Kraštotyros ekspedicija Puodžių bibliotekoje

Spalio 7 dieną Puodžių bibliotekoje svečiavosi tarminę ir kraštotyrinę medžiagą renkantys ekspedicijos dalyviai iš Alytaus kraštotyros muziejaus ir Lietuvių kalbos instituto (ekspedicijos vadovė dr. Asta Leskauskaitė).

Ekspedicija vykdoma pagal projektą „Kalbinių variantų funkcionavimas dabartinėse pietų aukštaičių šnektose“. Bibliotekoje svečiai susitiko su Puodžių etnografinio ansamblio moterimis, įrašė ir nufilmavo jų atliekamas senovines dainas ir pasakojimus. Taip pat aplankė keletą Puodžių kaimo sodybų. Buvo šiltai sutikti buvusios bibliotekininkės Elenos Čenkienės, Zosės Tarailienės ir Marytės Galčiuvienės namuose, kur taip pat klausėsi ir įrašinėjo prisiminimus, pasakojimus, posakius šio krašto dzūkų tarme, domėjosi jų rankdarbiais.

Baigiantis dienai, kai visi vėl susirinko į biblioteką švytinčiais veidais, bylojančiais, kad ekspedicijos diena pavyko, iš vadovės gavome patarimą. Metai bėga, vyresnių žmonių lieka vis mažiau, prisiminimai blanksta, todėl viską reikia užrašinėti-žmonių pavardes nuotraukose, senų dainų tekstus, kas jas dainavo, iš kur „atsineštos“ ir t.t. Naudingas ir šiltas susitikimas, palikęs daug įspūdžių visiems ir bendra nuotrauka prisiminimui.

Puodžių bibliotekos bibliotekininkė
Veronika Tiškevičienė