Metų knyga

Varėnos viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje (1 aukštas) veikė paroda „Geriausios 2005-2012 metų knygos“. Ekspozicijoje – šiuolaikinės lietuvių literatūros kūriniai suaugusiems, dalyvavę ar dalyvaujantys Metų knygų rinkimuose.

Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos, Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos, Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacijos organizuojamoje Metų knygos rinkimų akcijoje Varėnos viešoji biblioteka dalyvauja kasmet nuo 2005 metų. Rengia knygų, pretenduojančių tapti Metų knyga, bei literatūros apie jas parodas, kalbasi su skaitytojais, ragina juos balsuoti už labiausiai patikusį kūrinį, tuo pačiu skatina rajono gyventojus labiau domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra.
Skaitytojai suras 2005-2011 metų kūrinius, laimėjusius Metų knygos titulą: Jurgos Ivanauskaitės „Miegančių drugelių tvirtovė" (2005 m.), Galinos Dauguvietytės „Post scriptum" (2006 m.), Sigito Parulskio „Sraigė su beisbolo lazda" (2007 m.), Kęstučio Navako „Du lagaminai sniego" (2008 m.), Kristinos Sabaliauskaitės „Silva Rerum“ (2009 m.), Marcelijaus Martinaičio „Mes gyvenome“ (2010 m.), Kristinos Sabaliauskaitės „Silva Rerum II“ (2011 m.) bei kūrinius, pretendavusius tapti Metų knyga, taip pat geriausius 2012 metų kūrinius: Eugenijaus Ališankos „Gatvė tarp dviejų bažnyčių“, Vaivos Grainytės „Pekino dienoraščiai“, Andriaus Jakučiūno „Lalagė“, Donaldo Kajoko „Ežeras ir kiti jį lydintys asmenys“, Vlado Kalvaičio „Sustiprinto režimo barakas“, Alvydo Šlepiko „Mano vardas – Marytė“, poezijos rinkinius: Antano A. Jonyno „Kambarys“, Tautvydos Marcinkevičiūtės „Greitaeigis laiko liftas“, Aido Marčėno „Ištrupėjusios erdvės“, Gyčio Norvilo „Išlydžių zonos“, Rimvydo Stankevičiaus „Ryšys su vadaviete“, už kuriuos gali atiduoti savo balsą iki vasario 10 dienos.