Sveika gyvensena - laiminga ateitis

Kovo 5 dieną Nedzingės bibliotekoje organizuota popietė apie sveiką gyvenseną. Bibliotekininkė Irena Krutulienė citavo graikų filosofo Sokrato žodžius: „Sveikata dar ne viskas. Bet viskas be sveikatos – niekas“.

Į klausimus, kaip sveikai gyventi, grūdinti organizmą, teisingai maitintis, buvo atsakyta remiantis medicinos leidiniais: „Moters sveikatos enciklopedija“, Helga Eisele „Mes -  moterys po 40“ ir kt.  Bendruomenės slaugytoja J. Dzičkansienė popietės dalyves supažindino su dažniausiai pavasarį ir rudenį  žmogaus organizmą alinančiomis ligomis, jų profilaktika, gydymu, komplikacijomis, atsirandančiomis nesigydant. Mokytoja Irena Maciulevičienė, džiaugėsi perskaičiusi visas gydytojos Filomenos Taunytės knygas, mielai pasidalijo įspūdžiais, skaitė ištraukas iš leidinių  „7 nuodėmės ir 12 ligų“, „Kiek sveria siela“. Klausytojos sužinojo, kad mus supantys augalai turi daug stebuklingų galių: putino uogos efektyviai stabdo kraujavimą, kiaulpienių lapai ir šaknų sultys ištirpdo tulžies akmenis ir kt. Nedzingės Senjorų organizacijos pirmininkė Vanda Mockevičienė pasiūlė užsirašyti puikius, mūsų pievose ir miškuose surinktų vaistažolių receptus, pateiktus Onos Vaškelevičiūtės-Zakarauskienės knygose „Burokaraistis 2“, „Dzūkijos žolelės gydo“. Skaitytoja Irena Valentukonytė atsinešė namų sąlygomis pagamintą vaistą nuo gimdos vėžio ir mokė jo gamybos. Receptas paprastas: sutrinti avokadą, česnaką, grietinę, gautą košelę tepti ant juodos duonos arba batono. „Naudodamos ekologiškus produktus, nepiktnaudžiaudamos alkoholiu ir maistu, būsite sveikos ir ilgai gyvensite“ – tokios išvados priėjo renginio dalyvės, besivaišindamos pačių pagamintais sveikais patiekalais.