Bibliotekoje varėniškiai išmoko keliauti virtualiai

Vasara – puikus laikas ne tik planuoti atostogas, bet ir mokytis naujų dalykų. Tuo puikiai įsitikino kompiuterinio raštingumo kursų, organizuotų Senosios Varėnos bibliotekoje lankytojai. Rugpjūčio1-ąją ir 14-tą dienomis bibliotekoje buvo organizuoti mokymai „Sumaniau apsipirkime ir atsiskaitykime internetu“ ir „Planuokime laisvalaikį internetu“.

Dešimt kursų programos „Sumaniau apsipirkime ir atsiskaitykime internetu“ dalyvių per šešias valandas trukusį užsiėmimą sužinojo, kaip išsirinkti prekes, palyginti kainas ir pirkinius įsigyti internetu, saugiai atsiskaityti už prekes ir paslaugas per elektroninę bankininkystę. Kursų dalyviai taip pat mokėsi naudotis bankų teikiamomis elektroninėmis paslaugomis ir skelbimų portalais. Užsiėmimo metu kursų dalyviai ir patys atliko praktines užduotis – apsipirko internetinėje vaistinėje, bei rinkosi automobilį auto skelbimų portale.

Nors pandemija šiemet gerokai pakoregavo atostogų planus, išmokti įsigyti lėktuvo ar autobuso bilietą ar užsisakyti internetu viešbutį – gali būti labai naudinga planuojant poilsį ateityje, o jei atostogomis nekvepia, prisėdus prie kompiuterio keliauti galima virtualiai.

Apie tokio laisvalaikio bei kelionių planavimo galimybes neišeinant iš namų sužinojo dešimt kursų programos „Planuokime laisvalaikį internetu“ dalyvių. Atvykę į šešias valandas trukusius mokymus bibliotekoje jie ne tik praktikavosi kaip galima planuoti ir užsakyti laisvalaikio paslaugas internetu, įsigyti transporto bilietus, rezervuoti viešbučius, susidaryti kelionės maršrutą, bet ir patys, naudodamiesi „Google maps“ teikiamomis galimybėmis virtualiai pakeliavo po savo kraštą – Merkinės apylinkes bei pasižvalgė po Ukrainos sostinę – Kijevą.

Abiejų kompiuterinio raštingumo kursų grupių dalyviai savo mokslus baigė smagiais plojimais, o į namus iškeliavo nešini kursų baigimo pažymėjimais.

Senosios Varėnos bibliotekos bibliotekininkė

Rima Vainalavičienė