Rudens mozaika

Kai ruduo įvairiom spalvom nudažo medžių lapus, akį dar vis džiugina gėlių žiedai, svyra sunokę vaisiai ir uogos, mums irgi norisi būti kūrėjais.

Spalio 3 dieną Puodžių bibliotekoje ir bendruomenės namų kieme vyko floristinių kilimų „audimo“ iš gamtos gėrybių kūrybinės dirbtuvės. Medžiagomis ir darbo įrankiais rūpinosi popietės dalyviai. Visi gavo užduotį rėmeliuose sudėlioti savo įsivaizduojamą kompoziciją. Floristės Astos Bujienės iniciatyva buvo sumanyta „nuausti“ Puodžių kaimo emblemą. Ši dekoracija buvo pradėta kurti iš vakaro, keletas žmonių darbavosi apie 4 valandas. Pagrindinis akcentas – puodynė. Ji sudėliota iš kaštonų, baltas ratas aplink ją – iš baltosios tuopos lapų, o tautinis ornamentas aplinkui – iš darželinio serenčio žiedų. Kilimo skersmuo net 3 metrai! Vejoje buvo sukurtos 9 kompozicijos. Kai kurie dalyviai ir pavadinimus savosioms sugalvojo: „Trispalvė“, „Diena–naktis“, „Išdykęs ruduo“.

Kūryba vyko ir bibliotekoje. Čia moterys iš jurginų žiedų suklijavo žaismingą rėmą, kuriame popietės pabaigoje nusifotografavo visi dalyviai. Vaikai dėliojo įvairius siluetus, lipdė rėmelius iš spalvotų lapų, uogų, samanų.

Puiki dalyvių nuotaika, azartas bei pasiūlymas tokias dirbtuves, o gal net konkursą surengti ir kitąmet – geriausias šio renginio įvertinimas.

Puodžių bibliotekos bibliotekininkė
Veronika Tiškevičienė