Žiemos skaitymai Nedzingėje

Lapkričio 11 dieną  Nedzingės bibliotekoje vyko renginių ciklas, skirtas Šiaurės šalių bibliotekų savaitei.

Mokytoja Ramunė Poznėkienė, bibliotekininkė Irena Krutulienė ir pradinių klasių mokiniai, skambant „Teatriuko“ atliekamoms dainoms  „Ledo tiltas“ ir „Senio Šalčio natos“, iš kosmetinių vatos pagalvėlių darė snaiges, kabino jas ant šakelių. Baltai dekoruotame kampelyje  įžiebė  vaikų pagamintus  žibintus ir žiemos pasaką primenančioje aplinkoje pristatė privalomą  kūrinį – I. Borg „Žiema su Plupu“. Tekstą  skaitė  trečios klasės mokinys Deivydas Tamaliūnas ir antrokė Gabrielė  Akstinaitė. Bibliotekininkė supažindino su didžiuoju pasakų kūrėju H. K. Andersenu ir jo knyga „Dvylika iš pašto karietos. Žiemos pasakos“. Trečios klasės mokinys Matas Cickevičius  su mokytoja R. Poznėkiene skaitė pasakų „Sniego senis“ ir „Eglutė“ ištraukas. I. Krutulienė su Andriana Jarmalavičiūte inscenizavo H. K. Anderseno pasaką „Mergaitė su degtukais“. Buvo deklamuojami eilėraščiai, sekamos pasakos apie žiemą, o trečiokė Raminta Jurgelevičiūtė papasakojo savo kūrybos legendą „Kaip atsirado Kalėdos“. Renginio dalyviai, pasiskirstę vaidmenimis, inscenizavo pasaką „Bjaurusis ančiukas“. Vyko viktorina, veikė paroda „Šiaurės šalių rašytojai vaikams“. Vaikai klausėsi patarlių ir priežodžių: „Kytras ir žiemą minta, kvailas vasarą ant aruodo pastimpa“, „Taisyk ratus žiemą, o roges vasarą“ ir kt., spėjo mįsles, piešė, žaidė žaidimus. Renginio pabaigoje visi vaišinosi saldumynais.