knygų autorė, leidėja Sigutė Ach. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

Varėnos VB Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus vedėja Aldona Skamarakienė