Pasaulio pasakos

Pasaka mus visus lydi nuo vaikystės. Ji moko pajusti visą aplinkinį pasaulį, nugalėti sunkumus, atskirti gėrį nuo blogio, kūrybiškai mąstyti. Ji moko supratimo, gailestingumo, gudrumo. Norėdami sužinoti, ar tikrai visos pasakos kupinos išminties ir naudingų patarimų,  gegužės 25 dieną vaikai susirinko į popietę „Pasaulio pasakos“, organizuotą Pilvingių bibliotekoje.

Bibliotekininkė Ona Jauneikienė supažindino vaikus su bibliotekoje esančiomis pasakų knygomis. Kadangi Pilvingių bibliotekoje skaitomiausios ir populiariausios yra lietuvių, prancūzų, italų, danų, rusų pasakos, vaikams buvo pasiūlyta pasirinkti mažiau girdėtų ir žinomų tautų kūrinius. Popietės metu susirinkusieji sekė pasakas: norvegų „Vyras šeimininkė“, turkų „Ir užmušiau vieną“, osetinų „Vilkas ir kiaulė“, suomių „Zuikis – gudrumo mokytojas“, latvių „Eigulio pypkė“, afrikiečių „Kodėl zuikio ilgos ausys“, Kampučijos „Kaip senė moliūgą pardavinėjo“, Angolos „Lapė ir gaidys“. Išvardino daug kitų pasakų, iš kurių pasimokė, kaip išsisukti iš keblių situacijų. Vaikai pastebėjo, kad pasakos visuose pasaulio kampeliuose panašios. Popietės pabaigoje vaikams teko užduotis – pasakyti girdėtą, žinomą ar savo sukurtą posakį su žodžiu pasaka. Nuskambėjo posakiai: „Gyvenimas kaip pasaka“, „Čia kaip pasakoj“, „Kaip pasakon įdėjo“, „Nepasakok man pasakų“, „Ilga pasaka – sena pasaka“.