Viskas apie rankdarbius

Birželio 25 - rugpjūčio 20 d. Skaitytojų aptarnavimo skyriuje veikė spaudinių paroda „Rankdarbiai – neatsiejama mūsų gyvenimo dalis“.

Pastaruoju metu atgimsta susidomėjimas įvairiais taikomaisiais bei dekoratyviniais rankdarbiais. Daugėja rankdarbių vadovų, žurnalų, specialių parduotuvių, kuriose galima įsigyti reikalingų medžiagų. Atrodo, kad jau įgriso masinės gamybos prekės. Netgi patys elementariausi savo rankomis sukurti darbeliai gali suteikti savitumo, būti originalia dovanėle draugams ar šeimai, papuošti namus ir suteikti jaukumo. Šiuolaikinės medžiagos atveria plačią erdvę naujoms idėjoms ir meninei saviraiškai. Vaikai reikalingų medžiagų ir daiktų gali surasti savo kieme, parke ar miške ir žinoma, namuose, juk nuostabu, kad niekuo neišsiskiriantys daiktai tampa netikėtais kūriniais.
Eksponuojamų leidinių tematika labai įvairi. Įkvėpimo siūloma semtis iš įvairių tautų liaudies meno. Vienos knygos moko mūsų prosenelių pamėgtų siuvinėjimo, mezgimo virbalais ir vąšeliu, siuvimo būdų, skiautinių gamybos, audinių ir mezginių dekoravimo karoliukais, popieriaus karpinių meno, kitos – dar, rodos, visai neseniai mūsų laisvalaikį užkariavusių dirbinių – lipdinių iš sūdytos tešlos, gaminių iš polimerinio molio, audinių marginimo ir dažymo meno batikos, origamio, papje-mašė, dekupažo idėjų ir technikos.
Ieškokite, nebijokite sunkumų, jie padės įgauti daugiau įgūdžių ir žinių. Mėginkite naujas technikas, atraskite, eksperimentuokite, būkite užsispyrę ir kantrūs. Mylėkite savo rankų darbą ir tegul tai, ką jūs darote jums suteikia džiaugsmo.