Bardų vagonas Varėnoje

Spalio 12-13 dienomis Varėnos viešosios bibliotekos kolektyvas bendradarbiavo su Tarptautinio dainuojamosios poezijos festivalio „Tai – aš“ dalyviais, lydėjo atlikėjus, keliavusius traukiniu iš Vilniaus į Marcinkonis ir džiuginusius savo kūryba keleivius bei specialiai jų pasiklausyti susirinkusius žmones.

Pirmasis bardų koncertas mūsų rajone vyko Naujųjų Valkininkų geležinkelio stotyje. Pasiklausyti bardų susirinko ir suaugusieji, ir nemažas būrelis vaikų. Ne visi muzikantai galėjo pasigirti vaikams skirtų dainų repertuaru. Mažųjų dėmesį prikaustė Mindaugas Ancevičius tiek nuotaikingomis vaikiškomis dainelėmis, tiek žongliravimo triukais. Jam tai nebuvo sudėtinga, juk Mindaugas - Lėlės teatro aktorius. Valkininkietė Gabija dėkojo atlikėjams eilėraščiu.
Festivalio vadovas Juozas Žitkauskas Varėnos viešojoje bibliotekoje, trumpai pristatęs šešerių metų Bardų vagono istoriją ir pirmąją kelionę traukiniu po Varėnos rajoną, perdavė mikrofoną dainuojamosios poezijos atlikėjams. Savo kūrybiniais atradimais pasidalino bardai: Jonas Bagdonavičius,  grupės „25 kadras“ nariai Simonas Makovskis ir Marius Kavaliauskas, Gabrielė Malinauskaitė, Artūras Juškauskas, Tomas Pupinis, Dmitrijus ir Romanas Timofejevai, Sauliaus Mykolaičio premijos laureatai Mindaugas Ancevičius ir Gytis Ambrazevičius, giminės trio Denis, Eamon ir John Mc Laughlin iš Airijos, brazilas Vicente Freire. Skambėjo tiek pačių bardų sukurti tekstai, tiek populiarių poetų: Jono Strielkūno, Juozo Erlicko, Angelinos Zalatorienės, Pauliaus Širvio ir kt. eilės, lietuvių liaudies dainos. Nors atlikėjai atliko po porą kūrinių, renginys užsitęsė iki 23 valandos. „Tai – vėliausiai Viešojoje bibliotekoje pasibaigęs renginys“,- šmaikštavo direktorius Eitaras Kazimieras Krupovičius.
Kitą dieną koncertai vyko Varėnos ir Marcinkonių geležinkelio stotyse. Bardų pasveikinti atvyko Marcinkonių seniūnas Vilius Petraška. Nepaisant šalto ir vėjuoto oro, bardų koncertas truko dvi valandas. Atlikėjai apdovanoti ženkliukais su Marcinkonių herbu bei marcinkoniškių atlikta liaudies daina.

Gytis Ambrazevičius (mp4) (20,325 KB)

Jonas Bagdonavičius (mp4) (7,88 KB)

Denis, Eamon ir John Mc Laughlin (Airija) (mp4) (12 KB)

Simonas Makovskis (mp4) (8 KB)