Sveikatingumo metai

2013 metai paskelbti sveikatingumo metais. Ta proga kovo 8 dieną Pilvingių bibliotekoje organizuota paskaita „Kaulų, sąnarių, stuburo ir  širdies bei kraujagyslių sutrikimai“, kurią skaitė Šiaulių natūralios medicinos sveikatos centro skyriaus vedėja Rasa Skiragienė.

Ji papasakojo apie tokias ligas kaip osteoporozė, osteochondrozė, osteoartritas, širdies ir kraujotakos sutrikimus, jų gydymą natūraliomis priemonėmis. Patarė, kaip tausoti sveikatą ir gerinti ją,  vartojant ne cheminius, o natūralius gamtos produktus, kaip rinkti vaistažoles ir kokius receptus iš jų pasigaminti. Kalbėjo apie geriamojo vandens reikšmę sveikatai, jo naudą ir vartojimą, apie  mūsų daržuose auginamas daržoves – vaistus. Susirinkusieji sužinojo, kad beržų sula, mėlynių uogos yra veiksmingi vaistai gydant kaulų ir sąnarių ligas, o bazilikas – natūralus antibiotikas. Klausytojai susipažino su bibliotekoje esančia literatūra apie vaistažoles.