Lietuvos raudonplaukiai

Gegužės 14 d. Varėnos viešojoje bibliotekoje vyko Lietuvos raudonplaukių asociacijos knygos „1% raudonplaukių“ pristatymas. Asociacijos narės Julita Slipkauskaitė ir Ilona Benkėvič supažindino su organizacijos veikla ir priežastimis, paskatinusiomis išleisti minėtą leidinį.

Pašnekovės akcentavo: „šia knyga siekiama atskleisti, kad laimė – nėra tai, kaip tu atrodai, bet tai, kaip save realizuoji, kaip save supranti, kiek pats sau esi įdomus. Juk svarbiausia yra mylėti save. Ne kovoti su savo plaukais, bet kiekvieną rytą džiaugtis naujai išaušusia diena, sakyti sau, kad esi gražus ir tikėti tuo iki pat širdies gelmių, nes viskas, kas mes esame ir ką turime, ateina per pasitikėjimą savimi“. Knygos pavadinimas parinktas neatsitiktinai, autoriai norėjo parodyti, kad raudonplaukiams galioja ta pati sėkmės taisyklė – 1% idėjos ir 99% darbo.   

Knygoje sudėti žymių Lietuvos raudonplaukių: aktorės ir politikės Nijolės Oželytės, verslininkės Irenos Matijošaitienės, dainininkių Donatos Virbilaitės ir Rasos Kaušiūtės, aktoriaus Andriaus Paulavičiaus, animatoriaus Meinardo Valkevičiaus, choreografo Vyčio Jankausko ir kt. vaikystės išgyvenimai bei sėkmės istorijos. Taip pat pateikiama įdomių faktų apie raudonplaukius mitologijoje, visuomenės požiūrį į juos įvairiais istoriniais laikotarpiais, apie populiarius vaikams skirtų literatūros kūrinių  herojus raudonplaukius: Pepę Ilgakojinę, Karlsoną, Mažąją Miu iš „Trolių Mumių“, Vizlius iš „Hario Poterio“.