Poetas vaiko širdimi

Sausio 30 dieną Krivilių bibliotekoje vyko literatūros popietė „ Poetas vaiko širdimi“, skirta poeto Martyno Vainilaičio 80-osioms gimimo metinėms.

Bibliotekininkė Zita Varanavičienė papasakojo Martyno Vainilaičio gyvenimo ir kūrybos kelią, pristatė bibliotekoje veikiančią literatūros parodą. Vyko knygos „Ežio namas“ garsinis skaitymas. Vėliau iš plastelino vaikai lipdė ežiukus, deklamavo eilėraščius „Mergežeris“, „Pirmoji pūga“, „Karalienė žiema“, „Sausis“, „Sninga“, o paskaitę eilėraštį „Mes nulipdėm sniego senį“, išbėgo į kiemą, kad galėtų „pažaisti“ sniego žaidimų. Smagiausia vaikams buvo ridenti ir lipdyti sniego senio šeimynėlę, aprašytą skaitytame kūrinėlyje.
Popietė užbaigta M. Vainilaičio žodžiais: "Ir sužiba mano lange žiburys, prisilietusi popieriaus sugirgžda plunksna, kaip tas uogomis bertas takelis ringuoja eilėraštis ar pasaka. Taip aš rašau. Rašau tik sau, bet mano eilėraščius vaikai supranta, skaito ir deklamuoja. Ir nė kiek nekeista. Juk aš rašau tik tada, kai pavirstu vaiku."