Pažinkime Valkininkų kraštą

Nors birželio dešimtosios rytas nedžiugino saulės spinduliais, o iš dangaus krito smulkūs lietaus lašai, Vilniaus Žvėryno gimnazijos 7e klasės moksleiviai kartu su auklėtoja Natalija Maciulevičiene, atvyko į Pirčiupių kaimą.

Prasidėjo pažintinė ekskursija. Valkininkų filialo bibliotekininkė Aurelija Blažulionienė pasakojo apie pirčiupiečiams tragiškai pasibaigusią 1944-tųjų birželio 3-ąją. Lankytasi kapinaitėse, kuriose palaidoti sudeginti kaimo žmonės, prie skulptūros „Motina“ ir Pirčiupių aukų memorialo. Vėliau tęsėsi ekskursija po Valkininkų miestelį ir jo apylinkes. Bibliotekininkė supažindino svečius su Valkininkų Švč. Mergelės Marijos apsilankymo bažnyčios istorija, akmeninio grindinio atsiradimu. Pakeliui į pažintinį parką „Žodis girios draugui“, papasakojo Užuperkasio kaimo ir pavadinimo kilmės istorijas. Eidami parku, moksleiviai minė mįsles, skaitė informaciją apie medžius, jų naudą žmogaus sveikatai. Pasivaikščioję po parką, pasuko į nuostabią vietą, kurioje gražuolė Šalčia įteka į sraunųjį Merkį. Pasigrožėję dviejų upių santaka, neatsispyrė pagundai išsimaudyti, tačiau užklupo lietus, todėl kelionę į buvusio Pranciškonų vienuolyno vietą teko nukelti kitai dienai. Laimei, birželio 12-tosios rytas išaušo gražus ir saulėtas, todėl nieko nelaukę moksleiviai, kartu su auklėtoja ir bibliotekininke patraukė prie vienuolyno griuvėsių bei liaudies meistro Juozo Jakšto (Švenčionių r.) išdrožto kryžiaus. Apie kryžiuje pavaizduotus simbolius daug papasakojo auklėtoja Natalija. Žinių apie Valkininkus bibliotekos darbuotoja sėmėsi iš Romualdo Arlausko knygos „Valkininkų kraštas istorijos verpetuose“ ir Prano Bieliausko „Valkininkų bažnyčia ir vienuolynas“.