Aš rately jūsų...

Matuizų pradinės mokyklos skverelyje bibliotekininke Vidutė Stadalnykienė subūrė „Smalsiukų“ vasaros  stovyklėlės  ir visus norinčius  vaikus bei jų tėvelius į popietę  „Aš rately jūsų...“, skirtą Kosto Kubilinsko 90-mečiui paminėti. Supažindino su vaikų poeto knygomis.

Dalyviai deklamavo eilėraščius: „Godūs meškučiai“, „Pienė“, „Pats valysiu batukus“, Emilija Pikutytė „Lėlė“, „Šaukštelis“, „Pirmas dantukas“, „Dūdelė“, „Zuikis rūkorius“. Kamilė Keršytė deklamavo nuotaikingą kūrinį „Kaip aš sveikinau mamytę“, o  jos  mamytė prisiminė vaikystėje išmoktą eilėraštį „Tik motulės širdyje“. Prisijungė mokytojos  Jolita Prakapienė ir Ramunė Lusienė. Renginį papuošė V. Stadalnykienės pagamintas samanų kilimas, kurį gėlėmis dekoravo mažieji skaitytojai. Kiekviena gėlytė, vaiko rankele įdėta į samanų kilimą lyg padėkos ženklas už didelį poeto kūrybos kraitį: eilėraščius, pasakėčias, dainas, mįsles, skaičiuotes, žaidimus. Visi žaidė ratelį „Darbininkai“, rinko kalvelį, audėją, pjovėją, grėbėją, skalbėją, kepėją, sėjėją  ir netgi storą poną. Mažieji darbininkai gabūs, darbštūs, išradingi mokiniai, pramokę visokių darbelių, vaišinosi kepėjos paruoštais žagarėliais. Pagąsdinus lietučiui, sugužėjo į  Matuizų biblioteką pasižiūrėti spaudinių parodos, skirtos vaikų poetui Kostui Kubilinskui.