Kaip tapti savanoriu

Birželio 30 d. Varėnos viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su Jaunimo reikalų departamento atstovais, supažindinusiais su „Jaunimo savanoriškos tarnybos“ projektu.

Vyko diskusija apie savanorystę Lietuvoje, jos tikslus, naudą visuomenei ir pačiam savanoriui. Jaunuoliai sužinojo, kuriose Varėnos rajono institucijose laukiami savanoriai (programoje dalyvauja Varėnos viešoji biblioteka, Varėnos socialinių paslaugų centras ir Dzūkijos Nacionalinis parkas), kaip naudotis interneto svetainės www.buksavanoriu.lt/jst duomenų baze.

„Jaunimo savanoriškos tarnybos“ projekte dalyvauja jauni, niekur nedirbantys ir nesimokantys žmonės nuo 16 iki 29 metų, kurie vykdo savanorišką veiklą pagal norimos veiklos sritį ir pobūdį pasirinktoje priimančioje organizacijoje savo arba kitoje gyvenamojoje teritorijoje. Savanorystė organizacijoje trunka ne mažiau kaip 20 val. per savaitę, iš viso ̶ 3 arba 6 mėnesius.  Projekto metu jauni žmonės įgyja darbo rinkai reikalingų kompetencijų, socialinių įgūdžių ir kelia asmeninę motyvaciją dirbti.  Kiekvienas savanoris yra palydimas patyrusio žmogaus (kuratoriaus) iš jį priimančios organizacijos, dalyvauja seminaruose, mokymuose, o pabaigęs savanorišką tarnybą gauna tai liudijantį pažymėjimą.