Paroda „Varėnai – 150“

Liepos mėn. Varėnos viešojoje bibliotekos veikė senųjų fotografijų paroda, skirta Varėnos miesto įsikūrimo 150-osioms metinėms.

Varėnos miesto istorija skaičiuojama nuo 1862 metų rugsėjo 5 dienos, kuomet čia sustojo pirmasis traukinys, todėl ekspozicija prasideda geležinkelio, geležinkelio stoties, vandens bokšto vaizdais, geležinkeliečių nuotraukomis.Parodoje taip pat - panoraminės miesto ar jo gatvių nuotraukos, senieji pastatai: mokyklos, bibliotekos, vaikų darželis, ryšių kontora, lenkų laikų valsčiaus pastatas, senoji pirtis, Pūkų-plunksnų fabriko statyba, tiltas per Derėžnyčią, Dainų, Žiemos, Sporto, Derliaus švenčių, šventinių eisenų ir paradų akimirkos, meno kolektyvų nuotraukos, Sąjūdžio mitingas (1998 m. rugsėjo 25 d.), paminklo tremtiniams montavimo darbai ir kt. Nuotraukas parodai paskolino Zofija Bliujienė, Antanas Ciūnys, Vaidas Čenys, Rožė Gudačiauskienė, Gierdius Samulevičius, Ona Skamarakienė, Janina Sukackienė, Jonas Staliulionis, Rimanto Nako ir Antano Rozembergo šeimos nariai.