Viskas apie knygą

Balandžio 24 dieną Pilvingių bibliotekos skaitytojai vaikai susirinko į popietę „Žodžiai apie knygą", skirtą Tarptautinei vaikų knygos dienai. Perskaitytas rašytojo Francisco Hinojoso sukurtas tekstas „Kitą kartą, seniai seniai, pasaulyje buvo sekama pasaka",  primintos  šventės ištakos, kalbėta, kodėl švenčiama ši diena.

Kiekvienam atėjusiam užduotas klausimas, ką skaitai. Dalyviai papasakojo apie paskutinę perskaitytą knygą. Sekantis klausimas, kas mums rašo knygeles. Atsakydami į jį,  vaikai vardijo rašytojų, poetų, pasakų kūrėjų pavardes. Daugiausia jų žinojo Emilija Brusokaitė. Susirinkusieji deklamavo eilėraščius apie knygas: Violetos Palčinskaitės „Baltos lankelės, juodos avelės", Janinos Degutytės „Spalvota knygelė", Ramutės Skučaitės „Knyga",  skaitė garsių žmonių mintis apie knygas, iš padrikų žodžių dėliojo posakius, patarles, minė mįsles, kurių atsakymai – knyga ir skaitymas, sužinojo,  iš kur ir kaip atsiranda knyga. Labiausiai vaikams patiko patarlės, posakiai apie knygas, kuriuos patiems reikėjo pabaigti: „nespręsk apie knygą iš  viršelio”, „pasaulis be knygų - pasaulis be ateities”, „gražią knygą visi varto, o negražią tik pavarto” ir kt. Popietei artėjant į pabaigą bibliotekininkė padėkojo dalyviams už žinias, kvietė aktyviai skaityti, įteikė kuklias dovanėles. Vaikams, dalyvavusiems piešinių konkurse „Geriu gryną Varėnos vandenį", įteiktos Varėnos viešosios bibliotekos padėkos.