Pasakos laboratorija

Pasaka – stebuklų šalis ir bekraštis fantazijos pasaulis. Pasaulis, kuriame gyvena karaliai ir karalienės, burtininkai ir fėjos, stebukladariai elgetos ir našlaičiai.

Pasakose visada gėris nugali blogį, silpnesni laimi prieš galinguosius. Pasaka – menas vaikams perteikti gyvenimo tiesas. Norėdami susipažinti su nuostabiu pasakų pasauliu, rugsėjo 28 dieną Pilvingių bibliotekos skaitytojai vaikai susirinko į popietę „Pasakos laboratorija: garsinis skaitymas, iliustravimas, atpasakojimas“. Bibliotekininkė Ona Jauneikienė vaikus supažindino su pasakų knygomis,  pakvietė pavartyti knygas ir atkreipti dėmesį į pasakų pavadinimus, pasakyti, kurios tautos kūrinys, kas iliustratorius, kas ir kada išleido knygelę, kokia kaina. Popietės metu vaikai skaitė pasakas: „Dangus griūva“, „Taip buvo, taip nutiko“, „Trys skatikai“, „Užburta karalystė“, „Čigonas kamaroj“, „Kodėl kiškio ausys perplyšusios“, „Kiškio palikimas“, „Šuns dalis“ ir kt. Popietės dalyviams teko užduotis -  sudaryti pasakos formulę. Visi pasitarę sudėliojo taip: Pasakos pavadinimas → Pasakos pradžia → Pasakos herojai ir antiherojai → Pasakos veiksmas (nelaimė → priešiškų jėgų susidūrimas → kova → kliūtys → stebuklingi daiktai → atpildas) → Pergalinga pabaiga → Pasakos pabaiga. Kiekvienas dalyvis piešė jam labiausiai patikusių pasakų iliustracijas. Jas pristatė ir atpasakojo pavaizduotą pasakos dalį.