Gamtos stebuklai ir paslaptys

Spalio 23 d. Žilinų bibliotekoje vyko viktorina vaikams „Gamtos vartus atvėrus“. Bibliotekininkė Aldona Valatkevičienė pristatė knygas apie gamtą, kuriose – faktai, galintys ne tik nustebinti, bet ir pralinksminti, įdomiausia informacija laukinius ir naminius gyvūnus.

Vaikai pasiskirstė į dvi komandas. Reikėjo minti mįsles, spręsti testus  apie gyvūnus  ir augalus rekordininkus, gamtos stebuklus ir paslaptis, kitus gamtos reiškinius. Įdomiausia buvo praktinė užduotis: pažinti lapus, augalų vaisius. Komandoms teko  be žodžių suvaidinti du vaizdelius: „Pavasaris kūdroje“ ir „Paukščiai  rudenį“. Reikėjo išvardinti dainas, kuriose minimi paukščiai. Rungtyje „Minčių lietus  apie gamtą“ vaikai popieriaus lapuose užrašė savo pastebėjimus. Apsilankė norvegų  svetainėje www.birdid.no, kuri skirta kiekvienam smalsuoliui, norinčiam bent kiek pažinti paukščius. Joje rado nemokamų viktorinų tiek pradedančiajam, tiek profesionaliam paukščių stebėtojui. Lankantis minėtoje svetainėje norvegų, anglų kalbų žinių tikrai neprireikė, nes rubrika „Paukščiai" išversta ir į lietuvių kalbą. Dalyviai susidomėjo mokomąja viktorina, kuri gausiai iliustruota nuotraukomis ir paukščių balsais. Sprendė užduotis iš rubrikų „Viktorina pradedantiesiems", „Paukščių nuotraukų mokomoji viktorina" ir „Paukščių balsų mokomoji viktorina". Pabaigoje visi dalyviai sukūrė pasaką apie pingvinus.