Svečiavosi Vytautas Račickas

Rugpjūčio 11 dieną Valkininkų bibliotekoje vyko susitikimas su rašytoju Vytautu Račicku.

Rašytojas apžvelgė savo kūrybos kelią nuo pirmosios knygos vaikams „Trejetas su minusu“ iki paskutiniųjų pamąstymų apie „šeštąją šlepetę“. V. Račickas sakė turįs mėgstamiausią herojų – Jokūbėlį, iš knygos „Berniukai šoka breiką“. Mielai perskaitė pasakojimą apie vaikų ir mokytojos santykius „Pirmasis griaustinis“ iš minėtos knygos. Skaitytojų paklaustas, iš kur semiasi žinių apie vaikus, jų elgesį, nuotykius, rašytojas atsakė, jog vaikystės prisiminimai tiesiog sugula į knygų lapus, jei dar į praeities įvykius pasižiūrima su humoru, gaunasi neblogas rezultatas – vaikai noriai skaito kūrinius. Suaugusieji klausytojai patikino, jog ir jie mielai skaito V. Račicko knygas. Bibliotekininkė Danutė Blažulionienė ir jaunasis skaitytojas Evaldas vaizdžiai perskaitė dviejų kūmučių istoriją „Kaip virti bulves“ iš knygos „Kitos šlepetės istorijos“, tuo įrodydami, kad V. Račicko kūryba maloniai nuteikia įvairaus amžiaus skaitytojus.

Renginio dalyviai vaikai ir jų tėveliai turėjo galimybę pavartyti, o po to ir įsigyti visas „šlepečių“ knygas, visus Zuikos nuotykius, Nippės istorijas, naujausias knygas, išleistas paskutiniaisiais metais. Visas knygas autorius pasirašė, kiekvienam asmeniškai skirdamas gražius žodžius, nuoširdžius linkėjimus. Laikas pralėkė nepastebimai. Bibliotekai rašytojas padovanojo keletą knygų, išvykdamas pažadėjo tęsti pažintį su Valkininkų skaitytojais, o parašius naują knygą, ją pristatyti bibliotekoje.