Spalvota vaikystė

Vasara prasideda gražia švente  – Tarptautine vaikų gynimo diena. Birželio 1 dieną Panaros bibliotekos skaitytojai vaikai susirinko į popietę „Spalvota vaikystė“. Bibliotekininkė Nijolė Česnulevičienė papasakojo šios dienos istoriją, jos svarbą ir reikšmę.

Jaunieji skaitytojai sužinojo, jog Tarptautinė vaikų gynimo diena pirmą kartą buvo paminėta 1950 metų birželio 1-ąją. Visuomenei priminita apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises, nes  tai –  pagrindinė sąlyga kuriant ir formuojant humanišką, teisinę ir dvasiškai sveiką visuomenę. „Vaikai – gražiausios pasaulio gėlės. Ir niekas taip gražiai nežydi kaip šypsena vaiko lūpose, niekas taip greit nedžiūsta kaip vaiko ašaros, niekas taip nepasotinamas kaip vaiko noras sužinoti, pažinti...“ (Aleksas Baltrūnas).

Vaikai deklamavo eilėraščius, primenančius spalvotą ir nerūpestingą vaikystės pasaulį: Danutės Lipčiūtės „Vaikystė“, Martyno Vainilaičio „Varlytės gripas“, Ramutės Skučaitės „Lėlės“, Kosto Kubilinsko „Vaikystė“, Violetos Palčinskaitės „Kur gyvena lėlės“. Gražiausiai eilėraščius  deklamavo Gabija, Ūnė, Inesa ir Irmantas. Jie apdovanoti dovanėlėmis.  Vaikai žaidė žaidimus, dėliojo dėliones, vaišinosi saldumynais.