Saugus socialinis žiniatinklis

Balandžio 30 d. Varėnos viešojoje bibliotekoje vyko seminaras „Saugus socialinis žiniatinklis“, kurį vedė asociacijos „Viešieji interneto prieigos taškai“ atstovė Inga Žemaitienė.

Dėstytoja pabrėžė, kad pagrindinis seminaro tikslas supažindinti bibliotekų darbuotojus su priemonėmis, padedančiomis užtikrinti vaikų ir jaunimo saugumą internete bei kovoti su neteisėtu ir žalingu interneto turiniu, ypatingą dėmesį skiriant vaikams ir jaunimui iš  socialiai pažeidžiamų visuomenės grupių. Būtent pastarieji jaučiasi itin nesaugūs ne tik socialinėje aplinkoje, bet ir socialiniame tinkle. Saugaus interneto tema ypač aktuali bibliotekininkams, nes savo darbe, kur pagrindiniais bibliotekų lankytojais yra vaikai bei jaunimas, jie nuolat susiduria su saugaus naudojimosi internetu problema ir dažnu atveju stokoja žinių ir gebėjimų kaip tinkamai reaguoti į grėsmes.
Mokymų metu bibliotekininkai susipažino su socialinio žiniatinklio teikiamais privalumais, analizavo vaikų elgseną internete, lygino su suaugusiųjų. Gilino žinias apie vaikų tykančias interneto grėsmes, rizikas. Sužinojo, kur rasti teisingą informaciją ir kaip reaguoti susidūrus su sudėtingomis situacijomis. Mokymai buvo įdomūs, naudingi, nenuobodūs. Atliktos įvairios praktinės užduotys, pasidalinta asmenine patirtimi, teikti pasiūlymai, kaip išspręsti rizikingus ir grėsmingus atvejus, kuriuos vaikai patyrė naršydami internete.