Žaisdamas tobulėju

Prasidėjus moksleivių vasaros atostogoms, birželio 15 dieną, Pilvingių bibliotekos skaitytojai vaikai susirinko į žaidimų popietę „Žaisdamas tobulėju“.

Bibliotekininkė Ona Jauneikienė papasakojo apie senovės žaidimus, supažindino su literatūra, kurioje pateikti žaidimų aprašymai. Susirinkusieji sužinojo, kad senovėje žaidimus daugiausia kūrė suaugusieji ir juos perduodavo iš kartos į kartą, kad žaidimai lydėjo svarbiausius žmogaus gyvenimo įvykius, o ilgainiui žmonės nustojo tikėti žaidimų galia ir jie liko pasilinksminimo priemone. Vaikai papasakojo kaip ir kokius žaidimus jie žaidžia dabar. Popietės metu dėliojo dėliones, žaidė „Domino“, mokėsi skaičiuočių (kadangi visi labai mėgsta žaisti slėpynių), žaidė žaidimus „Nežiūrėk, ką darau, klausyk, ką sakau“, „Paukštelio perinimas“, „Kas turi plunksnas – skraido“, dalijo žiedą, rungėsi balionų pūtimo rungtyje, stengėsi užrašyti kuo daugiau žodžių, sudarytų iš tokių pačių raidžių. Linksma užduotis – pamiklinti liežuvį: kalbėti prie kiekvieno žodžio skiemens pridedant skiemenį „ver“. Taigi popietės pavadinimas skambėjo: „Veržais verda vermas verto verbu verlė verju“. Vaikai mokėsi atlikti užduotis, kurios atrodė tarsi stebuklai: vienu kumščio smūgiu sulaužyti degtukų dėžutes, sustatytas tam tikra tvarka, vienu lengvu truktelėjimu ištraukti virvutę, supainiotą ant rankų pirštų, įelektrintus balionus „pakabinti“ ant sienos. Jie sužinojo, kad visa tai ne stebuklai, o viskas dėsninga, paremta gamtos ir fizikiniais dėsniais.