Draugystė su biblioteka

Balandžio 18 dieną  Dubičių bibliotekoje paminėta Tarptautinė vaikų knygos diena. Į tradicinę šventinę popietę sugužėjo  aktyviausi  jaunieji  skaitytojai.  Apžvelgtas Hanso  Kristijano Anderseno  gyvenimas ir kūryba, prisimintos jo liūdnos, tačiau labai prasmingos pasakos.

Pasitikrinti žinias vaikai galėjo viktorinoje „Iš kokio tai kūrinio“. Išklausę  kūrinio ištrauką, turėjo atspėti to kūrinio pavadinimą ir autorių. Kiekvienam už teisingą atsakymą – po pliusą! Daugiausia jų surinko penktokė Modesta Balcevičiūtė, niekas nesistebėjo, juk  šios mergaitės skaitytojo formuliaras – pats storiausias. Rimti ir susikaupę jaunieji knygų bičiuliai piešė savo mylimus herojus: Vaiduokliuką iš Otfrydo Proislerio  knygos „Vaiduokliukas“, Edvarduką ir jo šeimą  iš Vytauto Račicko „Penktoji šlepetė plius“, Nevykėlį  Stabsą ir raganių Bezilą Kaulatrypį  iš Iano Ogilvi „Nevykėlis ir Raganius“. Piešiniuose taip pat linksmai šypsojosi  Martyno Vainilaičio „Sidabrinės  kultuvėlės“ bei „Mauliuko“ veikėjai. Mažiausiųjų piešiniuose – gražiausių pasakų personažai. Visi „dailininkai“ uždirbo po pliusą.Trečioji užduotis – mankštelė protui. Vaikai sprendė kryžiažodžius ir galvosūkius. Dirbo tol, kol pavargo. „Kaip per tikrą pamoką“, – juokavo vyriausia renginio dalyvė Evelina Zdančiūtė. Nugėtojoms – Modestai ir Evelinai įteikti prizai, prisiminimo dovanės ir padėkos  „Už gražią draugystę su biblioteka“ - visiems šventės dalyviams.