Mažas dievas užmigo palėpėj

Kartais kūryba prasideda nuo žolynų arbatos ir jaukių vakarojimų prie žvakių šviesos.  Tokia buvo ir Varėnos bardų „Ant blakstienų“ pradžia. Kovo 8 dieną mes jau trečią kartą kvietėme visus į poezijos ir muzikos šventę. Šiemet ji išaugo iš seno savo rūbo tiek vietos, tiek dalyvių, tiek veiklos atžvilgiu. Renginio pavadinimas  „Mažas dievas užmigo palėpėj“ - tai žodžiai iš mūsų pirmosios dainos.

Renginys vyko Varėnos viešojoje bibliotekoje. Turbūt nesuklysiu sakydama, jog tai pati geriausia vieta skleistis bardų kūrybai - joje kasmet vyksta dainuojamosios poezijos festivalio „Tai - aš“ renginiai, o ir grupės idėja gimė bibliotekos direktoriui Eitarui Kazimierui Krupovičiui, pasiūlius „Ąžuolo“  gimnazijoje surinkti tokia kūryba besidominčius žmones.

Darius Ražauskas, besidomintis joga, sveika gyvensena ir Rytų filosofija, skaitė paskaitą, skirtą Moters dienai. Jis pasakojo, kaip šiuolaikinis žmogus turi mokytis gyventi darnoje ir kurti darnius santykius, reikalaujančius didelių pastangų.

Labai svarbu, jog į paskaitą ir į koncertą susirinko nemažai žmonių iš kitų Lietuvos miestų. Tai lyg įrodymas, jog yra tikinčių mūsų idėja ir, žinoma, paskatinimas nenutraukti  veiklos, šį renginį padaryti  tradiciniu, augančiu.

Palėpės dievo koncerte savo kūryba dalijosi nemažas pulkas atlikėjų. Mistiškai ir jautriai dainuojantį „Kukumbalį“ ar „Sauliagalvius“ galime vadinti savo krikštatėviais, nes jie buvo visuose mūsų rengtuose pavasario pradžios koncertuose. Šiemet ypatingą koncerto dvasią padėjo sukurti Akvilė, Dainius ir Rugilė, pasidalinę šiek tiek džiaziška muzika; Dalius Skamarakas energinga ir nuoširdžia  kūryba iki virpuliukų sujaudinęs klausytojus;  Vygantas Šimkus su grupe ir Milda Okaitė nustebino plaukiančia muzika ir giliu jos turiniu; Akvilė įpūtė vakarui gyvybės; Julius ir Violeta lyriškai ir jautriai prabilo į žiūrovą muzikos kalba; Raminta bei Vita įrodė, jog per Moters dieną jų kūryba turi ypatingą galią. Koncertą užbaigė eksperimentinės jaunimo grupelės pasirodymas.

Ačiū Pramuštgalviams, kurie sukūrė ypatingą erdvę, bibliotekai už šiltą priėmimą ir, žinoma, visiems buvusiems, kūrusiems ir padariusiems tą vakarą sielos švente.

Rinolda Juodviršytė