Sausio 13-osios atmintis

Sausio 11 dieną Panaros bibliotekos ir kultūros darbuotojos Nijolė Česnulevičienė ir Onutė Bubnelienė organizavo teminę popietę „Sausio 13-osios atmintis“.


Apie tragiškus 1991 metų įvykius įdomiai papasakojo Panaros bendruomenės narė O. Marcinonienė. Jos nuomone, Sausio 13-osios įvykiai liudija, jog Lietuvos žmonės per 50 okupacijos metų išsaugojo laisvės troškimą ir buvo pasiryžę už ją sumokėti didžiausią kainą – savo gyvybę. Apie žmonių drąsą tomis dienomis galima buvo išgirsti iš pačių dalyvių, spaudos, kitų informacijos priemonių. Tačiau laikas per dvidešimt dvejus metus nugramzdino į užmarštį kraupius vaizdus, apgydė dvasines ir fizines žaizdas, amžinybėn priglaudė kai kuriuos įvykių dalyvius. Šiandien galime pasiskaityti daug straipsnių, knygų, kuriuose politikai, istorikai, politologai nagrinėja faktinę medžiagą, pateikia įvykių, politikų ir visuomenės vaidmens įvertinimą. Šio renginio tikslas – nors kiek sugrąžinti gyvąją atmintį, parodyti jaunajai kartai, kad žmonės, dalyvavę Sausio 13-osios įvykiuose, gyvena šalia, yra mūsų seneliai, tėvai, artimieji, kad kiekvienas privalome išsaugoti nors dalelę jų autentiškų prisiminimų. Tylos minute pagerbti Sausio 13-osios žuvusieji.
Vaikai skaitė ir deklamavo Valentino Čyžo, Algirdo Alionio, Kazio Almino eilėraščius skirtus, Laisvės gynėjų dienai. Panaros etnografinio ansamblio moterys atliko Maironio dainą „Oi, neverk motušėle“.