Diena su H. K. Anderseno pasakomis

Norėdami paminėti Tarptautinę vaikų knygos dieną ir danų rašytojo Hanso Kristiano Anderseno gimtadienį, balandžio 20 dieną, Pilvingių bibliotekos skaitytojai vaikai susirinko į popietę. Jie pasigamino ir įsisegė emblemas su saulės ir knygos simboliais.

Bibliotekininkė Ona Jauneikienė perskaitė 2013 metų Tarptautinei vaikų knygos dienai skirtą Pat Moros eiliuotą kreipimąsi „Skaitymo džiaugsmas“, kurį į lietuvių kalbą išvertė Violeta Palčinskaitė, pristatė Ešlio Brajano plakatą bei geriausią 2012 metų knygą vaikams Linos Žutautės „Ferdinandas ir Pū“.
Vaikai deklamavo V. Palčinskaitės eilėraščius iš ciklo „Prisiminkim Hansą Kristianą“, sekė H. K. Anderseno pasakas „Bjaurusis ančiukas“, „Laukinės gulbės“, „Coliukė“, „Mergaitė su degtukais“, „Kiauliaganis“, „Piemenėlė ir kaminkrėtys“, „Ką senukas padarys – viskas bus gerai“. Dėliojo dėlionę „Sniego karalienė“. Pagamino „minčių“ medį: mažose knygelėse užrašė savo mintis tema „Ką man reiškia knyga“ ir sukabino ant medžio šakelių. Varėžėsi nuotaikingoje viktorinoje „Kas slepiasi pasakų šulinyje“: kiekvienas dalyvis turėjo ištraukti po paslėptą daiktą ir papasakoti, kokioje H. K. Anderseno pasakoje jis paminėtas. Nežinantys atsakymo, galėjo jį surasti knygose.

Paskelbti geriausi 2012 metų skaitytojai – Emilija Brusokaitė ir Remigijus Plokštys.