Gamtos ir žmogaus kuriamas grožis

Varėnos viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje veikė spalvinga paroda „Gamtos ir žmogaus kuriamas grožis“, skirta besidomintiems tiek lauko, tiek kambariniais augalais.

Augalai – nepaprastai naudingi ir aplinkai, ir mūsų fizinei sveikatai, ir mūsų sielai. Jie gali būti prašmatnūs, stilingi, netgi seksualūs. Augalai neįtikėtinai raminamai veikia ir įkvepia žmones. Rūpindamiesi augalais, žmonės apsisaugo nuo stresų ir karštligiško gyvenimo, o augalų auginimas tiek namuose, tiek sode patenkina giliai įsišaknijusį žmogaus instinktą puoselėti.

Parodos lankytojams pateikiama daug informacijos apie sodybos tvarkymą, teritorijų apželdinimą vejomis, krūmais ir medžiais, sodo kūrimą ir puoselėjimą, dekoratyvinius sodo medžius ir krūmus, oranžerijų augalus, kambarinių augalų auginimą, balkonų apželdinimą, augalų biolaukus, augalų tarpusavio „draugystę“ ir „nepakantumą“, augalų ir žmogaus ryšį. Patariama, kaip elgtis, kad augalai netaptų dirbtinai primestu priedu, o būtų svarbi kambario ar lauko erdvės dizaino dalis, kad teiktų visiems džiaugsmą ir gerą savijautą.