Viltį teikianti poezija

Birželio 6 d. Vydenių kaimo bibliotekoje vyko Stacy Lee (Stasės Piliūtės), kilusios iš Kuršių kaimo (Varėnos r.), šiuo metu gyvenančios Floridoje (JAV), knygos „Vilties vynas“ pristatymas.

Poezijos knygelę „Vilties vynas“ pristatė Stacy Lee sesuo, Varėnos viešosios bibliotekos Bibliografijos, informacijos ir kraštotyros skyriaus vedėja Elena Glavickienė. Ji pažymėjo, kad tai trečioji šios autorės eilėraščių knygelė, išleista 2012 m. Čikagoje. „Vilties vynas“ – tai žodinis liudijimas apie kasdienybėje išgyventus įspūdžius, susižavėjimą viskuo, kas kelia grožį ir gėrį. Ši poezijos knygelė dosni temų motyvais, turtinga meniškais žodžiais. Naujausiuose Stacy Lee eilėraščiuose vyrauja religinė tema,  tikėjimas Visatos Valdovo galybe tampriai susipina su asmeniškais troškimais ir viltimis. Rasime eilėraščių, kuriuose autorė mintimis sugrįžta į tėviškę, gimtuosius namus, prisimena savaitgalius, praleistus motinos sodybėlėje ir pokalbius su ja. Kai kuriuose eilėraščiuose S. Lee prisiliečia ir prie unikalios Floridos gamtos, Meksikos įlankos žavių vandenų.
Stacy Lee eilėraščius skaitė Vydenių seniūnijos socialinė darbuotoja Joana Tamulevičienė, moksleivės Miglė Kasčiūtė ir Ieva Lesniauskaitė bei Razumnos kaimo gyventojas Pranas Jatkevičius. Prieš skaitydamas eilėraščius P. Jatkevičius akcentavo: „man labai patinka skaityti šios poetės eilėraščius, nes jie labai artimi mano sielai.“ Ir dar pajuokavo: „ gal ji man juos rašė?!“
Kaip kaimo žmogui, jam labai artimas eilėraštis „Bulviakasis“, kurį skaitydamas jis tarsi jaučia žemės ir bulvienojų kvapus, mato kaimo vaizdus bulviakasio metu.
Renginį liaudies dainomis paįvairino kaimo dainininkės Irena Girdzijauskienė ir Marytė Tamukevičienė.
Bibliotekoje veikia spaudinių paroda „Mūsų krašto poetė tolimojoje Floridoje“, išsamiau supažindinanti su Stacy Lee gyvenimu ir kūryba.

Laimutė Cibulskienė
Varėnos viešosios bibliotekos bibliografė