Ilgojo Mindauginių savaitgalio renginiai Valkininkuose

Liepos 6-ąją – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną – viso pasaulio tautiečių, giedančių „Tautišką giesmę“, chore skambėjo ir valkininkiečių balsai.Šeštadienį aktyviausi bendruomenės nariai kovėsi „Protų grumtynėse“. Sekmadienį atidaryta vietos audėjų darbų paroda „Ausk, sesule, drobeles“. Renginius organizavo Valkininkų bibliotekos ir kultūros centro darbuotojos.

„Protų grumtynėse“ varžėsi įvairių amžiaus kategorijų valkininkiečiai: moksleiviai, studentai, vidutinio amžiaus žmonės, susiskirstę į keturias komandas. Kiekvienoje jų – po 5 narius. Kaip ir visuose rimtuose žaidimuose, komandos išsirinko kapitonus, sugalvojo pavadinimus: „Aštras galas“, „Miksas“, „Bebrai“, „Fainuoliukai“. Žaidimą sudarė 5 turai po 10 klausimų. Po kiekvieno turo buvo paskelbti rezultatai, o žaidimas tęsiamas toliau. Klausimai labai įvairūs: istorija, astronomija, biologija, literatūra, mokslo pasiekimai, bendrosios žinios. Organizatorės klausimų ieškojo mokyklos vadovėliuose, visuotinėse ir specializuotose enciklopedijomse, žinynuose, neaplenkiant ir mokiniams skirtų informacinių leidinių, Algimanto Čekuolio pokalbių knygelėse ir kt. Jos jautėsi tarsi sugrįžusios į mokyklos laikus, mat ieškant įdomių klausimų iš naujo skaitė Donelaičio, Antano Baranausko, Maironio kūrybą, atidžiai vartė enciklopedijų puslapius. Žaidime netrūko azarto, džiaugsmingų plojimų teisingai atsakius į sunkesnį klausimą. Žaidimą laimėjo „ Aštro galo“ komanda, to ir tikėtasi, nes joje – dabartiniai arba buvę studentai, o jų žinios pačios šviežiausios. Nugalėtojai apdovanoti knygomis ir skrybėlėmis, kad būtų nebaisus vasaros karštis.

Tokio pobūdžio žaidimas Valkininkuose organizuotas pirmą kartą. Į būsimas rudens grumtynes organizatorės tikisi suburti ir kaimyninių bibliotekų skaitytojus, ir kaimyninių bendruomenių komandas.

Parodoje „Ausk, sesule, drobeles“ eksponuojami valkininkiečių ir dargužiečių audėjų Nastės Peciukonienės, Jadvygos Puzienės, Irenos Valiukevičiūtės, Marytės Keršienės lininiai ir vilnoniai audiniai: rankšluosčiai, užuolaidos, užtiesalai, staltiesės, lovatiesies, takeliai. Parodą atidarė ir renginį vedė Valkininkų bibliotekos darbuotoja Danutė Blažulionienė. Audėjėlės pasakojo, kaip audimas joms tapo pomėgiu, maloniu laisvalaikio praleidimo būdu, kokie ritualai lydi šį kruopštų darbą, supažindino su įvairiomis audimo technikomis. Parodų salėje stovėjo Irenos Valiukevičiūtės audimo staklės. Visi dalyviai galėjo jas apžiūrėti, išbandyti, kaip jos veikia. Vytautas Vilkišius, buvęs valkininkietis, dabar gyvenantis Tiltų kaime (Trakų rajone), skaitė savo poeziją, dainas apie Valkininkus ir audimą atliko moterų ansamblis „Santaka“.