Janinos Degutytės poezija vaikams

Birželio 7 d. dieną Marcinkonių bibliotekoje vyko popietė „Janinos Degutytės poezija vaikams“.

Bibliotekininkė Loreta Skorbienė papasakojo vaikams apie poetės gyvenimą, jos kūrybą, pristatė bibliotekoje esančias knygas.Vaikai sužinojo, kad poetė gimė  1928 m liepos 6 d. Kaune.  Eilėraščius pradėjo rašyti būdama  dešimties  metų, išleido per dešimtį poezijos rinkinių. Pagrindinis kūrybos vaikams  bruožas  yra pasaulio kūrimas. Pasaulio, kuriame  kartu su žmonėmis gyvena medžiai, gėlės, žvėrys, spalvos, garsai. Gyvena vienas kitą mylėdami, neskriausdami.

Vyko J. Degutytės kūrinių skaitymai. Aivaras Grinkevičius, Eimantas Zamblauskas, Robertas Kamandulis, Eglė Dorelytė, Monika Liuolytė  raiškiai skaitė eilėraščius: „Kregždės lopšinė“, „Kovo lietus“, „Mūsų mažoji sesutė“, „Motulei“ ir kt .  iš  knygų „Saulės pėdom“,  „Kregždės lopšinė“, „Baltas gulbių sostas“‚ „Saulėtos dainelės“. Klausėsi J. Degutytės pasakos „Šaltinėlis“, ją iliustravo.