Gyva Sausio 13-osios atmintis

Varėnos viešosios bibliotekos kolektyvas dalyvavo pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“, sausio 11 dieną 8 val., dešimčiai minučių užgesinęs šviesą ir languose uždegęs atminimo žvakutes.

Dvidešimt antrąjį kartą minime apgintos laisvės metines. Bandom prisiminti, ką išgyvenome 1991-ųjų Sausio 13-ąją. Tolstant tos dienos įvykiams, primiršom kraują stingdančius vaizdus, tą naktį mus užvaldžiusias dvasines būsenas. Apgijo Sausio 13-osios žaizdos. Subrendo karta, į pasaulį atėjusi po šios ypatingos datos.
Varėnos viešojoje bibliotekoje sukaupta nemaža kolekcija istorinių dokumentų, asmeninių liudijimų apie Nepriklausomybę įtvirtinusios dienos sakralinę didybę. Parengtas kraštotyros darbas „Atmintinas 1991-ųjų Sausis rajono spaudoje“. Bibliotekos darbuotojai kviečia susipažinti su dokumentais, nes tik tų dienų liudijimai gali vėl visus sugrąžinti į įvykių tėkmę ir leisti iš naujo išgyventi jų dalyvių jausmus ir nusiteikimą.