Jis buvo toks paprastas

Rugsėjo 20 dieną Varėnos viešojoje bibliotekoje atidaryta Tito Masiulio, žuvusio 1991 metų sausio 13-ąją prie Vilniaus televizijos bokšto, fotografijų paroda „Laisvės ir kalnų šauksmas“.

Dalyvavo Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė, Lietuvos Nepriklausomybės gynimo Sausio 13-osios brolijos pirmininkė, Lietuvos partizanų vado generolo Adolfo Ramanausko-Vanago dukra. Dainas atliko Politinių kalinių ir tremtinių ansamblis, vadovaujamas Gražinos Kuodienės.

 Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė pasakojo apie Titą, atvirą, nuoširdų, mielą jaunuolį, jo pomėgius, veiklą Atgimimo renginiuose, šeimą. Apgailestavo, jog dėl pablogėjusios sveikatos į renginį negalėjo atvykti ir atsiminimais pasidalinti Tito mamytė Vitalija Krivickienė, prašiusi: „tik nedarykit iš Tito didvyrio, jis buvo toks paprastas“. Priminė, jog 1991 metų sausio 13-osios naktis buvo lemtinga – 28 metų Tito gyvybę pasiglemžė sovietų desantininkų kulka. Pakvietė tylos minute pagerbti visų tą naktį už Lietuvos laisvę žuvusiųjų atminimą.

Titas mėgo keliauti, buvo Kauno turistų klubo narys, 1987-1988 metais dalyvavo žygyje į Fanų kalnus Tadžikijoje, vėliau keliavo po pietinės Europos ir Azijos kalnus. Nesiskyrė su fotoaparatu – fiksavo kalnų didybę, gamtos grožį. Išliko spalvotų skaidrių archyvas, kuris Tito šeimos dėka buvo sutvarkytas, pagamintos spalvotos nuotraukos, parengta paroda. Tito Masiulio mamai sutikus, Lietuvos Nepriklausomybės gynimo Sausio 13-osios brolija ekspoziciją pristatė ir Varėnos gyventojams. Pasak A. Ramanauskaitės-Skokauskienės ši paroda ne tik atskleidžia gamtos didybę, bet ir skatina susimąstyti apie amžinąsias vertybes, kurias kartu gynėme 1991 m.