Kalbu taisyklingai

Sausio 28 dieną Pilvingių bibliotekoje vyko popietė, skirta Vytauto Račicko 60-osioms gimimo metinėms.

Vaikai supažindinti su rašytojo biografija ir kūryba, naujausia bibliotekoje gauta knyga „Penktoji šlepetė plius". Paklausus vaikų,  kaip jie  dar kitaip vadina šlepetes, visi choru atsakė: „tapkės”. Šiame atsakyme ir slypėjo antroji popietės tema - pasimokyti taisyklingai kalbėti su V. Račicku. Buvo skaitomos linksmos V. Račicko noveles: „Klaidų taisymas", „Klaidų taisymas - 2", „Klaidų taisymas - 3", „Euriečiai", kuriose daugybė mūsų kasdieninėje kalboje vartojamų netaisyklingų žodžių. Vaikai juos puikiai ištaisė, net neperskaitę rašytojo pateiktų paaiškinimų. Vyko žaidimas: vieni dalyviai sakė savo kalboje vartojamus skolintus, netaisyklingus, nevartotinus žodžius, lietuviškų žodžių trumpinius, kiti juos taisė, pateikdami teisingus variantus. Aktyviausi dalyviai gavo kuklias dovanėles. Vaikai nutarė, kad dabar jie ne „varys", o skubės ruošti pamokų. Mokysis ne „lietkių", o lietuvių kalbos, ne „matkės", o matematikos, ne „istros", o istorijos. Kiti sakė, kad užsuks į parduotuvę nusipirkti ne „kramtoškės", o kramtukės, vakare žiūrės ne „teliką", o televizorių. Vaikus sudomino V. Račicko kūryba.