Skaitykite ir mėgaukitės

Šeštus metus Varėnos viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus skaitytojai dalyvavo akcijoje ,,Metų knygos rinkimai“, kurios tikslas  – skatinti vaikus domėtis  šiuolaikine  lietuvių  literatūra, pristatyti geriausius  lietuvių autorių kūrinius. Sausio – vasario mėnesiais bibliotekoje vyko knygų, pretenduojančių į geriausios titulą,  skaitymai, pristatymai, aptarimai, pokalbiai apie knygas.

Popietėje, kurioje pristatytas Kęstučio Kasparavičiaus pasakų rinkinys ,,Mažoji žiema“, vaikai sužinojo, iš kur mielos meškutės  pandos gavo juodų dėmių, susipažino su pasakų veikėjais - įprastais mūsų aplinkos objektais: augalais, gyvūnais, kurie staiga ima ir atgyja, prakalba, pradeda skraidyti, perskaitė šios knygos vienintelę rašytojo neišgalvotą istoriją, pasakojančią apie jazminą, augantį po K. Kasparavičiaus langu. Pasiklausyti Edvaro Grygo muzikos ir sužinoti, kaip gimė Violetos Palčinskaitės kūrinys ,,Muzika troliui“, apie ką rašoma šioje knygoje, vaikai galėjo dalyvaudami literatūros ir muzikos valandėlėje, popiečio skaitymuose. Daug dirbančio ir daug rašančio autoriaus Vytauto V. Landsbergio trečioji knyga apie arklį Dominyką „Stebuklingas Dominyko brangakmenis“ sulaukė daugiausia dėmesio. Žavėjo ir intriguojanti detektyvinė istorija apie pavogtą Dominyko mylimosios amžinai šildantį brangakmenį, ir kupinas graudžios ironijos  pasakojimas apie meilę, pavydą ir pasiaukojimą, todėl ši knyga išrinkta 2011 Metų knyga. Akcijoje aktyviausiai dalyvavo trečių ir ketvirtų klasių mokiniai.