Pro vario vartelius

Vasario 15 dieną Pilvingių bibliotekos skaitytojai vaikai susirinko į literatūros popietę „Į ežio namą, kiškių pilaitę – pro vario vartelius“, skirtą Martyno Vainilaičio 80-osioms gimimo metinėms.

Bibliotekininkė Ona Jauneikienė supažindino su Martyno Vainilaičio gyvenimu ir pristatė bibliotekoje veikiančią parodą „Martyno Vainilaičio kūrybos lobiai“. Martynas Vainilaitis – vienas labiausiai jaunųjų skaitytojų pamėgtų poetų, todėl vaikai patys pasirinko eilėraščius ir juos skaitė. Skambėjo eilės: „Į Varėną“, „Baltas vakaras“, „Duonelė“, „Pravėriau vario vartelius“, „Miško laikrodis“, „Mįsliukas“, mitologinės pasakos „Bruknelė“, ištraukos, kurias įgarsino Merkinės jaunimo etnokultūros klubas „Kukumbalis“ (www.kukumbalis.lt), eiliuotos pasakos „Ežio namas“ ištraukos, skaitomos dailininko Andriaus Mosiejaus („Poetinis Druskininkų ruduo“ 2011 m.). Popietės metu skaitytojai žaidė Abėcėlės žaidimą, juk ir poetas yra parašęs „Abėcėlę“, kurioje „gyvena žvėrys, paukščiai, gyvuliai“. Vaikai turėjo vardinti žvėrelių, paukščių ar augalų pavadinimus, kurie prasideda duotąja raide. Renginio pabaigoje vaikų laukė staigmena – Eilėraščių skrynelė. Joje – saldainiai, ne paprasti, o ypatingi – pavadinti M. Vainilaičio eilėraščių pavadinimais: „Žemuogėlė“, „Šilagėlė“, „Bičiuliai“, „Nemunėlis“, „Žibutė“, „Rudenėlis“, „Puk ir Pus“, „Ramunėlė“, „Plaštakėlė“ ir kt. Vaikai ne tik vaišinosi, bet pažadėjo ir perskaityti minėtus eilėraščius.